реклама партнерів:
Головна » Німецький досвід у галузі водного господарства допоможе Чернігову

Німецький досвід у галузі водного господарства допоможе Чернігову


Коментарі: 0 ЕКОНОМІКА

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
У Чернігові у рамках втілення проекту "Німецько-українське партнерство у сфері водного господарства – завдання науки і практики" проходить міжнародний семінар.
У ньому беруть участь представники водоканалів з різних куточків України, науковці, а також теоретики і практики питань водопостачання з м. Дрезден (Німеччина).
Упродовж двох днів фахівці обговорять законодавчі норми у сфері охорони природного середовища, вимоги до підприємств з водопостачання і водовідведення, дотримання нормативно-технічних стандартів.
Вітаючи учасників зібрання, Чернігівський міський голова Олександр Соколов зазначив, що вважає символічним проведення семінару після відзначення Всесвітнього дня води. Адже за даними експертів ООН, близько 2-х млрд. тонн відпрацьованої води, що містить домішки добрив, нечистот, промислових відходів та відходів життєдіяльності людини, щодня скидаються у моря та ріки, завдаючи непоправної шкоди екосистемам планети. Крім того, від споживання неякісної води щороку у світі гине більше людей, аніж під час воєн і конфліктів, що ведуться на планеті Земля.
"Хоча обласний центр Чернігівщини має непогане забезпечення питною водою, але над проблемами водопостачання ми маємо постійно працювати, вивчаючи досвід інших країн", - переконаний керівник міста.
На його думку, для Чернігова мають важливе значення перспективи покращання стану водних ресурсів. Йдеться про зменшення скидів недостатньо очищених стічних вод у поверхневі водні об’єкти, попередження забруднення підземних вод, покращання режиму господарювання у прибережних захисних смугах водних об’єктів, сприяння будівництву та реконструкції очисних споруд на підприємствах міста.
Наскільки стічні води, що надходять з КП "Чернігівводоканал" у річку Білоус, а потім у Десну, відповідають стандартам, буде з'ясовано за допомогою пересувної лабораторії, яка місяць працюватиме у Чернігові. Як повідомив начальник КП "Чернігівводоканал" Олександр Шкінь, спільна робота з іноземними фахівцями дасть результат – дозволить виявити проблемні питання і озвучити їх на державному рівні.
За словами керівника водоканалу Дрездена Йоганнеса Пола, сучасні проблеми водопостачання в Україні багато в чому схожі із станом водопровідного господарства Східної Німеччини у період об'єднання країни. "Ми хочемо заохотити колег реформувати цю галузь. Насамперед, тарифи мають відповідати реальним господарським потребам, тоді ми зможемо задовольнити споживача і дотримуватися екологічних нормативів", - сказав він.
У рамках втілення німецько-українського проекту у сфері водного господарства, що триває вже три роки, планується підписання угоди про кооперацію між представниками обох сторін. Угода, зокрема, передбачає проведення лекцій, семінарів, безкоштовних заходів задля підвищення професійного рівня українських фахівців, пристосування нормативно-технічної документації до потреб українського водного господарства, а також співпрацю окремих підприємств двох країн щодо технічних стандартів, організаційної співпраці та соціоенономічних питань.

Джерело: Ірина Синельник






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

19:50
21-Лис-2024
До Дня Гідності та Свободи
День Гідності та Свободи відзначають щорічно 21 листопада згідно з Указом Президента
18:46
21-Лис-2024
18 загиблих, 33 поранених: результати удару по командному пункту ЗС Росії в Курській області
Серед поранених троє військовослужбовців КНДР. Більшість постраждалих – офіцери Півде
18:09
21-Лис-2024
Російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками
Те що російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками було ясно з 20
21:15
20-Лис-2024
У Чернігові проведено круглий стіл до Дня Гідності і Свободи
20 листопада в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Чернігівщині про
20:40
20-Лис-2024
Україна вперше вдарила британськими крилаті ракетами по території росії
Це сталося наступного дня після того, як Україна використала поставлені Заходом ATACM
21:20
19-Лис-2024
Книги про українських націоналістів презентували в Чернігові
18 листопада в Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Софії т
Усі новини