реклама партнерів:
Головна » 2011 » Травень » 6 » Обережно! Кліщі на полюванні

Обережно! Кліщі на полюванні


2011 » Травень » 6
Коментарі: 0 Медицина

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
У теплі дні мало хто може всидіти вдома. Але прогулянка навіть до найближчого парку може обернутися багатогодинними походами по лікарях. Адже саме в такі дні дуже просто підчепити кліща, а разом із ним і неприємні хвороби.
І хоча Чернігів безпечний за кліщовим вірусним енцефалітом, при укусі кліща можна підхопити таке небезпечне захворювання, як борреліоз (хвороба Лайма).
За спостереженнями ентомологів, кровопивці особливо активні в травні-червні. У липні й серпні через сильну спеку вони трохи втихомиряться. А ближче до осені (коли спаде жара, збільшиться вологість повітря й народиться нове потомство) знову стануть активніші.
Управління з НС та ЦЗН міської ради наголошує, що з метою профілактики укусів кліщів необхідно дотримуватися наступних правил:
• на місцевості треба прагнути уникати вологих, затінених місць із густим підліском і травою, не забиратися в молоді порослі дерев, малинники, де кліщі зустрічаються найчастіше. Особливо багато кліщів на узбіччях лісових стежок і доріг;
• для пересування переважно обирайте світлі гаї без підліска й чагарнику, сухі соснові бори, відкриті поляни і подібні місця, де вітряно й сонячно. Тут кліщів мало чи немає зовсім. Крім того, треба пам’ятати, що найбільш активні кліщі вранці й увечері;
• через кожні дві-три години бажано оглядати відкриті ділянки тіла й двічі на день, а також увечері проводити ретельний огляд одягу й тіла. При цьому треба пам’ятати, що видалити кліща з тканини простим струшуванням неможливо.
Як повідомила завідувачка епідеміологічним відділом міської СЕС Лариса Лугова, цього року на території міста не було зафіксовано жодного випадку захворювання на хворобу Лайма. А ось минулого року зареєстрували п’ять таких випадків. На жаль, лабораторії і міської, і обласної СЕС, не дозволяють розпізнати кліщів — носіїв цього серйозного захворювання. Тому у випадку, якщо ви стали «жертвою» кліща, санітарні лікарі радять звернутися до травмпункту, або до лікаря-інфекціоніста, який призначить вам відповідне профілактичне лікування.

РЯТУЄМО ЗВІРІВ ВІД АТАКИ КЛІЩІВ
Це раніше кліщі нападали на собак тільки під час заміської прогулянки або в парку. Зараз дуже часто паразити нападають на наших вихованців навіть коли ми вигулюємо їх на газонах біля багатоповерхівок. Кліщі є переносниками багатьох захворювань. В першу чергу це піроплазмоз, хвороба Лайма, анаплазмоз та інші. Звичайно ж, не кожен кліщ є переносником, але з кожним роком кількість чотириногих, які захворіли після укусів кліщів, зростає. Власники собак знають, як небезпечні всі ці хвороби для домашніх улюбленців. І навіть взимку від зараження, наприклад піроплазмозом, собака не застрахований. Але все таки найнебезпечніший період — це кінець травня-початок червня.
Україна розташована в сприятливій для кліщів кліматичній зоні, і з кожним роком паразитів стає все більше. Ви тільки уявіть собі, що інфікована самка кліща, напившись крові, відкладає до 25000 яєць! Більшість із них за хороших погодних умов перетворюються на нову армію небезпечних кровопивців, які продовжують розносити страшні недуги.

ПІРОПЛАЗМОЗ — ПІДСТУПНЕ ЗАХВОРЮВАННЯ
Всі, у кого є собаки, знають, як небезпечний для життя вихованців піроплазмоз. Від цієї хвороби собака може померти.
Назва цього захворювання походить від первинної назви паразита Pyroplasma canis, який має характерну грушовидну форму (pirum — груша).
Схильні до захворювання всі собаки, особливо сприйнятливі молоді тварини. Зараз немає специфічних засобів профілактики (вакцини) проти піроплазмозу. Погано й те, що після хвороби імунітет до неї в собак формується украй рідко, найчастіше він зустрічається у дворняжок, а не у породистих псів.
Якщо у вашого вихованця раптово пропав апетит, піднялася температура, він не реагує на улюблені іграшки, все більше лежить, важко дихає, з’явилася слабкість, сеча має коричневий колір — не зволікайте, а відразу зверніться до найближчої ветеринарної клініки, інакше собака неминуче загине.

ДОВІДКА: кліщовий борреліоз – це захворювання, що являє небезпеку для здоров’я людей і може призводити до тривалої непрацездатності, а при важких пізніх проявах – до інвалідності.
Зараження людини відбувається при укусі іксодових кліщів, які мешкають на рослинах, у високій траві й чагарниках. Кліщі особливо поширені в змішаних лісах.
Захворювання характеризується ураженням нервової, серцево-судинної системи, шкіри, печінки й опорно-рухового апарату. Минулого року в Чернігові зареєстрували п’ять випадків захворювання на хворобу Лайма

Джерело: газета "Чернігівські відомості"

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar

Останні новини

18:35
26-Лип-2021
ЄС та ПРООН відкрили оновлені медичні колцентри на сході України
Сьогодні Європейський Союз та Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН)
16:10
26-Лип-2021
Відлік нової білоруської незалежної державності у 20-му столітті
Під біло-червоно-білим прапором Білорусь здобула незалежність, яку формально проголос
14:19
26-Лип-2021
Релігійне протистояння: РПЦвУ готує Хресний хід та планує дискредитувати ПЦУ перед Варфоломієм
Так звана Українська православна церква Московського патріархату, іншими сло-вами РПЦ
08:24
24-Лип-2021
Чернігівщина: колаборанти примазуються до нашого народу...
По Україні філіал російської церкви розвісив білборди із портретом митрополита Онуфрі
07:44
24-Лип-2021
В Білорусії продовжуються репресії: арештували подружжя істориків
Спільна заява Українського інституту національної пам’яті та Української асоціації ус
22:19
23-Лип-2021
Тоталітаризм в Білорусі: як в країні придушують свободу слова і знищують надії на демократію
В Білорусі відбуваються дивні речі. Самопроголошений президент Александр Лукашенко вл
19:03
21-Лип-2021
В Ічні на Чернігівщині відкрито меморіальні дошки на честь двох українських героїв
17 липня в місті Ічня Чернігівської області з нагоди 31-ї річниці прийняття Деклараці
16:59
21-Лип-2021
Новий проєкт ЄС та МВФ підтримає податково-бюджетні реформи в Україні
Новий проєкт «Продовження податково-бюджетних реформ в Україні», який буде здійснюват
16:53
21-Лип-2021
Чому можна захворіти на коронавірус після вакцинації
Вакцинація від COVID-19 набирає обертів в усьому світі. Але українське суспільство по
16:46
21-Лип-2021
«Шахтар» зіграє з «Генк» в кваліфікації Ліги чемпіонів
Жеребкування визначило суперника для української команди.
19 липня о 13
Усі новини