ваша підтримка важлива для незалежного видання стань патроном
Відповідно до законів про декомунізацію, переіменуванню підлягають орієнтовно 850 населених пунктів. Більшість з них розташована в Харківській, Дніпропетровській, Донецькій і Луганській областях. У шестимісячний строк після набрання чинності закону про заборону тоталітарної символіки органи місцевого самоврядування повинні провести громадські слухання і подати на розгляд Верховної Ради пропозиції щодо перейменування населених пунктів.
Про це заявив заступник Міністра культури-керівник апарату Юрій Зубко в коментарі виданню «Фокус».
«У назвах зустрічаються прізвища Леніна, Кірова, Дзержинського, Калініна, Петровського, Орджонікідзе, Фрунзе. Часто потрібно вдаватися до історичного аналізу назви - комуністична топоніміка на перший погляд не простежується. Наприклад, село Мопрівське в Дніпропетровській області. Дивна назва утворена від абревіатури МОПР - Міжнародна організація допомоги борцям революції», - пояснив Юрій Зубко.
Що стосується Східних областей, відповідні пропозиції повинні внести Донецька і Луганська військово-цивільні адміністрації. Якщо цього не відбувається, Парламент прийме рішення про перейменування ґрунтуючись на рекомендаціях Українського інституту національної пам'яті.
Перейменуванню також підлягають назви товарних знаків, які містять символіку комуністичного та/або націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів. «Що стосується назв брендів, власники зобов'язані їх перейменувати на протязі 6 місяців, після вступу в силу закону. У такому випадку збір за адміністративні послуги вилучатися не буде», - сказав заступник Міністра культури.