реклама партнерів:
Головна » Олімпіада-2010. Холодний душ Ванкувера

Олімпіада-2010. Холодний душ Ванкувера


Коментарі: 0 Спорт

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
ХХІ зимові Олімпійські ігри ввійдуть в історію українського спорту як приклад нереалізованих сподівань.
Представники п’яти “пріоритетних” (за визначенням функціонерів) видів спорту не спро­моглися здобути жодної медалі. Найвищим досягненням українців стало п’яте місце біатлоніста Андрія Дериземлі, яке він посів у спринті. Аби уникнути такої ганьби через чотири роки на Іграх у Сочі, чиновники мають намір здійснити реформи.
“Результат Олімпіади для нас провальний. Спортсмени не лише не здобули жодної нагороди, а й показали не най­кращі свої результати. Без сумніву, після повернення атлетів, тренерів і функціонерів за підсумками Олімпіади буде проведено докладний аналіз, – розповів “Газеті” міністр України у справах сім’ї, молоді та спорту Юрій Павленко. – Потрібно дати оцін­ку виступу кожного тренера, тренерських штабів, особистих наставників та інших осіб, які відповідали за підготовку нашої національної команди до Ігор у Ванкувері. Головна наша мета на сьогодні – виявити помилки і зробити правильні висновки. Не допустити повторення помилок під час формування плану підготовки до Олімпіади в Сочі”.
Господарі Ігор, канадці, здобули рекордні 14 золотих медалей і в неофіційному ко­манд­ному заліку посіли перше місце. Наші сусіди росіяни з трьома нагородами найвищого ґатунку опинилися на 11-й позиції, що є найгіршим результатом в історії збірної цієї країни. Не очікуючи “розбору польотів”, президент Росії Дміт­рій Мєдвєдєв відразу після завершення Олімпіади заявив: причетні до провалу повинні написати заяви на звільнення, якщо ж вони не наважаться цього зробити, “ми їм допоможемо”.
Вже нині Д. Мєдвєдєв закликає без зволікань розпочати підготовку до Олімпіади в Сочі. На його думку, підготовку спортс­менів необхідно змінити, ос­кільки тривалий час РФ “виїж­­джала” на радянських можливостях, які закінчилися. “Радян­ську школу ми втратили, а свою – не створили”, – наголосив глава Російської Федерації. При цьому зазначив, що на розвиток спорту виділяють безпрецедентно велику кількість грошей.
Зміни в спорті, хоча не такі кардинальні, планують здійс­нити чиновники і в Україні. Насамперед “полетять шапки” в державних тренерів. “Упродовж двох тижнів підбиватимемо підсумки, а потім відбудеться колегія Міністерства, – каже Юрій Павленко. – Нині не хочу керуватися емоціями та робити якісь заяви. Потрібен ґрунтовний та об’єктивний аналіз. Думаю, доведеться ухвалювати певні кадрові рішення – звільняти когось із державних тренерів та оголошувати конкурс на за­міщення вакантних посад”.
Окрім кадрових змін, мі­ністр ратує за впровадження реформ. За його словами, попри невдачі у Ванкувері, ми маємо потенціал у зимових видах спорту. Особливо в біатлоні, фігурному катанні та лижному спорті. В цих видах у нас непоганий потенціал і на рівні юнаків.
“Тепер потрібно визначити стратегію розвитку. Крім збіль­шення фінансування, необхідно здійснити інші кроки, – каже
Ю. Павленко. – Насамперед реалізувати три реформи: фі­зичного виховання школярів, розвитку дитячо-юнацьких шкіл і реалізацію програми з реставрації та будівництва спортивних споруд. Уже вирахувано бюджети створення сучасних центрів зимових олімпійських видів спорту. Олім­піада у Ванкувері є холодним душем не тільки для Міністерства, яке впродовж останніх чотирьох років на всі 100% виконало свої зобов’язання з фінансування національної команди, а й для влади загалом – і центральної, і місцевої. Нам потрібні серйозні інвестиції в спорт на всіх рівнях. Не тільки національної команди. Треба зробити головний акцент на інфраструктурі, роботі з резервом, дитячим спортом”.

Нагадаємо, без нагород зимової Олімпіади українці повертаються додому не вперше. Таке трапилося 2002 року в Солт-Лейк-Сіті. На п’ятьох “білих” Олімпійських іграх (починаючи з 1994 року, відколи Україна бере участь у змаганнях окремою командою) наші спортсмени здобули п’ять медалей: золоту, срібну та три бронзові.

Гліб Ваколюк
Джерело: "Львівська газета"







Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

12:29
13-Лис-2024
У Севастополі ліквідовано керівника штабу ракетних кораблів ЧФ РФ
В тимчасово окупованому росією Севастополі 13 листопада ліквідували керівника штабу р
21:53
10-Лис-2024
Сили оборони України не припиняють знищувати військову інфраструктуру російських загарбників
Сьогодні вночі підрозділи Сил безпілотних систем Збройних Сил України у взаємодії з і
21:21
08-Лис-2024
На Кіровоградщині затримали керівницю районної МСЕК, яка вимагала хабар у паралізованого воїна ЗСУ
Служба безпеки та слідчі Національної поліції викрили на корупційних схемах керівницю
21:42
06-Лис-2024
РПЦ відповіла архієреям УПЦ МП , які виступили проти усунення донецького ієрарха Іларіона
Російська православна церква (РПЦ) відреагувала на звернення 29 архієреїв Української
21:35
06-Лис-2024
Трамп тріумфує
Історичний камбек. Як на це реагують американські ЗМІ.
Раніше переобратися піс
12:32
06-Лис-2024
Трамп перемагає і ще отримує республіканську більшість в Сенаті та, ймовірно, в Конгресі
Трамп перемагає і ще отримує республіканську більшість в Сенаті та, ймовірно, в Конгр
Усі новини