реклама партнерів:
Головна » Обама: українські події можуть повторитися будь-де

Обама: українські події можуть повторитися будь-де


Коментарі: 0 ПОЛІТИКУМ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
ША не можуть стояти осторонь порушенню суверенітету та територіальної цілісності, які мають місце в Україні, заявив у зверненні до Генеральної Асамблеї ООН Барак Обама.
Президент США заявив, що метою його країни та санкцій проти Москви не є ізоляція Росії та заперечив прагнення "повернутися до холодної війни" з Москвою.

У той же час він виключив повернення до "довоєнного статус-кво" в Сирії, виступивши за формування там інклюзивного уряду.

Не стояти осторонь
"В Америки є розуміння глибокої і давньої історії між Україною та Росією. Але ми не можемо стояти осторонь, коли суверенітет та територіальна цілісність країни наражається на грубе порушення. Все, що відбувається в Україні, може відбутися у будь-якій з країн світу", - заявив у виступі на засіданні Генасамблеї ООН президент США.

Наслідками санкцій, запроваджених США та їхніми партнерами проти Росії, Барак Обама назвав зупинку руху капіталу, спад економіки, падіння рубля та еміграцію добре освічених росіян.

За його словами, якби Росія діяла в Україні шляхом "справжньої дипломатії", у співпраці з Україною та міжнародним співтовариством, "це було б краще для України, для Росії та для всього світу".

Барак Обама заявив, що криза в Україні має бути врегульована так, аби Україна отримала контроль над своєю територією та мала можливість самостійно визначати своє майбутнє.

"Не для того, щоб ізолювати Росію, ми зовсім цього не хочемо. Нам потрібно, щоб Росія була сильною, щоб вона була зацікавлена працювати разом з нами заради зміцнення усієї міжнародної системи", - резюмував він.

Росія анексувала Крим навесні минулого року після "референдуму", не визнаного міжнародним співтовариством.

Невдовзі після анексії півострова розпочалося загострення на сході України. Україна, НАТО та західні країни кажуть, що Росія надає підтримку військовою технікою та живою силою озброєним формуванням самопроголошених "республік". Москва заперечує ці звинувачення, визнаючи участь російських громадян у бойових діях у якості добровольців.

Статус-кво не буде
Барак Обама заявив, що ситуація в Сирії, де "диктатор вбиває десятки тисяч людей свого власного народу" не є внутрішньою справою однієї окремо взятої країни, а "стосується всіх нас", провівши паралель між сирійськими подіями та діяльністю угрупування "Ісламська держава".
При цьому американський президент заявив, що самої воєнної сили не достатньо для вирішення сирійської кризи, завіривши, що США готові працювати задля цього з будь-якою країною світу, включно з Іраном та Росією.

"Не може бути так, щоб після такого масштабного кровопролиття все повернулося до довоєнного статус-кво. Пам’ятаймо, з чого все почалося: Асад відреагував на мирні маніфестації ескалацією, репресіями та вбивствами, і це створило умови для нинішньої міжусобиці", - заявив пан Обама.

На його думку, необхідна реалізація "перехідної фази від Асада до нового лідера з інклюзивним урядом".

Напередодні в інтерв’ю американському каналу CBS Володимир Путін заявив, що метою присутності Росії в Сирії є збереження її президента Башара Асада при владі.

"Деякі великі держави"
У своєму виступі Барак Обама згадав про "деякі великі держави", які порушують міжнародне право, підривають основи прав людини, суворо контролюють інформацію та звужують простір існування громадянського суспільства.
"Нам кажуть, що такий регрес необхідний, щоб перемогти хаос, що це єдиний спосіб перемогти тероризм… Згідно з такою логікою нам треба підтримувати таких тиранів як Башар Асад…, бо інакше буде гірше", - сказав він.
При цьому пан Обама не назвав ці держави конкретно.

Разом із тим він зауважив, що історія останніх двох десятиріч підтверджує, що диктатури в сучасному світі є нестабільними.

"Можна садити опонентів до в’язниці, але ідеї до в’язниці не посадиш. Можна контролювати доступ до інформації, але вона все одно знайде шлях. Це – не заколоти фінансованих США неурядових організацій, які викривають корупцію…, це технології, соцмережі, це невпинне бажання людей вибирати, як ними повинні управляти", - заявив він.

Президент США додав, що у сучасному світі мірилом сили не є контроль над територією.
Путін спізнився

Барак Обама виступbв у Генеральній Асамблеї ООН у числі перших світових лідерів, які беруть участь у її роботі.

Одним із найочікуваніших виступів у понеділок є промова російського лідера Володимира Путіна, який, за повідомленнями ЗМІ, прибув до Нью-Йорка просто під час промови президента США і, таким чином, не мав нагоди спостерігати за нею вживу.
Очікується, що глави США та Росії зустрінуться після виступу Володимира Путіна на Генасамблеї.

Джерело: ВВС Україна






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

19:10
22-Лис-2024
У США обговорюється питання повернення Україні ядерної зброї
Офіційні особи США та Європи обговорюють стримування як можливу гарантію безпеки для
22:00
21-Лис-2024
Перейменування вулиць на Харківщині: проміняють Олександра Олеся на Затишну
Малоданилівська громада вирішила перейменувати три топоніми, що були раніше затвердже
19:50
21-Лис-2024
До Дня Гідності та Свободи
День Гідності та Свободи відзначають щорічно 21 листопада згідно з Указом Президента
18:46
21-Лис-2024
18 загиблих, 33 поранених: результати удару по командному пункту ЗС Росії в Курській області
Серед поранених троє військовослужбовців КНДР. Більшість постраждалих – офіцери Півде
18:09
21-Лис-2024
Російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками
Те що російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками було ясно з 20
21:15
20-Лис-2024
У Чернігові проведено круглий стіл до Дня Гідності і Свободи
20 листопада в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Чернігівщині про
Усі новини