реклама партнерів:
Головна » Мовна солідарність: Львів говорить російською, а Донецьк - українською

Мовна солідарність: Львів говорить російською, а Донецьк - українською


Коментарі: 0 СОЦІУМ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Донецькі активісти підтримали ініціативу львів’ян - разом виступити проти мовних спекуляцій політиків. Львів’яни закликали жителів свого міста розмовляти один день російською, а донеччани своїх - українською.

"Львів - не місто нацистів. Усіх, хто з цим погоджується, просимо перейти на одноденне спілкування російською", - пишуть у соцмережах ідейні натхненники одноденного флешмобу у середу, 26 лютого. Ініціатива говорити російською з’явилася у львів’ян у відповідь на рішення Верховної Ради скасувати суперечливий мовний закон Ківалова- Колесніченка. Організатори запевняють: питання виборів є важливішим, аніж мовні суперечки, які розколюють країну.
У Львові ідею говорити один день російською підтримали чимало журналістів, науковців та громадських діячів. Мер Львова Андрій Садовий сказав: "Я з повагою ставлюся до львів’ян, які сьогодні розмовлятимуть російською на знак солідарності зі Сходом. За потреби я нерідко спілкуюся російською. Львів - відкритий для світу. Це наша позиція".

Схід і Захід разом
Лідер рок-гурту "Океан Ельзи" Святослав Вакарчук на своїй сторінці у соцмережі Facebook написав російською, що виріс у Львові, його рідна мова - українська, але сьогодні він щиро говоритиме російською, а Схід і Захід - одне ціле.
Але не всі львів’яни сприйняли цю ідею однозначно. Серед журналістів та співаків знайшлися і противники акції. "Гадаю, річ не в одноденних флешмобах чи якихось акціях. Ідеться про толерантність, яка завше у Львові була, як і повага до всіх нацменшин.

Львів завжди був поліетнічним, і не треба це зайвий раз доводити", - зауважила в інтерв’ю DW головна редакторка ТРК "Люкс" Парасковія Дворянин. Вона переконана, що на часі значно важливіші питання: безпека міста, відповідальність силовиків, фаховий уряд, суверенітет країни та інші, а мовне питання лише відволікає від нагального.
Із журналісткою погодилася співачка Соломія Чубай, яка на своїй сторінці в Facebook заявила: "…говоритиму завтра і сьогодні українською. Люблю Вас, мої російськомовні друзі, і Ви про це знаєте".

Мовна солідарність по-донецьки
Активісти Донецька підтримали ініціативу львів’ян, щоб разом виступити проти мовних спекуляцій політиків. Вони закликали жителів міста розмовляти один день українською мовою. У Донецьку до акції передусім приєдналися журналісти.

"Першою, з ким я сьогодні почала розмовляти українською, була моя мати", - розповіла Deutsche Welle Дарія Куренна, працівниця "Муніципальної газети" - видання Донецької міської ради. Зранку вона також встигла поспілкуватися українською в громадському транспорті. За словами журналістки, люди, почувши українську, одразу запитали, звідки вона. Дарія розповіла їм про ініціативу львів’ян і до неї охоче приєдналися ще кілька людей в автобусі.

"Така підтримка мене дуже надихнула", - каже Дарія. За її словами, в редакції сьогодні теж спілкуються українською, хоча видання російськомовне. Донецька журналістка вважає, що активісти Львова виявили справжню громадянську позицію, виступивши з ініціативою розмовляти один день російською. Вони показали політикам, що сьогодні головне для суспільства - не мовні закони, тому спекулювати на мовному питанні - недоречно. Це може призвести тільки до протистояння в російськомовних регіонах, вважає журналістка. Мовну ініціативу активістів підтримали і деякі донецькі посадовці, написавши про це в соцмережах.

Боротися не з мовами, а з корупцією
Натомість донеччанка Ірина, яка теж знає про акцію, не підтримує її. "Я не бачу ніякого сенсу підтримувати цю акцію. На мій погляд, націоналісти цю проблему розпалили, зробили велике вогнище, а тепер для видимості гасять це вогнище краплинками води", - сказала вона Deutsche Welle.

Щоправда, про мовний флешмоб знають далеко не всі донеччани. "Я здивована, що Львів виступив із такою акцією. Можливо, це стереотипи, що там не визнають російську мову. Можливо, нам усім давно потрібно зрозуміти, що мовні суперечки - лише політичні ігри", - каже донеччанка Світлана.

Інші мешканці Донецька вважають, що треба боротися з іншими проблемами. "Головне, щоб нова влада не з російською мовою боролося, а з корупцією. Можливо, саме таким чином і Львів, і Донецьк разом покажуть політикам, що їм не вдасться нами маніпулювати за рахунок мови", - каже донеччанин Сергій.





за інф.: Deutsche Welle






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

11:19
22-Груд-2024
Круглий стіл у Чернігові до 87-річчя від дня народження В’ячеслава Чорновола
21 грудня у Чернігові, в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Черніг
12:18
20-Груд-2024
Московською ракетою пошкоджено в Києві унікальну пам’ятку національного значення — Миколаївський костел
Вранці 20 грудня внаслідок чергової російської ракетної атаки в Києві пошкоджено унік
17:01
18-Груд-2024
Соратники з Чернігівщини про В’ячеслава Чорновола
«Над Україною нависає зловісна двоголова тінь російського імперіалізму, який тільки й
20:30
15-Груд-2024
Армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позицій ЗСУ біля міста Суджа
14 грудня вперше в історії армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позиції ЗС
19:19
14-Груд-2024
Європейський суд з прав людини про заборону носіння георгіївської стрічки в Україні
12 грудня 2024 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив рішення у справі «Б
20:28
13-Груд-2024
Війна за війну
Як тільки «перестануть стріляти», незалежно від того буде це тимчасова заморозка чи с
Усі новини