реклама партнерів:
Головна » 2015 » Травень » 21 » Міжнародне Шевченківське літературно-мистецьке свято "В сім'ї вольній, новій…" завітало на Чернігівщину

Міжнародне Шевченківське літературно-мистецьке свято "В сім'ї вольній, новій…" завітало на Чернігівщину


2015 » Травень » 21
Коментарі: 0 КУЛЬТУРА

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Цього року Чернігівщина прийняла від Черкащини естафету проведення Міжнародного Шевченківського літературно-мистецького свята «В сім’ї вольній, новій», яке проводиться в Україні з 1981 року.

Спершу заходи в його рамках відбувалися в Києві та на Черкащині, а з 1988 року, з метою вшанування пам’яті поета, художника, мислителя Тараса Шевченка, популяризації творчої спадщини Великого Кобзаря, урочистості стали проводити щороку в одній із областей.

Шістдесят відомих письменників із Києва та закордону приїхали вчора на Придесення. Як відомо, цього року Міжнародне Шевченківське свято «В сім’ї вольній новій» проходить у нашому краї.

21 травня вранці учасники заходу поклали квіти до пам’ятника Тарасові Шевченку на Валу. Потім відбулися творчі зустрічі в університетах, бібліотеках, музеях, школах, військових частинах міста.

Урочисте відкриття свята пройшло у Чернігівському обласному академічному українському музично-драматичному театрі ім.Т.Г.Шевченка.

Перед його початком високоповажні гості оглянули тематичні виставки, підготовлені обласним історичним музеєм ім. В.Тарновського, обласною бібліотекою ім. В.Короленка, обласним художнім музеєм ім. Г.Галагана та обласним навчально-методичним центром культури і мистецтв.

Офіційно відкрив свято голова Національної спілки письменників України Михайло Сидоржевський. Він відзначив, що творчість Тараса Шевченка ніколи не втратить своєї актуальності та закликав присутніх до збереження та популяризації його творчої спадщини.

Вітаючи учасників, організаторів та гостей заходу, голова обласної державної адміністрації Валерій Куліч побажав усім незабутніх вражень від перебування на Чернігівській землі та зачитав звернення Президента України до учасників і гостей свята.

У ньому Глава держави, зокрема, зазначив:

«Уся історія України, як і історія Європи, підтвердила істинність Кобзаревого бачення шляхів к майбутнє. Шевченко завжди був та залишається абсолютно актуальним, його слово і нині вчить, надихає, об’єднує українців і всіх вільних людей по всьому світу у боротьбі за свободу та гідність.

Прокладаймо шлях до Кобзаря – до вершини незламного духу, віри у Бога, у свої сили та свій народ. Прислухаймось до його великої мислі:
«А всім нам вкупі на землі
Єдиномисліє подай
І братолюбіє пошли».

Найкращим ушануванням генія буде Україна – вільна, соборна, демократична європейська держава, яку він виборював кожним своїм рядком, яку наш народ сьогодні виборює у протистоянні з агресором».

Петро Порошенко також висловив вдячність усім, хто доклав зусиль до проведення цього мистецького свята та побажав ім. успіхів та перемог із мудрим Шевченковим словом.

Перший заступник Міністра культури України Ігор Ліховий зачитав вітання Віце-прем’єр-міністра – Міністра культури України В’ячеслава Кириленка.

Наш край пишається тим, що понад 20 населених пунктів області зберігають пам’ять про те, що їх відвідував Великий Кобзар.

За словами Ігоря Ліхового, поет любив Чернігівщину. Неодноразово буваючи на Чернігівщині, поет надихався її краєвидами, спілкуванням з людьми, які його розуміли і підтримували.

В наші дні пам’ять про Великого Кобзаря відображена в назвах вулиць, найменуваннях обласного академічного українського музично-драматичного театру та Національного педагогічного університету, численних пам’ятниках.

Багато уродженців Чернігівщини – поетів і письменників, науковців і архітекторів – удостоєні найвищої творчої відзнаки України за вагомий внесок у розвиток культури і мистецтва. Першими Диплом та Почесний знак лауреата у галузі літератури у 1962 році отримали наш земляк Павло Тичина та Олесь Гончар. Наразі Чернігівщина має 37 лауреатів Шевченківської премії.

Учасників свята також привітали голова Чернігівської обласної ради Микола Звєрєв, голова Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т.Шевченка Павло Мовчан, заступник директора Інституту літератури імені Тараса Шевченка Національної академії наук України Сергій Гальченко, голова Національної спілки кінематографістів Сергій Тримбач.

Після урочистого відкриття присутні переглянули Театралізований пролог концертної програми: «І мертвим, і живим, і ненародженим землякам моїм в Украйні і не в Украйні моє дружнєє посланіє», а також концертну програму за участю кращих професійних мистецьких колективів Чернігівщини.

Пізніше почесні гості взяли участь в урочистому відкритті виставки Всеукраїнського культурно-мистецького проекту «Мальовнича Україна», яка проходила в рамках Міжнародного літературно-мистецького свята «В сім'ї вольній, новій» у виставковій залі обласного осередку Національної спілки художників України.

Вітаючи всіх присутніх, голова Чернігівської обласної ради Микола Звєрєв назвав виставку яскравою мистецькою частиною Шевченківського свята і наголосив, що її експозиція спонукає до осмислення минулого й сьогодення України. Керівник висловив сподівання, що «Мальовнича Україна» справить гарне враження як на чернігівців, так і гостей міста. На завершення голова обласної ради побажав всім учасникам художньо-мистецького заходу миру та наснаги для служіння Україні та її народові.

Вже сьогодні літератори вирушать до Канева, а завершиться велике свято у столиці – покладанням квітів до пам’ятника Кобзареві у парку Шевченка біля Київського національного університету імені Тараса Шевченка.QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar

Останні новини

21:54
29-Лис-2021
Що відомо про штам коронавірусної хвороби «Омікрон»
Штам коронавірусної хвороби «Омікрон» Всесвітня організація охорони здоров’я назвала
19:22
29-Лис-2021
На Чернігівщині вшанували пам’ять жертв Голодомору на місці поховання однієї родини
27 листопада в Ічнянській об’єднаній міській громаді Прилуцького району Чернігівської
12:42
29-Лис-2021
Удар по серцю: вплив COVID-19 на серцево-судинну систему
Коронавірусна хвороба COVID-19 впливає на організм людини з різних сторін. І хоча у п
21:55
26-Лис-2021
Тромбоз як ускладнення COVID-19

Серед ускладнень коронавірусної хвороби COVID-19 дослідження все частіше називають

21:33
26-Лис-2021
Чверть коштів українці витрачають на препарати, які не мають достатніх доказів безпеки та ефективності

Про це свідчить аналіз ринку споживання лікарських засобів за 2018, 2019 та 2020 р

21:17
26-Лис-2021
Тестування на COVID-19: різновиди

Вчасне виявлення випадків захворювання на COVID-19 – важлива складова бороть

20:58
26-Лис-2021
Можливості гри на гроші без вкладень

Бажання користувачів поєднати комфортний мережевий відпочинок з отриманням профіту

16:44
24-Лис-2021
Рука Кремля: у Києві «антивакцинатори» пікетували в урядовому кварталі з QR-кодами «Єдиної Росії»
У середу, 24 листопада, кілька тисяч людей прийшли в урядовий квартал Києва на так зв
22:11
23-Лис-2021
Від «Антимайдану» до «Тарифного Майдану»: хто стоїть за організацією проплачених мітингів
Суспільно-політичне середовище України дедалі частіше піддається зовнішнім провокація
09:09
21-Лис-2021
21 листопада. День Гідності та Свободи в Чернігові
21 листопада о 13:00 у Чернігові на Красній площі, біля меморіальної стели «Небесна С
Усі новини