реклама партнерів:
Головна » 2012 » Вересень » 13 » Наукова конференція «Собор Різдва Богородиці в Козельці». Фото

Наукова конференція «Собор Різдва Богородиці в Козельці». Фото


2012 » Вересень » 13
Коментарі: 0 КУЛЬТУРА

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
12 вересня 2012 р. у районному центрі Козелець Чернігівської області проведено наукову конференцію та урочисті заходи з нагоди 260-річчя від часу закладення місцевого собору Різдва Богородиці.
Організатори: Міністерство культури України, Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній», Козелецька райдержадміністрація, Музей історії родини Розумовських у селі Лемеші Козелецького району.
Делегацію Українського інституту національної пам’яті на урочистих заходах і науковому форумі, який є офіційним партнером у науковій співпраці Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній», очолив перший заступник директора Інституту, доктор історичних наук, професор Володимир Кривошея.
Делегацію Національного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця» з міста Батурин Чернігівської області очолила його генеральний директор Наталія Реброва.
Учасники та гості з Києва, Чернігова, Батурина, міст і сіл, Козелецького району відвідали музей історії ткацтва Чернігівщини у приміщенні Вознесенської церкви (пам’ятка архітектури XVIII ст.), Київську полкову канцелярію у Козельці (пам’ятка цивільної архітектури XVIII ст., одна із двох збережених адміністративних будівель канцелярій козацьких полків в Україні).
Науковці, краєзнавці та журналісти взяли участь в урочистій літургії на чолі з архієпископом Чернігівським і Новгород-Сіверським Української православної церкви Амвросієм у соборі Різдва Богородиці, збудованого на кошти Наталії Розумовської та вшанування її пам’яті, оскільки 12 вересня виповнилося 250 років з дня смерті матері останнього гетьмана України Кирила Розумовського, а також 260-річчя від часу закладення собору. Нащадок останнього гетьмана України – граф Олександр Розумовський, який приїхав із Відня для участі в заходах, подарував собору ікону «Успіння Пресвятої Богородиці».
Після закінчення літургії в соборі Різдва Богородиці директор Чернігівського державного підприємства «Укрпошти» Володимир Приходько разом із учасниками та гостями провів урочисте погашення марок та конвертів із зображенням собору.
На відкритті наукової конференції «Собор Різдва Богородиці в Козельці», яку проведено в рамках Х-их наукових читань «Чернігівські старожитності», з вітальним словом виступили голова Козелецької райдержадміністрації Леонід Мисливець, начальник відділу у справах релігій Чернігівської облдержадміністрації Леонід Степаненко, настоятель собору Різдва Богородиці, протоієрей, о. Михаїл. Останній закликав вітчизняних меценатів надати допомогу у ремонті та реставрації собору – пам’ятки національного значення.
Ведучий конференції, генеральний директор Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» Андрій Курданов презентував книгу «Собор Різдва Богородиці в Козельці» і представив авторський колектив: Аллу Доценко, заступника генерального директора заповідника; Олену Ванжулу, старшого наукового співробітника заповідника; Світлану Кійкову, директора музею родини Розумовських у с. Лемеші Козелецького району; Миколу Турчина, автора світлин видання, відомого чернігівського фотохудожника.
Перший заступник директора Українського інституту національної пам’яті, доктор історичних наук, професор Володимир Кривошея виступив із доповіддю «Козацтво Козелеччини в історії України». Відомий науковець ознайомив істориків і краєзнавців з багатьма славетними родинами козацької старшини Козелеччини, документально довів їх вагомий внесок у розвиток нашої країни, їхні тісні зв’язки з Запорізькою Січчю.
Багато фактів із вітчизняних та зарубіжних архівів, які навів доповідач, стали новиною для істориків і краєзнавців Чернігівщини. Так, викликала здивування інформація, що у XVIII ст. у Козельці було вдвічі більше польової артилерії у порівнянні з Черніговом, а серед музикантів у Козельці були відсутні пищалки (свірелі, флейти), які були в усіх інших козацьких полках.
Також виступили з науковими повідомленнями: Сергій Лаєвський, директор Чернігівського обласного історичного музею імені В.В.Тарновського, про меморії Кирила Розумовського у зібранні музею; Олена Ванжула, науковий співробітник Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній», на тему «Козелецький собор Різдва Богородиці. Дослідження»; Лариса Івченко, завідувач відділом, науковий співробітник Національної бібліотеки ім. В.І.Вернадського, кандидат мистецтвознавства, на тему «Нотна бібліотека Розумовських. Хто, що, де, коли»; Світлана Курач, головний зберігач Чернігівського обласного художнього музею імені Г.Галагана на тему «Портрет Н. Д. Розумовської» Г. Г. Хойзера в Чернігівському художньому музеї ім. Г. Галагана»; Анатолій Пенський, краєзнавець, редактор Козелецької районної газети «Новини Придесення», на тему «Козелецький слід Наталки Розумихи, її предків і нащадків»; Інна Майко, науковий консультант Остерського краєзнавчого музею про родину Розумовських; Марина Герасько, науковий співробітник Національного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця» на тему «Картярство, як одна із улюблених розваг часів Кирила Розумовського».
Як оголосив А. Курданов, доповіді та наукові повідомлення всіх учасників конференції будуть опубліковані в п’ятому випуску збірника наукових праць «Чернігівські старожитності».
Учасники наукового форуму також ознайомилися з виставкою документів і матеріалів про родину Розумовських та собору Різдва Богородиці в Козельці, представлену Державним архівом Чернігівської області.

Український інститут національної пам’ятіQR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar

Останні новини

12:14
27-Вер-2021
Здобуття Білоруссю державної незалежності в 1991 році
Після завершення Другої світової війни в Білорусі наступні десять років ще тривала пі
19:43
26-Вер-2021
Боротьба України з великою корупцією: підтримка ЄС має визначальне значення, але потрібно більше результатів
Європейська палата аудиторів опублікувала звіт з аудиту ефективності підтримки ЄС у б
19:40
26-Вер-2021
Українські МСП отримають консультації за COVID-19 Ваучерами від міжнародної консалтингової компанії

Консалтингова компанія 

19:35
26-Вер-2021
На Луганщині ЄС допоміг розмінувати 72 гектари землі
16 вересня Данська рада у справах біженців (DRC) презентувала у Лисичанську результат
19:29
26-Вер-2021
ЄБРР та ЄС підтримують українських «кліматичних інноваторів»

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) та Європейський Союз (ЄС) надаю

23:39
25-Вер-2021
Чи варто приймати антибіотики при гострих вірусних інфекційних захворюваннях?
«Я довго кашляю — антибіотик», «Температура три дні — антибіотик». Люди зловживають а
14:22
24-Вер-2021
Німецькі спецслужби фіксують хакерські атаки на кандидатів у Бундестаг з боку російської групи «Ghostwriter»
Термін правління канцлерки Ангели Меркель добігає кінця. Наступного тижня, 26 вересня
10:12
24-Вер-2021
Феномен квазіреспублік: як Росія залучала жителів окупованого Донбасу до виборів у держдуму
Ось і відгриміли переможними литаврами чергові вибори до Держдуми РФ. Ну не те щоб то
10:28
21-Вер-2021
Білоруський національний рух під час Другої світової війни 1939-1945 років
Як відомо, Друга світова війна 1939-1945 рр., що розпочалася внаслідок домовленостей
09:35
21-Вер-2021
За рахунок окупованих східних українських територій електорат в Росії виріс на 700 тисяч осіб
Вибори до Держдуми РФ на ТОТ ОРДЛО змогли чітко показати, скільки жителів непідконтро
Усі новини