На Львівщині розпочалися українсько-американські військові навчання
Близько 1400 військовиків із України, США, Австрії, Азербайджану, Великобританії, Вірменії, Грузії, Македонії, Польщі, Росії, Словенії, Швеції, Німеччини, Канади проходитимуть вишкіл до 18 вересня.
Головна мета військових навчань – підготовка національних штабів і підрозділів до спільних дій у складі багатонаціональних сил під час миротворчих операцій.
Військовослужбовці прибули на Яворівський полігон без техніки, нею забезпечуватиме українська сторона, але зі штатною зброєю, спорядженням і засобами зв’язку. За військовим навчання спостерігатимуть командувач Сухопутних військ США у Європі генерал Картер Хем і бригадний генерал Національної гвардії штату Каліфорнія Мері Кайт.
Яворівський полігон не завантажений
Міжнародний вишкіл «Rapid Trident» відбувається в Україні 16 років. А Яворівський полігон, який є Міжнародним центром миротворчості та безпеки, має велику територію і є одним із найкращих місць для проведення вишколів такого високого рівня. Однак протягом останніх років, через брак фінансування Збройних Сил України, можливості полігону використовуються вкрай мало. Тут усе рідше відбуваються навчання іноземних військ, наголошує у коментарі військовий експерт Сергій Згурець.
«Великі площі цього полігону дозволяють проводити багато навчань. Ідея добра, але темпи завантаженості полігону не відповідають його можливостям. Рано чи пізно може постати питання про обмеження цих площ полігону і використання його для інших цілей», – каже експерт.
Проведення міжнародних військових навчань «Rapid Trident-2010» важливо для України, зазначає Сергій Згурець, бо це дає можливість зміцнити вишкіл українських військовослужбовців. Особливо на тлі того, що найближчі три тижні міністром оборони України оголошені періодом так званого вимушеного простою, коли не відбуватиметься навчань.
«Бо 8 мільярдів гривень, виділених на оборону, на 200 тисяч вояків, є радше саркастично-сміхотворним. Це велика невідповідність у порівнянні з країнами-сусідами, між численністю і витратами на неї. Це фінансування в 10 разів менше, ніж в менших за чисельністю арміях у країнах-сусідах», – сказав військовий експерт.
Тому такою корисною і потрібною, за оцінкою експерта, для української армії є міжнародна співпраця.
Джерело: Радіо Свобода