ваша підтримка важлива для незалежного видання стань патроном
У листопаді 2014 року російський президент Путін висловився стосовно Херсонесу. «Херсонес – это же что? Это Севастополь.»
Сучасна російська історія робить те, що робила практично завжди, переписування історія на свій лад. Але ж реальності дещо інші...
Портал "Європейська Україна" продовжує розвінчувати міфи російської пропаганди. Саме ця невелика стаття буде стосуватися взаємозв'язку між Херсонесом та Севастополем.
Відразу зазначимо, що між Херсонесом і Севастополем немає спадкоємності. Севастополь був збудований вже на місці татарського села Ак-Яр (Ахтіар), акцентує на цьому Лікбез.
Дивним в устах президента Росії звучить й ототожнення сучасного міста Севастополь з грецьким та візантійським містом Херсон/Херсонес. Заснований у 529/528 рр. до н.е. грецькими колоністами з Гераклеї Понтійської (на території суч. Туреччини), це місто проіснувало без малого 2 тисячі років, і остаточно припинив своє снування у першій половині XV століття.
Руїни античного Херсонесу. На задньому плані – Володимирський собор другої пол. XIX ст.
А от сучасний Севастополь був заснований у 1783 р. на місці кримско-татарського селища Ахтияр (Ак-Яр), й руїни Херсонесу лише географічно знаходяться на місці пізнішого міста.
В історичній науці для встановлення спадковості між поселеннями різних епох застосовується принцип безперервності традиції, чого між Херсонесом та Севастополем не спостерігається.
В будь-якому разі, і античний і середньовічний Херсон/Херсонес ніколи не належав ані Київській русі, ані, тим більше, Московському князівству, і взяття цього міста київським князем Володимиром є для обґрунтування сучасної приналежності міста таким же аргументом, як і спалення кримським ханом Девлет Гераєм Москви у 1571 г. сьогодні могло б служити твердженням про підлеглість Росії Меджлісу кримсько-татарського народу.