реклама партнерів:
Головна » Офіційні спостерігачі – козирна карта партії влади

Офіційні спостерігачі – козирна карта партії влади


Коментарі: 1 ПОЛІТИКУМ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Влада невтомно вишукує будь-які можливості для підтвердження опитувань соціологів, які виводять її у переможці на виборах 28 жовтня 2012 року.
Після створення за допомогою «технічних» партій підконтрольних виборчих комісій настала черга формування надійного корпусу офіційних спостерігачів.
Їх на виборчі дільниці можуть направити партії, які виставили партійний список, кандидати в депутати та деякі громадські організації. Це значно зменшило кількість суб’єктів виборчого процесу, які сформували виборчі комісії. Тому за справу взялися кандидати в одномандатних округах, які до цього не брали ніякої участі у виборчому процесі.

Наприклад, 16 жовтня ц. р. тільки за поданням безпартійного кандидата-самовисуванця директора будівельної компанії ОВК № 205 зареєструвало 83 офіційних спостерігачів. Враховуючи, що від одного суб’єкта на виборчій дільниці під час голосування і підрахунку голосів одночасно може перебувати тільки один офіційний спостерігач, це означає, що цей кандидат перекрив усі виборчі дільниці виборчого округу № 205.

Не виключено, що партія влади саме у такий спосіб планує забезпечити на виборчих дільницях повний контроль над членами ДВК і виборцями, які продали свій голос.

І це ще не все.

Відповідно статті 78 Закону України «Про вибори народних депутатів» офіційним спостерігачем від партії, кандидата у депутати чи громадської організації не може бути посадова особа органів виконавчої влади або суду, правоохоронних органів, органів місцевого самоврядування.

У поданні про реєстрацію офіційних спостерігачів зазначаються їх прізвища, імена, по батькові, громадянство, дата народження, місце проживання та адреса житла, місце роботи, посада (заняття), номери контактних телефонів. До подання додаються заяви про згоду цих осіб бути офіційними спостерігачами та ксерокопії першої та другої сторінок паспорта громадянина України.

Отже подання на реєстрацію офіційних спостерігачів потребують ретельної перевірки (фактично таку саму як і членів ДВК!) перед тим як постанову про реєстрацію офіційних спостерігачів виносити на засідання ОВК.

Проте, дивна на перший погляд, практика реєстрації офіційних спостерігачів в окружній виборчій комісії № 205 у Чернігові змусила її члена від Української народної партії Сергія Соломаху долучити Окрему Думку до протоколу № 17 засідання ОВК № 205 від 18 жовтня 2012 року.

Насамперед, автор вказав на м’яко кажучи неправильну процедуру організації засідань: «У зв’язку з тим, що оповіщення членів ОВК про час і порядок денний, як правило, відбувається за 2-3 години до початку засідання, що практично унеможливлює перевірку виборчих документів, що виносяться на розгляд комісії».

Крім того, секретар комісії Ємельянова Н.В. від партії «Русь єдина» чомусь категорично заперечує щодо представлення подань на членів ДВК і офіційних спостерігачів на засідання ОВК, посилаючись на те, що перевірка їх вже здійснена членом ОВК Щербиною Г.М. від фракції Народної партії у Верховні Раді України.

На цьому тлі у члена ОВК від опозиції виникло занепокоєння позицією заступника голови комісії Авраменка С.В. від партії «Єдина Родина» та інших членів ОВК від більшості, які категорично відкинули пропозицію С. Соломахи вказувати у постановах про реєстрацію офіційних спостерігачів номера посвідчень, які видаються офіційним спостерігачам, як це було на попередніх виборах.

Більш того, голова комісії Солдатов В.В. від КПУ навіть відмовився поставити на голосування цю пропозицію.

Член ОВК від Української народної партії Сергій Соломаха в Окремій Думці заявив, що такі дії представників провладної більшості в ОВК можуть свідчити про спробу забезпечити посвідченнями офіційних спостерігачів посадових осіб органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування від партії влади, які згідно закону про вибори, не мають права бути офіційними спостерігачами.

Подібна ситуація з офіційними спостерігачами вже була в місті Чернігові під час президентських перегонів у 2004 році.


Чернігівська прес-служба партії «Наша Україна»


Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

08:43
19-Трав-2024
Бокс. Усик переміг Ф’юрі та забрав титул абсолютного чемпіона світу
Володар поясів WBA, WBO, IBF і IBO Олександр Усик (22-0-0, 14 KO) переміг чемпіона WB
21:23
17-Трав-2024
Заява Національного музею історії України щодо незаконних споруд на землях історичного значення
16 травня 2024 року Державна виконавча служба України забезпечила виконання судового
21:13
16-Трав-2024
«Чернігів стародавній» запрошує на відкриття виставки «Гроші наших пращурів»
До Міжнародного дня музеїв у Національному архітектурно-історичному заповіднику «Черн
16:40
16-Трав-2024
Важливість вибору правильної молочної суміші для дитини

Вибір правильної молочної суміші

20:48
15-Трав-2024
«Укренерго» запровадило аварійні відключення для промислових та побутових споживачів
З 00:00 та впродовж доби 16 травня по всій Україні для побутових та промислових спожи
19:39
15-Трав-2024
Зручний мобільний додаток для замовлення води

Інформація для клієнтів компанії "Молодо" та всіх, хто цікавиться якісною водою дл

21:23
14-Трав-2024
Інформація по постраждалим внаслідок ворожого удару по Харкову
Кількість постраждалих — 17. Серед них 12-річний хлопчик і дівчинка 8 років. Вони у с
21:11
14-Трав-2024
Ентоні Блінкен розкрив деталі безпекової угоди між США та Україною
Державний секретар США Ентоні Блінкен повідомив, що майбутня безпекова угода між Спол
20:31
13-Трав-2024
російські окупанти взяли в полон українців прикордонної громади на Харківщині
Прокуратура розпочала розслідування за фактом взяття у полон цивільного населення при
19:51
13-Трав-2024
Ситуація на Харківському напрямку складна
Ворог б’є по мирним людям, використовує цивільних як живий щит.
Противник нама
Усі новини