реклама партнерів:
Головна » Опитування. Українці вибирають європейський напрямок

Опитування. Українці вибирають європейський напрямок


Коментарі: 0 ЄВРОІНТЕҐРАЦІЯ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
В альтернативі "ЄС чи Митний союз?" українці вибирають європейський напрямок: 42% проти 32%. Це показало опитування громадської думки, проведене Фондом "Демократичні ініціативи" спільно з Центром Разумкова. Водночас 39% опитаних переконані, що Україна не робить прогресу у жодному інтеграційному напрямку, 26% бачать зближення з Росією і тільки 19% вважають покращеними відносини з ЄС.
Прогнозовано більшу підтримку ЄС має серед населення Західної України і Центру.
Проєвропейські настрої переважають серед молоді, тоді як серед прихильників членства у Митному союзі більше літніх людей. Причому євроінтеграція популярна навіть серед молоді Сходу України, який загалом є проросійським.
Олександр Сушко, директор Інституту євроатлантичного співробітництва, задоволений результатами дослідження, адже курс на Європейський Союз є найпопулярнішою геополітичною орієнтацію українців порівняно зі вступом до НАТО чи в Митний союз.
За Європейський Союз висловлюється 48% (29% - проти), ідею входження до Митного союзу підтримує 40% (37% - проти), і за вступ до НАТО – 15% (60% - проти).
На фоні кризи у відносинах з ЄС український уряд має спокусу обрати менш вимогливого партнера - Митний союз.
«По суті Митний союз – це виживання, консервація, стагнація. Європейський Союз і Угода про асоціацію – це виклик, зусилля… Це вибір між начебто простим шляхом, але який не веде нікуди, і більш складним…», - вважає Валерій Чалий, заступник генерального директора Центру Разумкова.
Інтеграція як з ЄС, так і з Митним союзом – свого роду геополітичне “двоєженство”. Щоб це зробити, для початку треба змінити законодавство, де пріоритетом зовнішньої політики України записаний європейський курс. Але і тоді Україна навряд чи всидить на двох стільцях.
«Приєднання до Митного союзу, очевидно, зразу закриє можливість подальшого поглиблення відносин з Європейським Союзом. І тут не існує двох думок: так офіційно говорять у Брюсселі. І тому що в разі такого рішення Україна вже не буде самостійно вести переговори про всеосяжну зону вільної торгівлі, а все буде робити за Україну Москва. Сьогодні такі пропозиції Москва робить Брюсселю, щоб вже планувати переговори… у форматі Митного союзу і ЄС», - сказав Валерій Чалий з Центру Разумкова.
Україна не може продовжувати зволікати із вибором між двома союзами. Адже у 2013 році отримає шанс підписати Угоду про асоціацію з ЄС, можливо, останній. І попередньо Україна повинна виконати вимоги Брюсселя: реформа виборчого законодавства і прийняття виборчого кодексу, створення справедливої судової системи, відмова від політично мотивованих судових вироків, виконання рішень Європейського суду з прав людини. Цікаво, що українці погоджуються з вимогами ЄС, але не певні, що влада їх виконає.
Противники Митного союзу вбачають у ньому спосіб відродження імперських амбіцій Росії і загрозу суверенітету України.
«Суверенітет, треба визнати, також поступово буде втрачатися, якщо Україна буде приєднуватися до Європейського Союзу. Треба розуміти для чого і який баланс інтересів у цьому випадку. Коли нам кажуть, що суверенітет України треба віддати за пару мільярдів, щоб заткнути дірки від діяльності української влади, - з таким рішенням я не погоджуюся… Коли ти входиш у європейські структури і політично твій голос, якогось маленького Люксембургу, важить так само, як великих країн ЄС… Це інше, ніж 80% впливу Росії… Сьогодні суверенні повністю країни – це скоріше ізоляціонізм», - прокоментував Валерій Чалий.
Чи варто проводити референдум щодо інтеграції з ЄС? Олександр Сушко каже, що, як громадянин, однозначно проти і не тому, що боїться поразки європейської перспективи. На його думку, ініціатори таких референдумів переслідують ідею розколу України і загострення регіональних розбіжностей.

Нагадаємо, що Україна отримала пропозицію приєднатися до Митного союзу з Росією, Білоруссю та Казахстаном у березні 2011 року після обрання президентом України Віктора Януковича і поліпшення стосунків з Росією.

Джерело: Європейський простір






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

18:20
25-Квіт-2024
Міністр Сольський, якого підозрюють в оборудках із землею, подав заяву про відставку
"До Верховної Ради України надійшла заява від Миколи Сольського про відставку з посад
21:23
24-Квіт-2024
Джо Байден підписав законопроект щодо допомоги Україні на понад $60 млрд
Президент США Джо Байден підписав законопроект щодо допомоги Україні на понад $60 млр
20:49
23-Квіт-2024
Коли Верховна рада заборонить РПЦ в Україні
Верховна Рада, ймовірно, у травні зможе розглянути в другому читанні урядовий законоп
16:38
22-Квіт-2024
Виставка акварельного живопису Марії Рибіної-Ткач «Прозорі барви» в Чернігові
23 квітня о 12.00 в Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стар
08:16
21-Квіт-2024
Конгресвумен Марсі Каптур виступаючи за допомогу Україні процитувала Тараса Шевченка
Під час виступу на підтримку законопроєкту про допомогу Україні, конгресвумен-демокра
21:03
20-Квіт-2024
Конгрес США проголосував за військову допомогу Україні
Трохи статистики голосувань:
1. Конфіскація активів РФ та заборона TikTok — 36
18:46
19-Квіт-2024
Ворожий літак Ту-22МЗ збили на відстані близько 300 кілометрів від України
Один з дальніх бомбардувальників Ту-22М3, які в ніч на 19 квітня здійснювали ракетну
16:13
19-Квіт-2024
Дружба народів: росія використовує студентів з Африки заради пропаганди своєї геополітичної величі
У березні російське Сочі приймало Всесвітній фестиваль молоді. І поки тисячі його уча
10:16
19-Квіт-2024
Дослідження ефективності навчання у приватних школах

Приватна школа в сучасному світі привертає увагу батьк

18:39
18-Квіт-2024
«Хатят лі русскіє вайни»
З таким рефреном звучала давно радянська пісня. Зміст якої полягав у тому, щоби перек
Усі новини