ваша підтримка важлива для незалежного видання стань патроном
Національний банк України визнав неплатоспроможним банк "Надра", один із найбільших банків, що входить до структури Group DF Дмитра Фірташа, повідомляється на сторінці регулятора в соціальній мережі Facebook. "5 лютого правління Національного банку України прийняло постанову №83 про віднесення банку "Надра" до категорії неплатоспроможних. Основна причина віднесення банку до категорії неплатоспроможних - недокапіталізація банку відповідно до вимог стрес-тестування і неприведення діяльності у відповідність до вимог законодавства України", - йдеться в повідомленні.
Як повідомили УНІАН у Фонді гарантування вкладів фізичних осіб, відсьогодні в банку працює тимчасова адміністрація фонду. За інформацією НБУ, загальний обсяг виплат вкладникам банку "Надра" становитиме більш як 3,6 млрд грн, і 99% вкладників, які мають вклади в межах гарантованої суми 200 тис. грн, одержать свої вклади в повному обсягу. Нацбанк повідомляє, що визнання банку неплатоспроможним стало наслідком його нежиттєздатності ще з часу введення тимчасової адміністрації в 2009 році через ризикову діяльність попереднього менеджменту на чолі з Ігорем Гіленком який не забезпечив якісного управління банком і фактично довів його до банкрутства. Зусилля нового менеджменту банку виявилися недостатніми в умовах фінансово-економічної кризи. Надані плани капіталізації не довели Національному банку життєздатність банку, оскільки експертний аналіз їх підтверджував продовження генерування банком збитків у майбутньому. Крім того, можливість виконання планів капіталізації ставилася в залежність від реструктуризації раніше наданих Нацбанком кредитів на пільгових умовах і на термін більш як 10 років.
Нагадаємо, з початку року Національний банк України визнав неплатоспроможними понад 20 банків. На думку ряду експертів, масові банкрутства банків пов'язані з оприявленням давно назрілих проблем у банківській системі і відтоком депозитів з банків з причини кризових явищ, і стабілізувати ситуацію можна за допомогою введення мораторію на дострокове вилучення вкладів. Національний банк України постійно заявляє, що навіть не розглядає питання обмеження доступу до депозитів населення, оскільки це посилить проблему низької довіри вкладників до банків.