На Львівщині створюють національний природний парк "Північне Поділля"
"Вже виготовлено наукове обґрунтування щодо створення парку, весь картографічний матеріал по земельних ділянках, які за попередніми домовленостями можуть увійти до його території. Зараз ведеться робота з райдержадміністраціями та сільськими радами щодо прийняття конкретних рішень. Там, де будуть прийняті рішення, території будуть внесені в зону парку, там, де люди відмовляться і не підтримують цю ініціативу, жодними силовими чи адміністративними методами ніхто діяти не буде.
Паралельно сьогодні проводиться потужна роз'яснювальна робота серед населення – публікації у ЗМІ, ми замовили і відзняли проморолик про те, що дасть створення такого парку. Процес погодження з місцевими радами питання внесення територій до зони парку Північне Поділля повинен бути завершений до жовтня. Після усіх погоджень ми повинні підготувати обриси території і відповідну документацію для підготовки проекту постанови Кабміну і Указу Президента. Сподіваюсь, що всі роботи вдасться завершити до кінця року", - прокоментував хід робіт начальник Держуправління ОНПС у Львівській області Богдан Матолич.
Довідка
Національний парк "Північне Поділля", згідно з проектом, має охопити частково територію Золочівського, Бродовського та Буського районів області загальною площею біля 15 тис. га, у тому числі 4-5 тис. га планується надати у постійне користування, решта увійде до складу парку без вилучення у землевласників і землекористувачів.
На території проектованого парку поширено понад 200 видів рослин різного статусу охорони (Червона книга України, Європейський список, Бернська конвенція, регіонально рідкісні види) та близько 30 охоронюваних видів тварин.
НПП “Північне Поділля” стане каталізатором сталого розвитку регіону та базою для розвитку рекреаційної, туристичної, еколого-освітньої, природоохоронної, наукової діяльності, стимулом для розвитку супутніх видів підприємницької діяльності в районі. Парк сприятиме сталому розвитку і екологізації різних напрямків господарської діяльності, що здійснюються на його території (лісове, водне і мисливське господарство).
Крім природничої цінності, територія проектованого парку відзначається значною історико-культурною спадщиною, зокрема, об’єкти так званого «Золотого кільця» замків Львівщини, численні храми та інші пам’ятки культури. З цим регіоном пов’язані різноманітні події новітньої історії: Першої та Другої світових воєн, визвольних змагань українського народу. Створення парку дасть можливість відновлювати ці пам’ятки за державні кошти.
Відповідно до мети створення НПП на нього покладається виконання таких завдань:
- збереження цінних природних та історико-культурних комплексів і об'єктів;
- створення умов для організованого туризму, відпочинку та інших видів рекреаційної діяльності в природних умовах з додержанням режиму охорони заповідних природних комплексів та об'єктів;
- проведення наукових досліджень природних комплексів та їх змін в умовах рекреаційного використання з метою розробки наукових рекомендацій з питань охорони навколишнього природного середовища та ефективного використання природних ресурсів;
- проведення екологічної освітньо-виховної роботи з школярами, молоддю.
Джерело: galinfo