реклама партнерів:
Головна » 2022 » Серпень » 8 » Лондон і Вашингтон оновлюють стратегію допомоги Україні

Лондон і Вашингтон оновлюють стратегію допомоги Україні


Коментарі: 0 СОЦІУМ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
ЗСУ стабілізували лінію фронту. Наше військо -це наконечник спису Перемоги. Водночас, щоб уразити ворога невідворотно, нам потрібне міцне древко - Уряд воєнного часу.
Упродовж 8 років війни економіка так і не була перелаштована на воєнні рейки. Річ не у премʼєрі чи міністрах. Не працює система виконання базових функцій міністерств та немає між ними ефективної взємодії. Практично не існує звітності посадовців про політику відомств у час війни. А це вже загроза демократичному устрою країни. Тому потрібен другий - економічний фронт.
У силу того, як ціна протистояння з росією зростає і стає все більш відчутною, Захід накриває тривога через війну. Про відмову від підтримки Києва мова не йде, хоча рф погрожує Європі й Америці наслідками за цю підтримку. Про це у статті «Справа не лише у вуглеводнях» для Центру європолітики і аналізу (CEPA) пише чи не найвідоміший британський топ-публіцист, експерт з питань міжнародної безпеки Едвард Лукас. Звернімо увагу на його основні тези.
Захід намагається впоратися з високими цінами на енергоносії та дефіцитом постачання. Очікується, що в Німеччині ціни на газ взимку будуть у 7 разів вищими, ніж зазвичай. Французькі та німецькі енергопідприємства банкрутують. Наступними будуть промислові виробники, які потерпають через обмежене постачання енергоносіїв. Німеччина намагається захистити побутових споживачів від ринкових цін, але не в змозі зберегти їхні робочі місця. Такий стан справ загрожує вплинути на настрої у Європі.
Поки що небезпека здається віддаленою. Україна, хай і повільно, але отримує нову зброю. Західні донори утримують на плаву зруйновану економіку. Наступ росії на Донбасі вичерпався (принаймні, зараз). Але затишшя примарне. Щоб вижити, Україна друкує гроші у неймовірній кількості. Меншають податкові та митні надходження. Експорт обвалився. Резерви НБУ скорочуються (лише за червень – на 10%). Українська влада заявляє, що їй потрібно вже € 9 млрд. на місяць. Це вдвічі перевищує попередні оцінки.
У Європі вже існує напруженість щодо запасів зброї, яку можна відправити до України. Україна отримала достатньо від друзів, щоб не програти, але недостатньо, щоб перемогти. Отже у нинішній «війні на виснаження» росія, що має більше ресурсів і більші запаси (хай і застарілої) зброї, ще має перевагу. Додайте до цього політичну та економічну нестабільність, з якою Європа зіштовхнеться цієї зими : змерзлі, сердиті виборці та політики-популісти, які прагнуть зруйнувати єдність ЄС.
Але набагато похмурішими будуть результати боягузтва й нерішучості. Путін має дві цілі у цій війні:по-перше, знищити Україну як державу; по-друге, показати, що його сила волі більша, ніж у Заходу. Уявіть, як виглядатиме світ, якщо диктатор досягне успіху. Перемога рф в Україні означатиме падіння інших країн: невдовзі – Молдови та Грузії, а згодом - Естонії, Латвії та Литви. Глобальна довіра до Заходу, творена десятиліттями, буде зруйнована (плата за переважаюче бажання бути зігрітими у теплих оселях, аніж бажання бути вільними). Це також може стати потужним сигналом Сі Цзіньпіну, який обмірковує, як забезпечити зростання Китаю та занепад Америки.
Правильна відповідь колективного Заходу на ситуацію, що складається : не чекати, доки зима дасть копняка. Потрібно використати літні місяці для накладання непосильних витрат на кремль. Треба дати українському командуванню «зелене світло» для ударів вглиб російської території; забезпечити українців танками, винищувачами та іншою зброєю; посилити фінансові та інші санкції проти росії. Необхідно також фінансувати підтримку економічної стабільності України. Захід має чітко сформулювати мету: всеосяжна військова перемога України.
Насамкінець Лукас запитує: чи це не надто дорого і ризиковано? І відповідає: «Так. Але подивіться на альтернативу».
Сподіваюсь, що аналітика зіркового і визнаного Лукаса не сприйматиметься як критика, а сприятиме уважності урядовців. Ця експертиза розширює не менш знакову позицію тричі лауреата Пулітцерівської премії Томаса Фрідмана про те, що і Вашингтон ніколи не полишить наодинці народ України у війні з московією. А от українським чиновникам вже треба доводити свою компетентність та відданість справі Перемоги України у ці часи.

Павло Жебрівський
QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar

Останні новини

17:14
26-Вер-2022
Британія оголосила про запровадження 92 санкцій на російські фіктивні референдуми
Міністр закордонних справ Великої Британії Джеймс Клеверлі в понеділок оголосив про з
09:30
26-Вер-2022
Спеціальна військова утилізація: як путін прирік власний народ і армію на поразку в Україні
Український контрнаступ на півдні ледь почався, проте вже дав зрозуміти – росія більш
19:04
25-Вер-2022
Українські війська проводять наступальні дії у бік Лисичанська
Про це розповів військовий експерт, полковник ЗСУ у запасі Роман Світан.

19:39
24-Вер-2022
Розмір не має значення
Росія - країна з слабкими економікою, політичною системою та культурою. Її претензії
21:46
22-Вер-2022
У Дагестані протестувальники проти мобілізації в росії перекрили федеральну трасу
Протестувальники перекрили федеральну трасу неподалік від адміністративного центру Ба
21:22
22-Вер-2022
21:04
22-Вер-2022
Лідер опозиції Керимлі закликав азербайджанців в росії не воювати проти України
Нашим нинішнім національним обов'язком номер один має бути врятувати азербайджанців,
22:29
21-Вер-2022
Україна повернула з російського полону захисників Маріуполя
Україна повернула з російського полону захисників Маріуполя, зокрема військових "Азов
20:45
21-Вер-2022
Війна з Україною: у росії проходять мітинги проти мобілізації
Станом на 21:15 на акціях протесту проти мобілізації в різних містах Росії, за даними
19:14
21-Вер-2022
Залужний: ми знищимо всіх, хто зі зброєю прийде на нашу землю...
Збройні Сили України 8 років і 7 місяців стримують збройну агресію рф проти нашої дер
Усі новини