реклама партнерів:
Головна » Пам’ять жертв Голокосту вшанували в Чернігові

Пам’ять жертв Голокосту вшанували в Чернігові


Коментарі: 0 ПОДІЇ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
27 січня традиційно в урочищі Березовий Рів у Чернігові, біля пам’ятника жертвам Голокосту під час нацистської окупації в Другій світовій війні, зібралися представники влади, громадськості та чернігівської міської єврейської громади.
Хвилиною мовчання в пам’ять жертв вбивства євреїв тільки за національну приналежність вшанували Олександр САВЧЕНКО, заступник голови Чернігівської облдержадміністрації, Ніна ЛЕМЕШ, перша заступниця голови Чернігівської обласної ради, Олександр ЛОМАКО, секретар Чернігівської міської ради, співробітники Північно-Східного міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам'яті та громадськість під час цього меморіального заходу.
Після покладання квітів до пам’ятника жертвам Голокосту рабин іудейських релігійних громад Чернігівської області Ісроель СІЛЬБЕРШТЕЙН наголосив на важливості збереження пам’яті про трагедію єврейського народу та прочитав поминальну молитву за жертвами Голокосту.
«У Чернігівській області до німецько-радянської війни проживало майже 32 тис. євреїв, частину з них, яка були потрібні радянській владі, мобілізували в армію та евакуювали на схід як фахівців, а решту кинули напризволяще. До речі, єврейська спільнота в СРСР не була поінформована комуністичним режимом про нацистську політику геноциду щодо них. В області окупанти знищили за одним підрахунками 2,7 тисяч, а за іншими – від 4-х до 6-ти тисяч євреїв, іноді кажуть про кількість жертв до 10 тис. осіб. Березовий Рів – символ скорботи Чернігова і Чернігівщини. Як і у всіх інших регіонах нашої країни, нацисти знищили всі єврейські громади. Після вигнання нацистів із Чернігова у вересні 1943 року там вціліло завдяки місцевому населенню тільки 27 євреїв», — повідомив у розмові з учасниками та журналістами після меморіального заходу Сергій БУТКО, представник Українського інституту національної пам’яті.
«Українська земля тривалий час перебувала під нацистською окупацію. Чернігівщина – два роки, деякі території Західної України – майже три. Відтак на території України окупанти знищили близько півтора мільйона євреїв. Жахлива цифра, що змушує здригатися. Між тим тема вшанування пам’яті жертв Голокосту у часи Другої світової війни сьогодні як ніколи гостро актуальна, з огляду на злочини сучасного російського агресора з його п’ятою колоною, що в ім’я так званого «руського миру» здійснював і здійснює насилля проти людей за національною ознакою. Проте, в цій війні їхня гострота та масштаби набагато менші завдяки жорсткий позиції України, яка мобілізує світове співтовариство», — привернув увагу до крайньої важливості вшанування пам’яті жертв Голокосту Сергій ГОРОБЕЦЬ, кандидат історичних наук, представник Українського інституту національної пам’яті.
ДОВІДКОВО: Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту запровадила Генеральна асамблея ООН Резолюцією № 60/7 від 1 листопада 2005 року. «Голокост, який призвів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, завжди слугуватиме всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження…» – зазначається в документі. Україна приєдналася до відзначення Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту у 2012 році. Дату 27 січня обрали невипадково. Саме цього дня у 1945 році війська 60-ї армії 1-го Українського фронту звільнили один із найбільших нацистських таборів смерті – Аушвіц-Біркенау.
Одним із визволителів в’язнів був і командир 152-ї танкової бригади Анатолій Ковалевський, уродженець м. Бахмач із Чернігівщини, який загинув того ж дня у боях за північний шлях до табору.

Сергій Черняков,
вчений секретар Національного архітектурно-історичного
заповіднику «Чернігів стародавній»










Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

20:57
23-Лис-2024
Доба Гетьманщини в постатях
Запрошуємо Вас цікаво і доступно дізнатися про Гетьманщину! Чому важливо знати і розу
22:02
22-Лис-2024
Північнокорейські військові готуються до штурмів у Маріуполі та Харківській області
Технічні радники Північної Кореї прибули в південне окуповане Росією портове місто Ма
19:10
22-Лис-2024
У США обговорюється питання повернення Україні ядерної зброї
Офіційні особи США та Європи обговорюють стримування як можливу гарантію безпеки для
22:00
21-Лис-2024
Перейменування вулиць на Харківщині: проміняють Олександра Олеся на Затишну
Малоданилівська громада вирішила перейменувати три топоніми, що були раніше затвердже
19:50
21-Лис-2024
До Дня Гідності та Свободи
День Гідності та Свободи відзначають щорічно 21 листопада згідно з Указом Президента
18:46
21-Лис-2024
18 загиблих, 33 поранених: результати удару по командному пункту ЗС Росії в Курській області
Серед поранених троє військовослужбовців КНДР. Більшість постраждалих – офіцери Півде
Усі новини