Німеччина підтримуватиме Україну в її євроінтеграційних намірах
За підтримки Фонду Віктора Пінчука у Києві відбулась публічна дискусія екс-глави зовнішньополітичного відомства Німеччини Йошки Фішера зі студентами Дипломатичної академії України. Фішер керував МЗС з 1998 до 2005 року та одночасно був віце-канцлером Німеччини. На цих посадах Фішер підтримав першу активну військову місію Німеччини у Косово, і у цей же період німецькі війська долучились до місії НАТО в Афганістані.
Про європейське майбутнє України у ЄС … разом з Німеччиною
Під час виступу Й. Фішер наголосив, що з приводу європейської перспективи України він налаштований оптимістично. На його думку, все залежить від рішень політичних лідерів України та країн ЄС. Що стосується Німеччини у цьому питанні, то Й. Фішер наголосив: «Німеччина уже підтримує Україну! Звичайно, це залежить від багатьох факторів, але Німеччина зацікавлена в Україні, якщо вона розвиватиметься як держава з сильною економікою, сильною демократичною структурою, культурною інфраструктурою. Втім, шлях цей легким і швидким не буде», - сказав Й. Фішер. Він підтвердив, що Україна належить до Європи як політично, так і економічно, незалежно від того, чиє вона членом ЄС, чи співробітничає з Євросоюзом іншим чином – політично та економічно. На переконання Й. Фішера, сьогодні Україна визначає відносини між ЄС та Росією та відіграє важливу роль у європейській безпеці. «Україна це стратегічний чинник, що визначає майбутнє великого регіону», - сказав Й. Фішер.
Про газові питання
Коментуючи реалізацію газового проекту «Набукко», за яким з 2013 року планується здійснювати постачання газу з Центральної Азії до країн ЄС в обхід Росії, Фішер наголосив, що підтримує ідею південного коридору. Щодо України, то він чекає на висловлення позиції нового уряду щодо майбутньої газової політики, оскільки транзит газу через Україну, на його думку, відіграватиме дуже велику роль.
Україні потрібна «зелена революція»
Водночас як член Партії зелених Й. Фішер наголосив, що у Європі наразі багато інвестицій здійснюється у відновлювальні джерела енергії, що, на його думку, обов’язково трансформуватиме виробництво електроенергії в розумному напрямку: з новими технологіями, новими альтернативами та новими робочими місцями. Україні ж у цьому контексті Й. Фішер рекомендував модернізувати економіку та запровадити нові форми енергоефективності – наприклад, популярну у Німеччині енергію вітру.
Джерело: "Німецька хвиля"