Версія для людей з вадами зору
реклама партнерів:
Головна » Міжрегіональна відеоконференція про Голодомор 1932–1933 років в Україні

Міжрегіональна відеоконференція про Голодомор 1932–1933 років в Україні


Коментарі: 0 ПОДІЇ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
24 листопада 2009 р. Чернігівський, Херсонський і Миколаївській центри перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій провели відеоконференцію на тему «Національна книга пам’яті жертв Голодомору 1932 – 1933 років в Україні – підсумок досліджень Голодомору (До 76-х роковин Голодомору в Україні)». Науковці, краєзнавці та представники органів влади обговорили підсумки, проблеми та перспективи дослідження Голодомору в контексті видання Національної книги пам’яті.
Представник Українського інституту національної пам’яті у Чернігівській області Сергій Бутко підкреслив, що Національна книга пам’яті є на сьогоднішній день найбільш вагомим результатом дослідження та вшанування пам’яті жертв цього голодовбивства. Зібрані у 19-ті томах документи, свідчення, підсумки наукового аналізу дають неспростовні докази зумисності та злочинної суті як геноциду українського народу. Він зауважив, що зроблено багато, але ще більше необхідно виконати: продовжити збирання свідчень очевидців Голодомору – їх щодня стає все менше і менше, шукати й вивчати нові документи, а головне – осмислити весь накопичений матеріал.
Член Асоціації дослідження голодоморів в Україні, доцент Чернігівського державного педагогічного університету ім. Т.Г.Шевченка Тамара Демченко наголосила про необхідність поглиблення досліджень у міжрегіональному вимірі для з’ясування картини трагедії. Майже зовсім не досліджена тема примусових переселень на початку 30-х років в Україні – на перспективу це допоможе вточнити кількість загиблих і поглибити знання про політику комуністичного тоталітаризму. Дослідниця також звернула увагу на необхідність поглибленого аналізу мартирологів, особливо, формулювань діагнозів смертей.
Херсонські і миколаївські учасники висунули ідею щодо проведення наукових конференцій суміжних областей для стимулювання подальшого дослідження цієї величезної теми, підкреслили необхідність посилення просвітницької роботи серед населення, особливо молоді. Голова правління Херсонського обласного осередку Всеукраїнського товариства політв’язнів та репресованих Петро Славич з обуренням засудив видання та публікації, які у знущальному тоні намагаються заперечити правду про Голодомор.
Під час підбиття підсумків обговорення директор Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій Володимир Бойко підкреслив, що сила української громадськості не дасть можливості будь-кому у майбутньому згорнути або «забути» політику дослідження та вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932 – 1933 років в Україні.

Сергій Бутко, представник Українського інституту національної пам’яті у Чернігівській області







Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

14:34
04-Лип-2025
Україна повернула з полону ще одну групу Захисників
Продовжуються обміни згідно зі “Стамбульськими домовленостями”, про це інформує Коорд
14:27
04-Лип-2025
У колишнього міністра оборони Олексія Резнікова проводять обшуки
Національне антикорупційне бюро провело обшуки у колишнього міністра оборони Олексія
14:41
02-Лип-2025
Припинено громадянство України Ореста Березовського (так званого митрополита УПЦ (МП) Онуфрія
За матеріалами СБУ було припинено українське громадянство Ореста Березовського, котри
21:49
01-Лип-2025
Росія сподівається зафіксувати недоторканість УПЦ та повернути її російську ідентичність
28 квітня міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров в інтерв'ю бразильській газет
13:14
30-Чер-2025
11 років тюрми заочно отримав митрополит УПЦ (МП), який благословив війну рф проти України
За матеріалами Служби безпеки до 11 років позбавлення волі заочно засуджено підсанкці
12:09
28-Чер-2025
ОУН мала свою Конституцію України
Напередодні Другої світової війни, коли стало очевидним, що в центрі уваги тоталітарн
Усі новини

Сollaborator