реклама партнерів:
Головна » На Чернігівщині Програма розуму та здоров’я стартувала!

На Чернігівщині Програма розуму та здоров’я стартувала!


Коментарі: 0 Медицина

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Навіть на стародавній фресках є зображення людей із хворою щитовидною залозою.
Сьогодні на Чернігівщині хворих на дифузний зоб удвічі більше, ніж у середньому по областях України. Ми треті по поширенню вузлового зобу серед усіх областей України.
Чому так? Лікарі наголошують: одна з головних причин – нестача йоду у наших організмах.
Як позбавитися від йододефіциту і захистити від хвороб свою родину – обговорювали фахівці під час круглого столу.
Захід пройшов у рамках Програми з подолання йододефіциту на Чернігівщині. Її започаткувала організація "Зелений світ" за підтримки Дитячого Фонду Організації Об’єднаних Націй (ЮНІСЕФ).
Проблема є
Загалом третина населення нашої планети страждає від нестачі йоду. Українці – у їх числі.
"Без йоду життя неможливе! Не лише у людей, а і у багатьох тварин" – впевнений професор Інституту ендокринології та обміну речовин Віктор Кравченко.
Він розповів, до чого призводить нестача йоду у різному віці. Жінка не може завагітніти або вагітність переривається. Дитина народжується із вродженими дефектами. Найбільш грізний – кретинізм, недорозвиненість мозку, повна нездатність до навчання.
Без йоду не може нормально працювати щитовидна залоза. А без її гормонів робота організму розладнується повністю.
Навіть при невеликій нестачі йоду людина втрачає частину своїх розумових здібностей. Мозок не може працювати на повну потужність.
Якщо людина не вживає достатню кількість йоду – щитоподібна залоза прагне надолужити і захоплює радіоактивний йод із повітря. Саме це відбулося після вибуху у Чорнобилі. Якби тоді люди вживали достатньо йоду – зараз не було б такої кількості хвороб, вузлових зобів та раку щитоподібної залози.
"Світ усвідомив проблему 20 років тому. І країни Європи уже давно повністю подолали дефіцит йоду", - додав Віктор Кравченко.
Як вирішується проблема?
Щоб насичувати організм йодом, мало пропити курс добавок чи таблеток. Треба вживати йод постійно і щодня. Лише тоді буде ефект.
У країнах Африки людям щороку вколюють збагачену йодом олію. У Японії – щодня вживають морепродукти. У Китаї з водогону тече йодована вода.
У Європі – на прилавках важко знайти нейодовану сіль. Адже сіль – це продукт щоденного вжитку. Завдяки йому європейці забули про йододефіцит.
Йодована сіль не має протипоказань, її можна вживати щодня, як і звичайну. Вона не потребує і великих грошей – лише бажання потурбуватися про свої здоров’я.
Проте на Чернігівщині з усієї проданої солі лише 5% - йодованої – розповіла представник підприємства "Артемсіль" Наталія Терещенко.
Опитування показали, що майже всі жителі області чули чи знають про користь йодованої солі. Але постійно споживають її – тільки 17,6%! Близько половини опитаних – вживають час від часу.
Програма з подолання йододефіциту
Програма розпочалася із круглого столу та прес-конференції.
"Мета Програми – дати людям інформацію про користь йодованої солі, щоб вони могли зробити усвідомлений вибір", - наголосив керівник проекту Олег Осадців.
За сприяння обласної та міської влади у школах пройдуть уроки здоров’я, присвячені дефіциту йоду. На заняттях “Школи сприяння здоров’ю”, школярі повідомлять про виконання домашнього завдання, на якому вони взнають, чиє йодована сіль у них вдома, у сусідів, у найближчому магазині, а також принесуть дрібку солі в школу, щоб разом перевірити, чи є у цій солі йод, чи корисна вона. Діти зможуть самі переконатися, що у магазинах йодована сіль є, і коштує вона зовсім недорого.
Програма дійде до кожного села, селища, невеликого міста Чернігівщини. Координатори спільно з місцевими керівниками перевірять, чи доступна для жителів йодована сіль.
Методичні рекомендації, інформаційні матеріали отримають поліклініки, лікарні області. А через них – і кожен бажаючий дізнатися більше для себе про потрібність йоду.
"Ми розробляємо обласну Програму подолання йододефіциту. Вона не потребує грошових вкладень. Натомість завдяки їй жителі Чернігівщини стануть здоровішими, більш активними", - підкреслив лікар-ендокринолог Олег Осадців.
Він додав, що кожен сам має зробити вибір – вживати йодовану сіль, спеціальні препарати, морепродукти або не зважати не проблему йододефіциту та піддавати риску своє здоров’я та здоров’я своїх дітей і близьких. Але інформацію про вплив нестачі йоду на здоров’я повинні мати всі.
Робота буде вестися у багатьох напрямках – від уроків у школах, до прийняття обласною радою “Програми подолання йододефіциту на Чернігівщині” і відповідних рішень органів місцевого самоврядування кожного міста, селища, села області та безкоштовної гарячої лінії зі стаціонарних телефонів, на яку може подзвонити будь-хто, навіть мешканці найбільш віддалених сіл за номером: 0-800-501-381.

Прес-супровід проекту “Допомога обласній владі у ліквідації йодного дефіциту в Чернігівській області».







Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

22:00
21-Лис-2024
Перейменування вулиць на Харківщині: проміняють Олександра Олеся на Затишну
Малоданилівська громада вирішила перейменувати три топоніми, що були раніше затвердже
19:50
21-Лис-2024
До Дня Гідності та Свободи
День Гідності та Свободи відзначають щорічно 21 листопада згідно з Указом Президента
18:46
21-Лис-2024
18 загиблих, 33 поранених: результати удару по командному пункту ЗС Росії в Курській області
Серед поранених троє військовослужбовців КНДР. Більшість постраждалих – офіцери Півде
18:09
21-Лис-2024
Російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками
Те що російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками було ясно з 20
21:15
20-Лис-2024
У Чернігові проведено круглий стіл до Дня Гідності і Свободи
20 листопада в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Чернігівщині про
20:40
20-Лис-2024
Україна вперше вдарила британськими крилаті ракетами по території росії
Це сталося наступного дня після того, як Україна використала поставлені Заходом ATACM
Усі новини