реклама партнерів:
Головна » На Закарпатті урочисто відкрився фестиваль-ярмарок «Гуцульська бринза»

На Закарпатті урочисто відкрився фестиваль-ярмарок «Гуцульська бринза»


Коментарі: 0 ПОДІЇ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Сьогодні, 13 вересня, у м. Рахів на Закарпатті Президент України Віктор Ющенко взяв участь в урочистому відкритті фестивалю-ярмарку «Гуцульська бринза».
Президент привітав гостей та організаторів фестивалю. «Сьогоднішній фестиваль – це фестиваль не тільки бринзи, а й нашої культури, повернутої традиції», - сказав В.Ющенко. Він особливо наголосив, що цей край відомий високим рівнем культури і духовності. «Доки є традиція, культура - доти буде нація», - підкреслив Глава держави.
Президент подякував гуцулам за те, що вони бережуть традиції своєї землі: «Надзвичайно важливо для всієї нашої держави, що ви так високо тримаєте свою культуру. З кожним роком, я впевнений, вона розвиватиметься все більше». Президент нагадав, що 2 вересня цього року підписав указ, спрямований на підтримку гуцульської культури.
В.Ющенко також запевнив, що держава дедалі більше сприятиме розвитку традиційних для цієї землі галузей, наголосивши, що сьогоднішня присутність на заході представників влади усіх рівнів є знаком такої підтримки. За його словами, йдеться зокрема про відродження конярства, вівчарства та ін. «Важливо через бюджет підтримати вівчарство, надати субсидії, потрібні для підтримки цієї галузі», - зазначив Віктор Ющенко. Він також наголосив на важливості підвищення статусу професії вівчаря.
Глава держави окремо звернув увагу на важливість розвитку туристично-рекреаційних можливостей регіону. «Найбільшу економіку в цей край може принести туризм», - переконаний Віктор Ющенко. У цьому контексті Президент наголосив на важливості збереження карпатських лісів: «Через збереження лісу, через підтримку культури, традиції ми зможемо повернути сюди мільйони туристів».
Віктор Ющенко також вручив подяки Президента кращим умільцям вівчарської справи та народних ремесел. «Це вдячність тим людям, які піднімають нашу духовність, утверджують нашу культуру», - сказав він.
Віктор Ющенко особисто запалив символічну ватру фестивалю «Гуцульська бринза». Він ознайомився з продукцією виробників сиру, а також з експозиціями фестивалю.
Перед початком фестивалю разом з учасниками заходу Президент взяв участь у символічній пішій ході до місця проведення «Гуцульської бринзи» (урочище «Буркут»).

Щорічний обласний фестиваль-ярмарок «Гуцульська бринза» приурочується до повернення вівчарів з полонин додому. Вже стало традицією в цей період, як вдячність за важку працю протягом літа, влаштовувати це свято.
Ініціатори фестивалю – Рахівська райдержадміністрація та районна рада, громади сіл та селищ району. За останні роки до організації фестивалю активно долучились облдержадміністрація та обласна рада.
Фестиваль-ярмарок організовується з метою популяризації вівчарства, відродження народних гуцульських традицій, звичаїв, влаштування святкового дійства для гостей та жителів Закарпаття. До участі у фестивалі залучаються всі сільські ради Рахівського району, самобутні аматорські фольклорні колективи. Під час проведення фестивалю-ярмарку організовуються виставки робіт традиційного народного декоративно-прикладного мистецтва, виставка-продаж традиційних страв Закарпаття.
Розпочинається фестиваль з пішої ходи, в якій беруть участь представники всіх сільських рад району. Очолюють колону організатори, офіційні делегації, почесні гості. Звуки трембіт з різних сторін амфітеатру сповіщають про початок фестивалю. Проходить церемонія запалення символічної полонинської ватри, як найпершого оберега полонини та овець. Потім конкурс на кращу сільську садибу, в рамках якого кожне село прагне якнайкраще продемонструвати свою родзинку старожитностей, народного мистецтва, побуту, кращу страву, культурно-розважальну програму.
Основне завдання фестивалю – показати туристично-рекреаційні можливості Закарпаття, залучити в область якомога більше потенційних інвесторів з усіх регіонів України та зарубіжжя, популяризувати самобутню народну культуру, традиції, звичаї, обряди. У програмі свята – виступи автентичних колективів, пригощання гостей традиційними стравами з овечого молока.
Фестиваль «Гуцульська бринза» сприяє активному розвитку вівчарства, обміну технологіями виготовлення сиру, вурди, гуслянки та інших традиційних продуктів, пошукам ринку збуту, популяризації народного мистецтва гуцулів.
Безпосередніми учасниками фестивалю є трембітарі, вівчарі, старожили регіону, вмілі господині, які демонструють своє вміння якнайшвидше постригти вівцю, подоїти її, та зробити добру бринзу.
Проведення фестивалю на кордоні чотирьох держав сприяє зміцненню дружніх прикордонних зв’язків, популяризації українського мистецтва та інтеграції України в європейський простір.

За матеріалами прес-служби Президента України.







Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

11:19
22-Груд-2024
Круглий стіл у Чернігові до 87-річчя від дня народження В’ячеслава Чорновола
21 грудня у Чернігові, в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Черніг
12:18
20-Груд-2024
Московською ракетою пошкоджено в Києві унікальну пам’ятку національного значення — Миколаївський костел
Вранці 20 грудня внаслідок чергової російської ракетної атаки в Києві пошкоджено унік
17:01
18-Груд-2024
Соратники з Чернігівщини про В’ячеслава Чорновола
«Над Україною нависає зловісна двоголова тінь російського імперіалізму, який тільки й
20:30
15-Груд-2024
Армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позицій ЗСУ біля міста Суджа
14 грудня вперше в історії армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позиції ЗС
19:19
14-Груд-2024
Європейський суд з прав людини про заборону носіння георгіївської стрічки в Україні
12 грудня 2024 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив рішення у справі «Б
20:28
13-Груд-2024
Війна за війну
Як тільки «перестануть стріляти», незалежно від того буде це тимчасова заморозка чи с
Усі новини