реклама партнерів:
Головна » 2012 » Вересень » 18 » Обласний відбірковий конкурс фестивалю "Червона рута" визначив переможців у Чернігові

Обласний відбірковий конкурс фестивалю "Червона рута" визначив переможців у Чернігові


2012 » Вересень » 18
Автор: Майшев
Коментарі: 0
Переглядів: 1657
«Червона рута»


15-16 вересня обласний відбірковий конкурс фестивалю визначив переможців у Чернігові.
“Червона рута” – культовий фестиваль з 23-річним стажем невтомно і вперто продовжує роботу з пошуку обдарованих молодих музикантів по всій Україні. Під прицілом сучасна українська масова музика у жанрах популярної, сучасної танцювальної, акустичної, рок музики і не тільки. Вперше в історії “Червоної рути” в 2010 році в конкурсну програму відборів потрапила новинка (першооснова маскульту усіх часів і народів) - фольклор, і не просто, а український автентичний фольклор! Ми знаємо, що неймовірними експериментами з фольклором цей фестиваль займався і раніше не гребуючи усіма сучасними жанрами, що були в наявності і, як наслідок, на світ було виведено плеяду зірок солідної енергетичної потужності. Від екстравагантного дуету “Автентичне життя”, ексцентричної Каті Чілі, загадкової і магічної Росави, агресивної амазонки Руслани, інтелектуалів гурту “Брати Блюзу”, вибухового динамітного і водночас романтичного Олега Скрипки та його “ВВ”, “Тартака” з вічно молодим тінейджером-вишуканим інтелектуалом Сашком Положинським, інтелігентних розбишак “Танка на майдані Конго” до нового свіжого андеграундного, ще тільки-но нещодавно продегустованого народом меню тогорічної “Червоної рути -2011” – проекту «Ілларія» (м. Київ), гуртів «Сюрбенд» (м. Київ), «Рома Малеротта» (м. Севастополь), «Забава Brass» (м. Кам’янець-Подільський Хмельницької обл.), «Оркестр Бобовата» (м. Івано-Франківськ), «Рокаш» (м. Мукачево Закарпатської обл.), «Чумацький шлях» (м. Хмельницький), «Джамп ту скай» (м. Дружківка, м. Краматорськ, м. Слов’янськ Донецької обл.), «КАЛІКАбенд» (м. Київ), «Соніз» (м. Чернігів), «Ад фонтес» (м. Глухів Сумської обл.) та з десяток інших.

Чернігів став 17-им містом серед обласних центрів України де проходять нині відбіркові конкурси XIII Всеукраїнського фестивалю сучасної пісні та популярної музик «Червона рута».

Вже традиційно організаторами на Чернігівщині є Головне управління культури і туризму та охорони культурної спадщини Чернігівської облдержадміністрації,
Чернігівський обласний навчально-методичний центр культури і мистецтв, Чернігівська обласна організація Української народної партії, Чернігівське міське об'єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка та
Всеукраїнська молодіжна громадська організація «Українська народна молодь».

Два дні поспіль – 15 та 16 вересня - у міському палаці культури проходили конкурсні виступи солістів та гуртів у жанрах український автентичний фольклор, популярна музика, сучасна танцювальна, акустична, рок та інші музичні версії.
Претендентів на участь у найбільшому і найпрестижнішому в Україні україномовному фестивалі молодіжної музики було багато. Через сцену перед очима вимогливого журі пройшло близько 60 солістів та гуртів загальною кількістю понад 110 осіб. Якщо врахувати, що кожен конкурсант (як соліст, так і гурт) виконував три номери, а ще між ними і журі відбувалися діалоги з приводу реалій у сучасному музичному світі, особистих уподобань виконавців в цьому контексті, то неважко уявити всю напруженість перебігу цих випробувань.

Але зайвого тут нічого не було. Бо, як зазначив виконавчий директор фестивалю «Червона рута» Мирослав Мельник, «для нас важливо побачити вас такими, як ви є в повсякденному житті, яку музику ви слухаєте, хто ваші кумири, тобто заглянути у ваш внутрішній світ».

Варто зазначити, що переважна більшість конкурсантів мужньо витримала ці додаткові випробування. Вони продемонстрували і високу ерудованість у мистецькій тематиці, і були легкими на підйом у виконанні пісень поза своїм усталеним репертуаром, в тому числі іноземними мовами.

Приємно, що, за словами Мирослава Мельника на фоні попередніх (16 областей, де йому допіру довелося побувати на відбіркових турах, Чернігівщина перебуває в числі перспективних, особливо в розвитку рок-музики.

- Чернігів – зазначив він, зокрема, - для нас традиційно бачиться як лабораторія рок-музики, тут постійно з’являються цікаві музиканти цього жанру - інструменталісти, барабанщики, гітаристи. Є і доволі цікаві цілісні рок-команди.

І ці похвальні слова не були перебільшенням – рок-гурт «The love Haters» (м. Чернігів) став переможцем відбіркового туру у цьому жанрі. Гарне враження справив на журі і глядачів також рок-гурт «No komments» (м. Прилуки), підтвердивши слова ведучого, що попри свою назву цей гурт насправді коментарів потребує, причому тільки позитивних. Результат виступу: гучні оплески і друге почесне місце.

Популярна музика, як найбільш масова, традиційно була представлена відповідною кількістю учасників. Переможне перше місце також здобула чернігівка - Інна Коваленко («Інна-Стар»).

ЇЇ перемога була нелегкою, але вона вслід за заслуженою артисткою України Мариною Гончаренко, багатьох присутніх у залі переконала у правдивості прислів’я: «Дорогу здолає той, хто йде».
- Інна своєю творчістю, - зазначила пані Марина після вручення Диплома переможця, - дивує нас не перший рік і мені дуже подобаються її пісні, передусім сучасним підходом до їх виконання. І хочеться сподіватися, що вона невдовзі засвітиться на більш престижних сценах і буде там гідно представляти наше місто…

Таку надію плекають, звісно, всі учасники відбіркового туру, які зайняли другі місця. А це – Анастасія Давидова (смт. Варва), Олександр Порядинський (с.Гнідинці Варвинського району), Алла Гаркуша та Анжеліка Гальчук (обидві з Чернігова) – в номінації популярна музика та зразковий фольклорний ансамбль «Світлячок» (м. Щорс) – в номінації український автентичний фольклор.
Чимало конкурсантів в різних номінаціях посіло треті місця. А це означає, що вони перебувають в резерві, і дехто з них за певних обставин може бути залученим до фіналу фестивалю.

Втім, за великим рахунком переможцями з того дводенного змагання на музично-пісенному ристалищі вийшли всі, бо як образно резюмувала його підсумки уже згадувана Марина Гончаренко, люди, які були в ці дні на сцені, в черговий раз перемогли самі себе уже тому що наважились взяти участь у такому відповідальному конкурсі. Адже важливо зробити перший крок, а кожен наступний неодмінно буде більш результативним.

Дирекція фестивалю висловлює подяку всім організаторам, спонсорам та партнерам відбіркового конкурсу. Зокрема, постійному генеральному спонсору ПАТ "Оболонь". Виразили щиру вдячність за сприяння у проведенні конкурсу Військово-музичному центру сухопутних військ Збройних сил України, Управлінню у справах сім'ї та молоді Чернігівської облдержадміністрації, виконавчому комітету Чернігівської міської ради, міському Палацу культури та особисто голові Чернігівської обласної організації Української народної партії - Володимиру Ступаку.


РЕЗУЛЬТАТИ
обласного відбіркового конкурсу
фестивалю “Червона рута-2013”
Чернігів 15-16.09.12


У конкурсі взяло участь 55 виконавських одиниць (солістів і гуртів) - 109 осіб у жанрах:
український автентичний фольклор – 7 (35 осіб); популярна музика – 41 (43 особи);
акустична музика – 1 (2 особи); рок – 5 (22 особи); інша музика – 1 (6 осіб).

1. Український автентичний фольклор:

Переможці: не визначено

Резервісти:
1. гурт «Забава» (м.Прилуки)
2. гурт «Світлячок» (м. Щорс)

2. Популярна музика:

Переможці:
1. Коваленко Інна (Інна Стар) (1989) (м.Чернігів)

Резервісти:
1. Порядинський Олександр (1998) (с. Гнідинці, Варвинський р-н.)
2. Приз Артем (1998) (с. Тростянець, Ічнянський р-н.)
3. Гальчук Анжеліка (1990) (м.Чернігів)
4. Годун Анна (2002) (смт. Куликівка)
5. Литвин Юля (1993) (м.Чернігів)
6. Давидова Анастасія (1995) (смт.Варва)
7. Остроух Єлизавета (2002) (смт.Куликівка)
8. Гаркуша Алла (1990) (м.Чернігів)
9. Вітушко Наталя (1985) (м.Щорс)
10. Русинська Ганна (1996) (м.Прилуки)


3. Акустична музика

Переможці: не визначено

Резервісти:
1. гурт «Войс оф майнд» (Voice of Mind) (м.Чернігів)

4. Рок музика:

Переможці:
1. гурт «Зе лав хейтез» («The Love Haters») (м. Чернігів)

Резервісти:
1. гурт «Но коментс» («No komments») (м. Прилуки)
2. гурт «Опера Бордо» («Опера Bordо») (м.Київ)

5. Інша музика:

Переможці: не визначено

Резервісти:
1. гурт «Три-С» (6 ос.) (м. Короп)

Головний інформаційний партнер "Європейська Україна"

за інф. www.cult.gov.ua
QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar

Останні новини

20:53
18-Січ-2020
У Бразилії з’явиться площа України
У місті Марінга, що в бразильському штаті Парана, українській громаді виділять дві ок
15:58
17-Січ-2020
У Чернігові слідчого поліції засуджено за хабар
За матеріалами Чернігівського СБУ засуджено слідчого Головного управління Національно
20:05
16-Січ-2020
Перший міністр пішов у відставку
Міністр розвитку громад і територій Альона Бабак написала заяву про звільнення – доку
18:47
16-Січ-2020
BlaBlaCar придбав Busfor - ведучий сервіс з пошуку та купівлі автобусних квитків
BlaBlaCar придбав Busfor, ведучий сервіс з пошуку та купівлі автобусних квитків в Укр
16:26
15-Січ-2020
СБУ викрила масштабну корупційну схему в податковій
Служба безпеки України викрила та припинила діяльність новопризначених посадовців Дер
19:39
14-Січ-2020
У Верховну раду повернувся депутат-ґвалтівник із “Слуги народу”
Сьогодні, 14 січня, на перше після новорічних канікул засідання Верховної Ради прийшо
11:03
14-Січ-2020
5 фактів про безвізові поїздки до ЄС з 2021 року
Останнім часом у ЗМІ поширюється інформація про зміни для громадян України умов безві
10:24
14-Січ-2020
До Дня Соборності України-2020. Інформаційні матеріали
Щороку 22 січня у день проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Зах
16:58
12-Січ-2020
На Київщині закрили єдину в Україні школу кобзарів
У селі Стрітівка Київської області закрили єдиний в Україні заклад, де професійно нав
15:40
12-Січ-2020
Результати «міцної» гривні: збільшення рівня безробіття, міграція, падіння промисловості
Найближчим часом Національний банк України має працювати над тим, аби збільшити інфля
Усі новини