реклама партнерів:
Головна » Народна медицина. Малина зміцнить імунітет

Народна медицина. Малина зміцнить імунітет


Коментарі: 0 Медицина

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Лісові та садові ягоди мають не тільки чудовий смак, а й лікувальний ефект. Вітаміни та мінеральні речовини, що містяться в ягодах, підвищують імунітет і забезпечують організм потрібними елементами.
Народна медицина налічує сотні рецептів настоянок, відварів, мазей і бальзамів на основі ягід від безлічі хвороб. Лісові ягоди мають більш насичений смак та аромат, ніж їхні окультурені двійники, тож вони корисніші.
Свіжі ягоди малини корисно їсти натще перед кожним прийомом їжі за атеросклерозу, гіпертонії, гастритів, колітів. Пюре з ягід малини дуже корисно їсти дітям. Воно сприяє зміцненню імунітету дитини, запобігаючи кору і скарлатині.
Фахівці вважають: оскільки цукор, що міститься в малині, має властивості шовковицевого, то він не тільки не шкодить хворим на цукровий діабет, а є навіть корисним. Ягоди малини справляють сечогінний, потогінний і легкий проносний ефект, збуджують апетит, чинять антисклеротичну дію, поліпшують діяльність жовчного міхура і очищають його від шлаків та вірусів, є гарним засобом від ревматизму, подразнень шкіри. Малину корисно їсти в разі задишки та астми. Сік її помічний за високої температури тіла, вітряної віспи, кору, запалень печінки і жовчовивідної системи.
Малина стимулює гладку мускулатуру матки, її приймають за гінекологічних захворювань та рясних менструацій.
Найбільш простим і доступним способом заготівлі малини є її сушіння. Для цього беруть тільки свіжі, зрілі та цілі ягідки, зібрані в суху погоду. Недостиглі, перезрілі, ушкоджені плоди для сушіння не годяться. Спочатку ягоди прив’ялюють на сонці, а потім сушать у печі або духовці. Правильно висушені ягоди повинні бути сірувато-малинового кольору з характерним «малиновим» запахом. Плоди вважають добре висушеними, якщо вони не зафарбовують рук. Сушені ягоди малини зберігають свої властивості протягом 2 років.
Малину також добре заморожувати. Вона за смаком, формою та лікувальними властивостями майже не відрізняється від свіжої, тільки колір має трохи темніший.
Для заготівлі ліпше використовувати лісову малину. Садові сорти цієї рослини, як правило, мають менш виражені лікувальні властивості.
* Як потогінний, жарознижувальний засіб у разі грипу приймають теплий чай з медом на ніч: 2 ст. л. сухих ягід малини заварити склянкою окропу, кип’ятити 0,5 хв, настояти 30 хв.
* За ангіни 2 ст. л. ягід залити 1 склянкою води, кип’ятити 3 хв, настояти 30 хв. Приймати теплим з медом на ніч.
* Виразку шлунка і дванадцятипалої кишки лікують малиновим соком. Пити його слід по 1—1,5 ст. л. за 15 хв перед кожним прийомом їжі.
* Ранній токсикоз. 1 ст. л. суміші (листя чорниці — 30 г, ягоди малини — 50 г) залити 1,5 склянки окропу, настояти 20 хв, перецідити. Приймати по 0,25 склянки тричі на день протягом 8 тижнів.
* За хвороб органів дихання та ГРВІ. 2 ст. л. сухих ягід залити 1 склянкою води, кип’ятити 10 хв, перецідити, приймати протягом дня по ковтку.
З давніх часів малину використовують як косметичний засіб.
* Для сухої шкіри беруть 100 г ягід малини, вичавлюють із них сік, проціджують і додають 2 ст. л. свіжого молока. Змочують у цьому засобі вирізану за контуром обличчя марлю із прорізаними отворами для ніздрів і рота і накладають на обличчя. Через 15 хв маску знімають і обполіскують обличчя прохолодною водою. Шкіра стає свіжою і гладенькою.
* Для жирної шкіри — розтерти 1 ст. л. свіжих ягід малини, змішати із 1 ст. л. рисового борошна, розмазати кашку по марлі, накласти на обличчя, через 15 хв зняти і протерти обличчя лосьйоном або вмитися теплою водою.
* Бальзам для жирного волосся. Взяти 3 ст. л. малини (або 2 ст. л. малинового соку), 1 ст. л. маслинової олії, 2 ст. л. горохового борошна, 1 яйце. Малину розім’яти до однорідної маси, додати олію і яйце, помішуючи, акуратно всипати борошно. Збити до однорідної маси. Отриманий бальзам нанести на волосся по всій довжині, залишити на півгодини. Потім змити водою і помити шампунем.

Увага! Деякі лікарі не рекомендують їсти малину хворим на подагру і нефрит.

Підготувала Алла ГРІШИЛО.
Джерело: "Ваше здоров"я"







Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

22:00
21-Лис-2024
Перейменування вулиць на Харківщині: проміняють Олександра Олеся на Затишну
Малоданилівська громада вирішила перейменувати три топоніми, що були раніше затвердже
19:50
21-Лис-2024
До Дня Гідності та Свободи
День Гідності та Свободи відзначають щорічно 21 листопада згідно з Указом Президента
18:46
21-Лис-2024
18 загиблих, 33 поранених: результати удару по командному пункту ЗС Росії в Курській області
Серед поранених троє військовослужбовців КНДР. Більшість постраждалих – офіцери Півде
18:09
21-Лис-2024
Російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками
Те що російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками було ясно з 20
21:15
20-Лис-2024
У Чернігові проведено круглий стіл до Дня Гідності і Свободи
20 листопада в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Чернігівщині про
20:40
20-Лис-2024
Україна вперше вдарила британськими крилаті ракетами по території росії
Це сталося наступного дня після того, як Україна використала поставлені Заходом ATACM
Усі новини