реклама партнерів:
Головна » 2018 » Квітень » 4 » Нова книга про українського патріота Михайла Зінченка

Нова книга про українського патріота Михайла Зінченка


2018 » Квітень » 4
Коментарі: 0

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
У Чернігівському історичному музеї імені В.В. Тарновського відбулася презентація книги Олександра Ляшева «Роїщани в Українській революції. Михайло Зінченко» про долю і життєвий шлях поручика Михайла Зінченка – учасника Української революції 1917-1921 рр.
Директор музею і модератор заходу Сергій Лаєвський підкреслив важливість подібних видань: «Такі книги можуть бути незначні за обсягом, але нести надзвичайно цінну інформацію. Через долі наших земляків – учасників революції – ми краще розуміємо події того часу на Чернігівщині, відкриваємо для себе нові сторінки минулого рідного краю».
Автор, чиї корені по материнській лінії пов’язані з Роїщем Чернігівського району, давно вивчає історію села, видав п’ять доволі якісних книг. А шостою стала невеличка біографія уродженця Роїща Михайла Львовича Зінченка, поручника Армії УНР, учасника боїв за незалежність України. Олександр Ляшев по крихтах збирав інформацію про українського патріота, писав листи в Австралію, Словаччину, і таки зумів відновити його біографію.
«Наразі ми не маємо ні спогадів, ні щоденників Михайла Зінченка, тож не можемо зробити висновки щодо його поглядів на тогочасні події, активним учасником яких був він сам, – зазначив Олександр Ляшев. – Але допомогла одна, здавалося б незначна, деталь. У записі про його смерть від 12 березня 1963 р. в Метриці померлих м. Дубниця над Вагом вказано місце його народження: «Roišče, štát Ukrajina» – село Роїще держава Україна. Зрозуміло, цей запис зроблений з документів, які посвідчували його особу. Але ж тоді такої держави не існувало, був Радянський Союз. І народився Михайло Львович у Російській імперії. Отже, поручник Михайло Зінченко свідомо при оформленні свого паспорта в Чехословаччині вказав державою свого народження – Україну. Він не просто вважав себе українцем, а й розумів, що його рідна Чернігівщина – це Україна. Тож хоча він силою долі і опинився на чужині, але вона лишалася з ним в його документі. Вчинити ж так міг лише справжній патріот України!».
Схвильовано виступала перед присутніми Лариса Губко, правнучка Петра Зінченка, старшого брата героя книги. Виявляється, що у її родині збереглися деякі старі фотографії Михайла Львовича на чужині. Можливо, вони допоможуть відкрити ще деякі сторінки його біографії.
Були присутніми на заході також сільський голова Роїща Дмитро Шевченко і завідуюча бібліотекою Валентина Бабич. 4 червня, коли відзначатиметься 125-річчя з дня народження Михайла Зінченка, на його Батьківщині, у рідному селі Роїщі, планується відкрити меморіальну дошку.
«Ця меморіальна дошка стане не тільки першою в Чернігівському районі, а й взагалі змінить парадигму сприйняття Української революції для місцевого люду, – зазначив Сергій Горобець, співробітник Українського інституту національної пам’яті, – адже Роїще в ті часи – не просто «червоне село», а справжній оплот більшовицького руху. Це тут існувала так звана «Роїщенська республіка», а імена її лідерів багато десятиліть на слуху, багато хто з них стрімко злетів кар’єрними сходами. І ось саме в Роїщі буде відкрита перша меморіальна дошка вояку Армії УНР. Це перше ім’я, але вже є й інші. Проводиться дослідницька робота, аби в 2018-му постали пам’яті дошки українським героям визвольних змагань і в інших населених пунктах району. Процес набирає обертів».
Власне, і сам Олександр Ляшев не збирається зупинятися на досягнутому. Він щиро сподівається, що підзаголовок «Роїщани в Українській революції» стане обличчям цілої серії подібних нарисів, і розгортає пошукову роботу на нових напрямках.

Сергій Черняков, учений секретар Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній»

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar

Останні новини

16:05
23-Чер-2021
Окупанти змінюють правила перетину лінії розмежування для жителів ОРДЛО
На непідконтрольній території України місцевим жителям вижити практично щодня стає вс
15:47
23-Чер-2021
Коронавірус: в Україні за тиждень зробили рекордну кількість щеплень
Протягом минулого тижня, з 14 по 20 червня, українці отримали рекордні 367 тисяч щепл
09:20
23-Чер-2021
Чому Буча — одне з кращих міст для життя неподалік від Києва?

В останні роки все більший попит має нерухомість в передмісті Києва. Баг

22:04
21-Чер-2021
«Лідер» російського флоту: чому Росія продовжує відкладати проєкт сучасного ескадреного міноносця
Вперше про перспективний ескадрений міноносець проєкту 23560 «Лідер» заговорили в 200
22:37
20-Чер-2021
Військово-морські навчання Україна-НАТО як кістка в горлі для Росії
Активна співпраця України з НАТО лякає і насторожує офіційну Москву. І цьому є дуже п
22:08
18-Чер-2021
У Чорноморському регіоні НАТО проводить багатонаціональне навчання, в яких візьме участь і Україна
Такі спільні навчання - це ще один важливий крок і головний захід, спрямований на наб
22:41
14-Чер-2021
В НАТО оголосили, що Україна отримає членство через ПДЧ
Лідери НАТО схвалили комюніке за підсумками брюссельського саміту Альянсу.
Коп
16:12
14-Чер-2021
Уламки імперії: як випускники російської розвідшколи псують авторитет своїх «дідів»
З кожним роком секретні операції спецпідрозділів Росії стають все більш відомими. Іст
20:48
12-Чер-2021
Нові два українських видання про країни Африки
Навесні 2021-го побачили світ книги Юрія Косенка «Сомалійські прислів'я мовою оригіна
18:56
11-Чер-2021
Чому сказилася Росія через напис "Героям слава!" на формі української збірної
УЄФА пішов на поводу у Росії і намагався заборонити гасло "Героям слава!" на формі ук
Усі новини