Версія для людей з вадами зору
реклама партнерів:
Головна » Наступний рік буде роком виборів?

Наступний рік буде роком виборів?


Коментарі: 0 ПОЛІТИКУМ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Український парламент призначив проведення чергових виборів місцевих органів влади на 30 травня 2010 року.
Таким чином, оговтавшись від президентської кампанії, Україна почне готуватися до ще одних перегонів.
Як припускають у політичних колах, 30 травня може стати також датою проведення дострокових виборів до парламенту. Якщо вони навіть не відбудуться у травні, усе більше політиків і експертів упевнюються, що у 2010-му році вони таки мають відбутися.
Тому наступний рік може стати роком виборів і формування усіх органів влади - від президента до сільської ради.
“У країні має бути новий президент, новий парламент і нові органи місцевої влади. Тоді країна може одержати розвиток, тоді вона може йти шляхом модернізації. Якщо цього не буде, то ми знову опинимося у тій самій ситуації. Поміняємо одну персону на іншу, а все те болото – залишиться. У тому числі і парламент, який зараз є не парламентом, а закритим акціонерним товариством”, - так нещодавно промовляв один із кандидатів у президенти Арсеній Яценюк.
Його позицію поділяє нині багато політиків і експертів.

Кому потрібні вибори?
Про необхідність оновлення влади кажуть чи не всі кандидати у президенти. За кожною із таких заяв, звісно, не лише думка про майбутнє країни, але й плани власної політичної сили чи політико-бізнесової групи – втриматися, посилити свою присутність у владі чи вперше увійти до структур влади усіх рівнів.
“І дострокові парламентські, і місцеві вибори перш за все цікавлять людей, які зараз перебувають поза владою. Мова йде про політичні сили і можливо фінансово-промислові групи, які готові наступного року увійти в політику і розпочати власну гру. Вони спробують свій голос під час президентських виборів, але я думаю, що це лише репетиція перед іншими виборчими змаганнями”, - каже політичний оглядач Сергій Руденко.
Місцеві вибори, тобто, переобрання сільських голів, мерів і рад усіх рівнів парламент призначив на 30 травня наступного року. З урахуванням другого туру президентських виборів, який вочевидь неминучий і відбудеться у лютому, виборча кампанія до місцевих Рад має розпочатися, фактично,
одразу ж після вступу на посаду обраного президента.
Зараз лунають припущення про те, що і дострокові вибори до Верховної Ради також варто проводити у це ж число, 30 травня.
Чи не всі головні політичні гравці заявляють, що і місцеві, і парламентські вибори мають відбутися за новими виборчими правилами. Однак, упевненості у тому, що чинний склад Верховної Ради нове виборче законодавство ухвалить, мінімальні, наголошує політолог центру досліджень “Пента” Володимир Фесенко:
“Попри популярну нині тему відкриття виборчих списків, реально у цьому найбільші політичні сили – БЮТ і Партія регіонів - не зацікавлені. Для партійних керівників важливо зберегти контроль над формуванням виборчих списків”.
Дбаючи про політичну стабільність і економію коштів, політичні лідери, які впевнені у тому, що Верховну Раду переобирати таки треба, мали б досягти згоди у тому, що коли вже такі вибори й проводити, то якомога швидше, не розтягуючи виборчий процес майже на рік.

Скільки коштують вибори?
Згідно з підрахунками Центральної виборчої комісії, на проведення виборів президента необхідно із держбюджету понад 1 млрд. гривень, місцеві вибори потребуватимуть щонайменше 900 мільйонів. Парламентські зазвичай коштують держбюджету півтора мільярда.
За умов, коли поточний держбюджет недовиконується, 2010 рік може стати ще більш фінансово складним – через політичні виборчі баталії, визнає експерт центру “Софія” Андрій Єрмолаєв:
“Дійсно, Україна в умовах складного і можливо ще більш суперечливого, ніж нинішній рік 2010 року ще й може потрапити у пастку безкінечних виборчих кампаній. Це може призвести до тривалого охолодження економіки і жорсткої непопулярної бюджетної політики. На жаль, судячи з усього, економічна криза в Україні продовжиться і наступного року”.
Раніше специфічні економічні інвестиції, каже Андрій Єрмолаєв, були ознакою виборчих кампаній. Ті, хто хотів одержати владу, надавали робочі місця, залучаючи пересічних виборців до агітації, ремонтували дороги і школи.
Однак, у 2010-му на це сподіватися, каже експерт, не варто. “Ця виборча кампанія свідчить, що насправді великих грошей немає навіть на президентські вибори. Всі економлять. То що вже говорити про наступні. Вони будуть суперекономні”, - сказав Бі-Бі-Сі Андрій Єрмолаєв.

Джерело: Світлана Дорош, "Бі-Бі-Сі"







Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

14:34
04-Лип-2025
Україна повернула з полону ще одну групу Захисників
Продовжуються обміни згідно зі “Стамбульськими домовленостями”, про це інформує Коорд
14:27
04-Лип-2025
У колишнього міністра оборони Олексія Резнікова проводять обшуки
Національне антикорупційне бюро провело обшуки у колишнього міністра оборони Олексія
14:41
02-Лип-2025
Припинено громадянство України Ореста Березовського (так званого митрополита УПЦ (МП) Онуфрія
За матеріалами СБУ було припинено українське громадянство Ореста Березовського, котри
21:49
01-Лип-2025
Росія сподівається зафіксувати недоторканість УПЦ та повернути її російську ідентичність
28 квітня міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров в інтерв'ю бразильській газет
13:14
30-Чер-2025
11 років тюрми заочно отримав митрополит УПЦ (МП), який благословив війну рф проти України
За матеріалами Служби безпеки до 11 років позбавлення волі заочно засуджено підсанкці
12:09
28-Чер-2025
ОУН мала свою Конституцію України
Напередодні Другої світової війни, коли стало очевидним, що в центрі уваги тоталітарн
Усі новини

Сollaborator