ваша підтримка важлива для незалежного видання стань патроном
У ці червневі дні повсюди розкішно цвіте бузина. Запашні білі кетяги - чудовий лікувальний засіб, звичайно, якщо ви зберете їх десь подалі від автотрас чи залізничного полотна.
Цілюща сила бузини Ще здавна травознаї, фітотерапевти використовували цілющу силу бузини у боротьбі з різними недугами. І взагалі, вважалося колись, що кущ бузини не тільки лікує людей, а й відганяє з обійстя різних гризунів, шкідливих комах. Тому на кожному подвір’ї, десь біля комори, стайні обов’язково росла красива і пахуча бузина. А мед-бальзам з квітів бузини має велику лікувальну силу, позаяк є природним рослинним гормоном.
Не тільки від застуди, а й від магнітних бур Як зазначають лікарі-натуропати та фітотерапевти С. Ільїна, В. Кархут, квіти бузини незамінні у лікуванні простудних захворювань, бронхітів, запалення і туберкульозу легень. Чай з квітів бузини - хороший заспокійливий засіб для центральної нервової системи. Готують його так: дрібку квітів залити 3 чашками окропу, накрити рушником на 2-4 хвилини. Процідити. Пити по півсклянки декілька разів на день і обов’язково на ніч. Якщо при нервових розладах вас турбує ще й гіпертонічна хвороба, то С. Ільїна радила в бузиновий настій додавати сік лимона. Народні зцілителі використовують відвар квітів бузини при фурункульозі, при зубному болю і пародонтозі, запаленні ясен. Допомагає він лікувати гострий і хронічний цистит, пієлонефрит, захворювання дихальних шляхів. Цвіт бузини можна використовувати разом із цвітом липи. Це, як мовиться, буде подвійний удар по простуді. Крім того, ці рослини підвищують опірність організму і стимулюють пітніння. Пити чай бажано гарячим. Дуже добре вживати цей чай у сауні (горнятко чаю випити до початку бані, а потім 1-2 чашки чаю в першу годину відвідання бані). Бузиновий чай варто пити перед і після магнітних збурень, він допомагає зменшити метеозалежність.
Як сушити Заготовляти квіти бузини треба під час цвітіння, до початку осипання суцвіть (червень-липень). Краще зібрати суцвіття в сільській місцевості, подалі від автомагістралей, підприємств. Сушать суцвіття тонким шаром на горищах під дахами з заліза, черепиці та шиферу з доброю вентиляцією або під навісами.
Бузиновий мед Літрову банку наповнюють квітами бузини (без квітконіжок) і заливають цукровим сиропом. Сироп готують із однієї частини води і однієї частини цукру. Настоюють 1,5-2 доби, а потім кип’ятять 20 хвилин. Гарячий настій проціджують через дрібне сито і охолоджують. Виходить штучний бузиновий мед з приємним ароматом, приємним смаком. Не полінуйтеся, приготуйте цей бальзам, взимку він вам згодиться для лікування простуди.