Версія для людей з вадами зору
реклама партнерів:
Головна » На Полтавщині буде перший монастир УПЦ КП

На Полтавщині буде перший монастир УПЦ КП


Коментарі: 0 Церква та суспільство

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
— На Полтавщині з’явився новий монастир. Його заснували у селі Білоцерківцях Пирятинського району.
Це перша в області чернеча обитель Української Православної Церкви Київського Патріархату, — повідомляє кореспондент РІСУ Світлана Фільчак.
Колись у селі був величний мурований храм, який знищили в комуністичні часи. Від нього залишилися нині тільки руїни. Діяла тут і церковно-приходська школа, збудована у 1913 році. Школі пощастило трохи більше – її приміщення збереглося, щоправда, кілька років тому школу закрили як мало комплектну.
Нещодавно місцеві активісти на чолі з відомим актором Богданом Бенюком, який купив хату у Білоцерківцях, вирішили відродити духовне життя, створити релігійну громаду. Добру справу підтримала місцева влада, і приміщення школи віддали релігійній громаді.
З благословення владики Федора, єпископа Полтавського і Кременчуцького УПЦ КП, тут відкрили жіночий монастир, який освятили на честь cвятого Георгія — переможця, великомученика.
«Таким чином, ми врятували і приміщення старовинні, і руїни старовинного прекрасного храму, який потребує реставрації, — говорить владика Федір — Сподіваюся, що з Божою поміччю ми все відреставруємо. Наразі в монастирі ведеться духовне життя згідно з чернечим уставом. Звершується богослужіння. Поки що в обителі немає електроенергії, але це не засмучує насельників — дух монастиря відчувається лише тоді, коли там відбувається молитва.
І кожен, хто приїздить, (а вже приїздило кілька груп паломників, які залишалися на кілька днів допомогти працею і духовно оновитися), всі відчули благодать спільної молитви, благодать чернечого життя, яке проявляється в праці, молитві, в духовному подвигу. Тому я всіх, хто має бажання відвідати монастир, запрошую. Можете побути у монастирі, потрудитися на благо церкви, помолитися, оновити свої душі».
Владика Федір сподівається, що створення монастиря допоможе відродитися життю у колись великому та заможному селі. До речі, місцевість має унікальні кліматичні особливості, тут мальовнича природа. Цікаво також, що Білоцерківці — батьківщина відомого богослова та просвітителя митрополита Іринея Фальковського. Він був ректором Київської Духовної Академії, намісником Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря.
Святитель жив і трудився у середині ХІХ століття, залишив по собі численні богословські праці. І в цьому історичному факті насельники теж вбачають Божий промисел — через віки та історичні події Білоцерківці знову стали колискою духовності.

Джерело: РІСУ







Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

18:30
12-Чер-2025
З російської неволі визволено групу важкопоранених і тяжкохворих Захисників
Сьогодні відбувся черговий етап великого обміну полоненими згідно домовленостей у Ста
18:27
10-Чер-2025
Предстоятель звершив освячення престолу та Божественну літургію у Свято-Троїцькому соборі Чернігова
Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній 9 червня 2025 року відвіда
21:58
09-Чер-2025
Відбувся перший етап обміну в рамках домовленостей у Стамбулі
Сьогодні розпочався обмін полоненими в рамках домовленостей у Стамбулі. Додому поверт
15:15
03-Чер-2025
СБУ втретє вразила Кримський міст
СБУ провела нову унікальну спецоперацію і втретє вразила Кримський міст — цього разу
21:39
02-Чер-2025
Шанувальник Трампа Навроцький – новий президент Польщі
Кандидат від консерваторів Кароль Навроцький, історик, який створював імідж «крутого
21:03
02-Чер-2025
Делегація рф вимагала захисту УПЦ
Делегація РФ на переговорах у Стамбулі серед умов призупинення війни, поряд з вимогою
Усі новини

Сollaborator