реклама партнерів:
Головна » Мінкультури України ініціює створення Українського інституту Тараса Шевченка

Мінкультури України ініціює створення Українського інституту Тараса Шевченка


Коментарі: 0 КУЛЬТУРА

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
«Створення інституції подібного типу закладе механізми для співпраці громадянського суспільства та держави у справі просування української культури за кордоном», - вважає Віце-прем’єр-міністр – Міністр культури В’ячеслав Кириленко.

Концепція Інституту була напрацьована з урахування досвіду Польщі, Німеччини, Великої Британії та інших країн, які мають авторитетні центри з просування національної культури у світі. Науковці-автори концепції, спираючись на аналіз досвіду цих країн, дійшли висновку, що оптимальний підхід полягає в об’єднанні зусиль держави, бізнесу, культурної і наукової громадськості не лише власної країни, а й країн партнерів.

Проект Концепції інституту винесено на громадське обговорення, яке триватиме до 30 квітня. Розробником Концепції виступив Український центр культурних досліджень.

Український Інститут буде створено як неурядову організацію мережевого типу.

Метою створення Українського Інституту є формування позитивного образу України у світі і поширення інформації про культурне, наукове, громадське життя України, її культурну спадщину й історію.

Відповідно до проекту Концепції, Офіси Інституту займатимуться інформуванням, створенням бібліотек та електронних баз даних, налагодженням постійних контактів з культурно-мистецькими й інтелектуальними середовищами різних країн; реалізовуватимуть за кордоном проекти, спрямованих на промоцію української культури; сприятиме участі українських митців у провідних міжнародних культурно-мистецьких заходах. Також на Інститут покладено реалізацію грантових конкурсних програм, що просувають і популяризують українську культуру, та сприяння участі українських митців у європейських культурних програмах, залучення спонсорських та грантових коштів до таких проектів. Окрім того, Інститут видаватиме книжки, створюватиме фільми та іншу аудіовізуальну продукцію, що популяризує українську культуру і мистецтво, проводитиме просвітницькі акції.

Розробники Концепції пропонують керуватися такими пріоритетами у розташуванні офісів Інституту: країни Центральної та Східної Європи, де існує значний інтерес до України та її культури (Польща, країни Балтії, Грузія, Білорусь, Чехія, Румунія); великі країни, де існують значні українські громади, що слугуватимуть природною соціо-культурною базою для діяльності таких Інститутів (США, Канада, Італія, Іспанія, Португалія); провідні в економічному, політичному та культурному плані країни Європи та інших регіонів світу (Німеччина, Великобританія, Франція, Китай, Японія, Індія).

Планується, що діяльність мережі Українського Інституту фінансуватиметься за рахунок коштів державного бюджету; коштів (грантів) європейських та міжнародних культурних програм, а також благодійних пожертв та спонсорських коштів вітчизняного та зарубіжного бізнесу, спрямованих на підтримку проектів Українського Інституту.

Завантажити Проект концепції Українського інституту Тараса Шевченка






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

22:02
22-Лис-2024
Північнокорейські військові готуються до штурмів у Маріуполі та Харківській області
Технічні радники Північної Кореї прибули в південне окуповане Росією портове місто Ма
19:10
22-Лис-2024
У США обговорюється питання повернення Україні ядерної зброї
Офіційні особи США та Європи обговорюють стримування як можливу гарантію безпеки для
22:00
21-Лис-2024
Перейменування вулиць на Харківщині: проміняють Олександра Олеся на Затишну
Малоданилівська громада вирішила перейменувати три топоніми, що були раніше затвердже
19:50
21-Лис-2024
До Дня Гідності та Свободи
День Гідності та Свободи відзначають щорічно 21 листопада згідно з Указом Президента
18:46
21-Лис-2024
18 загиблих, 33 поранених: результати удару по командному пункту ЗС Росії в Курській області
Серед поранених троє військовослужбовців КНДР. Більшість постраждалих – офіцери Півде
18:09
21-Лис-2024
Російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками
Те що російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками було ясно з 20
Усі новини