ваша підтримка важлива для незалежного видання стань патроном
Канцлерка Німеччини різко розкритикувала поведінку Володимира Путіна в українському конфлікті. Вона закликала ЄС та США до спільної позиції щодо Росії, повідомляє німецьке видання Deutsche Welle.
Канцлерка Німеччини Анґела Меркель закликала Європу та США до рішучих і спільних дій щодо Росії задля розв'язання українського конфлікту. Очільниця німецького уряду різко розкритикувала російського президента Володимира Путіна та попередила про "велику пожежу", яка може виникнути через ситуацію в Україні, під час свого виступу в понеділок, 17 листопада, в одному з найавторитетніших мозкових центрів Австралії - Інституті міжнародної політики Лоуі, повідомляє інформагенція dpa.
За словами Меркель, Росія все ще сповідує старе мислення категоріями "сфер впливу", що призводить до попирання міжнародного права. А це, вважає канцлерка, "ставить загалом під сумнів мирний устрій в Європі після жахів двох світових воєн та кінця холодної війни. І знаходить своє продовження у впливі Росії на дестабілізацію ситуації на Сході України". Меркель підкреслила, що мислення категоріями сфер впливу не повинно утвердитися.
ЄС продовжить пошуки дипломатичного розв'язання конфлікту Володимир Путін, за словами Меркель, відмовляться від розв'язання конфлікту в Україні на основі взаємної поваги та за допомогою демократичних і правових механізмів, а покладається на так зване право сильного, зневажаючи силу закону. Водночас вона виключила військове вирішення протистояння в Україні і заявила, що ЄС намагатиметься і далі шукати дипломатичні шляхи виходу з кризи. Меркель припустила можливість подальших санкцій щодо Росії, які, однак, будуть запроваджені тоді, як тільки будуть необхідні, повідомляє агенція AFP.
Говорячи про катастрофу літака "Малайзійських авіаліній" на Донбасі, Меркель звернула увагу на глобальний характер української кризи. "Криза в Україні у жодному разі не є регіональною проблемою. На цьому прикладі ми бачимо: вона стосується всіх нас", - підкреслила канцлерка та додала, що особливі ризики від дій Росії вона вбачає для Молдови, Грузії та Сербії.