ваша підтримка важлива для незалежного видання стань патроном
Мабуть, нема такого дому, де б на зиму не заготовляли дві-три баночки з цілющою малиною. Впевнена, що і цього року господині вже встигли зварити варення і запастися цим “домашнім лікарем”. З лікувальною метою використовують не лише ягоди, а й цвіт та листя малини. Рослина має гіпотензивну, знеболюючу, потогінну дію, знижує рівень цукру в крові. Крім того, це цінний дієтичний харчовий продукт, джерело вітамінів та мікроелементів. Ось як про неї пише травознай Олексій Попов: “Плоди малини як потогінний засіб вживають при грипі, крупі, простуді, хронічному ревматизмі та при кору (щоб спричинити висип). В останньому випадку вживають відвар ягід малини з медом. Зовнішньо використовують відвар для полоскання при хворобах горла (при набряку й запаленні). Але будьте уважні щодо дифтерії. Відвар з квіток вживають всередину від гарячки. З сухого листя малини готують відвар для примочок, а зі свіжого потовченого листя роблять мазь, яку застосовують при шкірних хворобах (від вугрів та різних висипів)”. Малина-кардіолог Лікар-натуропат С. Ільїна радить тим, хто переніс інфаркт, інсульт, сповна використати сезон, коли достигає малина. Наїжтеся її донесхочу. Малина, вказує вона, допоможе знизити артеріальний тиск. Духмяна ягода прекрасно лікує атеросклероз, знижує рівень холестерину у крові. При запаленні повік, очей, висипках на шкірі у вигляді вугрів лікарі-натуропати рекомендують вмиватися малиновою водою.
Рецепти від «ВЗ» Варення з малини 1 кг малини, 1,5 кг цукру. Перебрану малину пересипати цукром (1кг), поставити у холодне місце. Наступного дня відділити ягоди, в сік всипати цукор, що залишився, підігріти, щоб цукор розчинився. Сироп остудити і з’єднати з ягодами. Варити до готовності. Остудити і розкласти у банки.
Джем із сирої малини 1 кг малини, 2 кг цукру. Перебрану малину пересипати цукром, розтерти дерев’яним товкачиком, розкласти в банки, накрити пергаментним папером. Зберігати в прохолодному місці.
І на зиму не забутьте запастися цією цілющою ягодою. Відвар ягід: 30 г на склянку окропу, настоювати після відварювання впродовж 20 хвилин. Пити на ніч як потогінний засіб, по дві склянки за один раз, а в інших випадках - по одній склянці двічі на день. Відвар для полоскання: 10 г ягід на склянку води.
Відвар квіток: 20 г на склянку окропу. Вживати по одній столовій ложці тричі на день. Мазь із свіжого листя: одна частина соку з листя на 4 частини коров’ячого масла або вазеліну. Є ще один стародавній рецепт: проти алкогольного сп’яніння, запоїв треба пити малинову воду. 1-1,5 л допоможуть швидше прийти до тями після надмірного застілля.