реклама партнерів:
Головна » На Чернігівщині громада села дізналася про земляка, учасника бою під Крутами

На Чернігівщині громада села дізналася про земляка, учасника бою під Крутами


Коментарі: 0 СОЦІУМ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
30 січня 2018 року, тобто 100 років потому, громада села Монастирище Ічнянського району Чернігівської області за допомогою громадської організації «Українська Ініціатива» взнала, що їх земляк, Митрофан Швидун був учасником бою під Крутами.

Юрій Косенко, голова правління ГО «Українська Ініціатива», так розповів про життєвий шлях героя: «Митрофан Швидун народився у 1896-му в Монастирищі тодішнього Ніжинського повіту Чернігівської губернії. Він, тоді юнак (курсант) Першої Української військової юнацької школу ім. Б. Хмельницького, взяв участь у бою під Крутами, був поранений у праву ногу вище коліна. Побратими на руках донесли його до поїзда і врятували. У 1918-му служив в Окремій Запорізькій дивізії в Українській державі. У 1919-му в Дієвій армії УНР воював на бронепоїздах «Стрілець» і «Вільна Україна», у 1920-му – «Кармелюк». У грудні 1918-го поранений у ліве плече, почала всихати ліва рука і в квітні 1920-го його визнано військовим інвалідом. Проте, хорунжий М. Швидун залишився служити в армії у штабі 1-ї Запорізької дивізії. У 1920–1930-х проживав у місті Луцьк, активіст місцевої української громади. У 1941-му – організатор так званого Луцького куреня ОУН, багато бійців якого згодом опинилися у лавах Української повстанської армії. Його доля після 1941-го невідома».

Ольга Тимчишин, заступник голови правління ГО «Українська Ініціатива», спеціально для цього заходу підготувала інформаційні плакати про Митрофана Швидуна, Українську революцію 1917-191 років, Серед них були і матеріали Українського інституту національної пам’яті. Їх разом із добіркою історичної літератури подарували громаді села.

Сергій Бутко, представник Українського інституту національної пам’яті у Чернігівській області, детально розповів про бій під Крутами у контексті першої російсько-української війни у 20-му столітті. Він також спростував міфи про цю легендарну історичну подію.

Про славетного земляка, значення знання власної історії у національно-патріотичному вихованні й зміцненні національної безпеки і оборони говорили Григорій Зубарь, в.о. старости села Монастирище Ічнянської ОТГ; Микола Череп, громадський діяч, власник Осередку зеленого туризму «Соколиний хутір», голова Чернігівської обласної організації НРУ; Віталій Чешко, голова ГО «Народна рада Ічнянщини»; Григорій Герасименко, голова Ічнянської районної ради, член ГО «Українська Ініціатива»; о. Димитрій, військовий капелан, який помолився за загиблих захисників України.

Ніна Штанько-Ткаченко, член ГО «Українська Ініціатива», прочитала свій вірш, присвячений Україні.

На завершення урочистого заходу Юрій Косенко поінформував присутніх, що в селі Монастирище народилися ще принаймні два учасники Української революції 1917-1921 років – Петро Левадний та Іван Піколич. Отже, є великі перспективи як дослідницької краєзнавчої роботи, так і організації увічнення пам’яті славетних земляків.

Організатори: ГО «Українська Ініціатива» у співпраці з місцевою владою та за сприяння Миколи Черепа та Українського інституту національної пам’яті.

Олександр Майшев, член Національної спілки журналістів України









Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

11:19
22-Груд-2024
Круглий стіл у Чернігові до 87-річчя від дня народження В’ячеслава Чорновола
21 грудня у Чернігові, в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Черніг
12:18
20-Груд-2024
Московською ракетою пошкоджено в Києві унікальну пам’ятку національного значення — Миколаївський костел
Вранці 20 грудня внаслідок чергової російської ракетної атаки в Києві пошкоджено унік
17:01
18-Груд-2024
Соратники з Чернігівщини про В’ячеслава Чорновола
«Над Україною нависає зловісна двоголова тінь російського імперіалізму, який тільки й
20:30
15-Груд-2024
Армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позицій ЗСУ біля міста Суджа
14 грудня вперше в історії армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позиції ЗС
19:19
14-Груд-2024
Європейський суд з прав людини про заборону носіння георгіївської стрічки в Україні
12 грудня 2024 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив рішення у справі «Б
20:28
13-Груд-2024
Війна за війну
Як тільки «перестануть стріляти», незалежно від того буде це тимчасова заморозка чи с
Усі новини