реклама партнерів:
Головна » Науковці шукали шляхи співпраці трьох держав

Науковці шукали шляхи співпраці трьох держав


Коментарі: 0 ПОДІЇ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Вже вдруге на базі Чернігівської філії Київського славістичного університету пройшла міжнародна наукова конференція «Сучасний світ: нові можливості, нові загрози».
У рамках заходу відбувся й круглий стіл за актуальною темою «Відносини України, Росії, Білорусі – історія, сучасність, перспективи». Поважні науковці, представники посольства Республіки Білорусь, Міністерства закордонних справ України, місцевої влади обговорювали шляхи взаємовигідної співпраці трьох сусідніх держав, розширення транскордонного співробітництва. Забувши про регламент, оратори дискутували, сперечалися, цитуючи класиків та істориків, оперуючи статистичними даними й цифрами. Зокрема, кандидат історичних наук, доцент кафедри міжнародних відносин ЧФКСУ Андрій Костирєв розмірковував про проблеми російсько-української політичної комунікації, наголошуючи, що росіяни донині не мають повної об’єктивної інформації про Україну. А відтак, не знають достеменної правди про свого сусіда. Чого дивуватися? Українці й самі себе ще не розпізнали, й за 20 років Незалежності політична еліта так і не визначилася, куди ж вести країну і її народ. Можливо, тому виступ завідувача кафедри суспільних дисциплін Чернігівського обласного інституту підвищення кваліфікації і перепідготовки працівників освіти, кандидата історичних наук, доцента Михайла Коропатника так збентежив мою душу й побудив ще раз уважно перечитати «Записки українського самашедшего» Ліни Костенко. Науковець цитував пронизливі рядки геніальної поетеси, змушуючи учасників заходу вкотре розмірковувати про перспективи нашої держави й майбуття нації: «…В Третє тисячоліття українці в’їхали з тим самим возом проблем, з набором дрімучих стереотипів, з комплексом меншовартості. Світ приймає нові виклики, вирішує нагальні проблеми, а вони все борсаються в тих самих, старих, нецікавих і неактуальних для світу… Вони переслідують нас, терзають, вони шматують нас і виснажують, ми з ними боремося віками, але ж збоку їх не видно, і ми гинемо на своєму вівсяному полі, невідомо чим для світу розтерзані…».
Подібні заходи переконують, що порятунок держави – в руках її громадян, самих українців. Важливо не проґавити слушний час.
А, за словами завідувачки кафедри країнознавства Київського славістичного університету, кандидата історичних наук, доцента Олени Брайчевської, єдність політичної еліти – запорука економічного успіху країни.

Ольга Чернякова, «Європейська Україна».
Фото автора












Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

19:03
25-Груд-2024
Авіакатастрофа в Казахстані: 38 людей загинули
У авіакатастрофі в Казахстані, яка сталась сьогодні вранці, загинули щонайменше 38 лю
18:12
23-Груд-2024
Рухівці про місцеву "ЄС": політика Порошенка чи "Вени"?
Провід обласної організації Народного Руху України заслухав інформацію Володимира Сту
11:19
22-Груд-2024
Круглий стіл у Чернігові до 87-річчя від дня народження В’ячеслава Чорновола
21 грудня у Чернігові, в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Черніг
12:18
20-Груд-2024
Московською ракетою пошкоджено в Києві унікальну пам’ятку національного значення — Миколаївський костел
Вранці 20 грудня внаслідок чергової російської ракетної атаки в Києві пошкоджено унік
17:01
18-Груд-2024
Соратники з Чернігівщини про В’ячеслава Чорновола
«Над Україною нависає зловісна двоголова тінь російського імперіалізму, який тільки й
20:30
15-Груд-2024
Армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позицій ЗСУ біля міста Суджа
14 грудня вперше в історії армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позиції ЗС
Усі новини