реклама партнерів:
Головна » Львівські кам’яниці допомагають реставрувати німецькі фахівці

Львівські кам’яниці допомагають реставрувати німецькі фахівці


Коментарі: 0 КУЛЬТУРА

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Показати, навчити і зберегти – приблизно такими гаслами керуються німецькі спеціалісти, що приїхали до Львова допомогти місцевій громаді відродити красу історичних кварталів міста.
У рамках співпраці з Німецьким товариством технічного розвитку (GTZ) Львів втілює українсько-німецький проект з муніципального розвитку і оновлення історичної частина міста. Він має кілька етапів, розповіла координатор Іріс Ґляйхман. Одним із них, і чи не найважчим та найбільш тривалим є реставрація кам’яних фасадів історичних будівель у центрі міста, що є під охороною ЮНЕСКО.
У центрі Львова кожна друга кам’яниця потребує втручання спеціалістів з реставрації природного каменю, і дуже важливо зробити це фахово, каже Гляйхман: „Цей обмін досвідом стосується різних сфер. Спеціально у сфері реставрації і містобудування у Німеччини є особливий досвід. У час об’єднання Німеччини, у східній її частині була ціла хвиля реставраційних робіт, і як не прикро, було зроблено багато помилок. Ми вважаємо, що Львову не треба йти таким шляхом, а вчитися на чужих помилках”.

Практичний досвід і спеціальний розчин
Для українських спеціалістів, які беруть участь у семінарі GTZ, дуже важливо відчути дух природного каменя, отримати практичний досвід, наголосив керівник курсу, реставратор у галузі каменярства Дірк Брюґґеманн. Адже з теорією усе значно краще. „Ми намагаємося використати всі кадрові можливості, щоб вибудувати
реставраторську структуру на місці. Bildunterschrift: Großansicht des Bildes mit der Bildunterschrift: У роботі використовуємо українські матеріали. Особливу увагу звертаємо на виготовлення реставраційного розчину за власним рецептом, який розробили спільно з учасниками курсу. І у подальшому учасники матимуть можливість самі робити цей розчин для своїх замовлень”, розповідає Дірк Брюггеманн.
Проблема з реставрації кам’яних фасадів є однією з пріоритетних для історичного міста, погоджується керівник управління історичного середовища Лілія Онищенко. Фахівців з каменю не вистачає, як і грошей на реставрацію. Натомість обсяги роботи – дуже великі. „Проект має додаткову функцію із закликом до інвестування. Не правильно говорити, що гроші не надають. Важливо, що кошти: державні, місцеві чи то міжнародні вкладали у фахову реставрацію”, додає з цього приводу керівник проекту GTZ Іріс Ґляйхманн.

Незадоволені тільки мешканці будинку
Всі тренінги проводяться на конкретних об’єктах, у даному випадку на історичній будівлі 16-17 століття, пам’ятці архітектури, кам’яниці Зухоровичівській. Bildunterschrift: Großansicht des Bildes mit der Bildunterschrift: У цій же ж кам’яниці, кількома місяцями раніше, німецькі фахівці з дерева, відреставрували історичну браму. Нині ж рятують фасадний камінь: виводять солі, відновлюють оригінальні частини фасаду, довершуючи його цілісний вигляд.
Атлантові, що підтримує балкон фасаду реставратори повернули давно втрачену руку. „Загалом перехожі львів’яни реагують добре, навіть поради дають, запитують. Але на диво зле реагують мешканці будинку. Скаржаться на порох і стукіт. Насправді, вони мали б бути задоволені, бо робиться все без їх капіталовкладень, а незручності тимчасові. Причому, вартість помешкань у цьому будинку однозначно зросте”, розповідає Лілія Онищенко.

Далі – стінні розписи
У рамках цього проекту німецькі фахівці вже провели майстер-клас з реконструкції брам, дерев’яних віконних рам, нині робота триває над кам’яними фасадами, але наступний крок уже визначено – це відновлення настінних розписів. Відкритих настінних розписів у львівських брамах житлових будинків небагато, каже Онищенко, нині відомі всього з півдесятка. Решта ж за радянської доби були замальовані товстим шаром масляних фарб.

Автор: Галина Стадник
Редактор: Леся Юрченко
Джерело: [url=http://www.dw-world.de/dw/article/0,,5728533,00.html]Німецька хвиля[/url]







Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

21:32
10-Січ-2025
Велика Британія та США оголосили санкції проти найбільших нафтових компаній РФ
Велика Британія слідом за США ввела санкції проти найбільших нафтових гігантів Росії
20:35
09-Січ-2025
США оголосили про пакет військової допомоги Україні на $500 млн.
"Протягом останніх тижнів ми бачили як члени групи формату "Рамштайн" виходять із нов
19:35
08-Січ-2025
ЗСУ вдарили по командному пункту в Харцизьку Донецької області
Сьогодні Збройні Сили України завдали високоточного удару по командному пункту 8-ї гв
18:11
08-Січ-2025
Злочини росії: 13 загиблих та 29 поранених внаслідок ворожої атаки на Запоріжжя
За процесуального керівництва Запорізької обласної прокуратури розпочато досудове роз
19:06
07-Січ-2025
ЗСУ завдали високоточного удару по командному пункту російських морпіхів на Курщині
7 січня 2025 року Збройні Сили України завдали високоточного удару по командному пунк
18:11
07-Січ-2025
Український F-16 збив шість крилатих ракет за один виліт
Пілот винищувача F-16 під час масованої атаки 13 грудня 2024 року знищив шість крилат
Усі новини