реклама партнерів:
Головна » Пам’яті Героя України Дмитра Романченка з Чернігова

Пам’яті Героя України Дмитра Романченка з Чернігова


Коментарі: 0 ПОДІЇ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
У Небесному війську Захисників України гідне місце займають і уродженці Чернігова — північної брами фортеці нашої країни. Серед них згадаємо про Героя України (посмертно) Дмитра РОМАНЧЕНКА, капітана 54-ї окремої механізованої бригади імені гетьмана Івана Мазепи Сухопутних військ Збройних Сил України.

ЩО НАМ ПРО НЬОГО ВІДОМО?
28 вересня 1997 року народився в Чернігові у родині державних службовців, у дитячі та шкільні роки жив із батьками на вулиці Пухова.
У 2004–2015 роках вчився в Загальноосвітній спеціалізованій школі I-III ступенів фізико-математичного профілю №12 обласного центру. Там брав активну участь в олімпіадах з фізики та математики, захопився східними бойовими мистецтвами — карате і тхеквондо. У 2015 році отримав чорний пояс Всесвітньої федерації тхеквондо «Kukkiwon».

У тому ж 2015 році несподівано для батьків обрав життєвий шлях військового — Захисника України. Випускник 2019 року Військової академії (м. Одеса), де опанував спеціальність «Управління діями підрозділів військової розвідки», присвоєно військове звання лейтенанта.
Звертає увагу, що під час навчання був одним із найкращих курсантів, у 2016 і 2017 роках взяв участь у парадах військ у столиці до 25-ї та 26-ї річниць Незалежності України, нагороджений Подяками Міністра оборони України та Командувача Сухопутних військ ЗСУ.
Вже з червня 2019 року брав участь у бойових діях проти російських окупантів на Донеччині (оперативне командування «Схід»).
Почав свою ратну кар’єру із посади командира розвідувального взводу розвідувальної роти 54-ї окремої механізованої бригади імені гетьмана Івана Мазепи. На цій посаді на донецькому фронті зустрів і повномасштабне вторгнення російського агресора на територію України з 24 лютого 2022 року.

ЯК ВІН ВОЮВАВ?
Ще у вересні 2020 року, тобто до повномасштабного вторгнення рашистів, за успішні бойові дії на фронті молодий військовий розвідник був нагороджений Грамотою Командувача об’єднаних сил!
З кінця лютого 2022 року його військові таланти розкрилися ще повніше.
Розвідувальна група «Шаман» під керівництвом та за безпосередньої участі Дмитра Романченка успішно діяла поблизу м. Волноваха, селища Володимирівка, Новотроїцьке, Ольгинка, сіл Валер’янівка, Павлівка, Солодке Волноваського району, міст Красногорівка, Мар’їнка та села Новомихайлівка Покровського району Донецької області та на інших напрямах.

ЯК ОЦІНИЛО КОМАНДУВАННЯ ЙОГО БОЙОВУ РОБОТУ В 2022 РОЦІ?
У квітні нагороджений Орденом «За мужність» III-го ступеня, в травні призначено командиром розвідувальної роти 54-ї окремої механізованої бригади імені гетьмана Івана Мазепи, у червні достроково присвоєно звання капітана, у липні нагороджений Почесним нагрудним знаком Головнокомандувача Збройних Сил України.

ВІДДАВ ЖИТТЯ ЗА УКРАЇНУ ТА СВОЇХ ПОБРАТИМІВ
9 вересня 2022 року точився запеклий бій за визволення від російських окупантів села Спірне Соледарської міської громади Бахмутського району Донецької області. Він керував бойовими діями свого підрозділу, особисто організував евакуацію поранених та загиблих воїнів. Загинув того дня від ворожого артилерійського снаряду.
До речі, село було визволено від рашистської нечисті…
28 вересня 2022 року (тобто на 25-й день його народження) в Чернігові відбулося прощання з загиблим Героєм, заупокійну панахиду проведено в Козацькому кафедральному соборі святої великомучениці Катерини Православної церкви України, похований у військовому секторі загиблих Захисників України на кладовищі «Яцево».
8 липня 2023 року Указом Президента України посмертно нагороджений званням «Герой України» з удостоєнням ордена «Золота Зірка» за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народові.

ПРО УВІЧНЕННЯ ПАМ’ЯТІ ГЕРОЯ В РІДНОМУ ЧЕРНІГОВІ
Український інститут національної пам’яті підтримав пропозицію увічнення пам’яті Героя України (посмертно), капітана Дмитра Романченка в назві однієї з вулиць Чернігова та повідомив офіційним листом про цю підтримку Чернігівську міську раду.

Сергій Бутко,
Український інститут національної пам’яті






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

12:18
20-Груд-2024
Московською ракетою пошкоджено в Києві унікальну пам’ятку національного значення — Миколаївський костел
Вранці 20 грудня внаслідок чергової російської ракетної атаки в Києві пошкоджено унік
17:01
18-Груд-2024
Соратники з Чернігівщини про В’ячеслава Чорновола
«Над Україною нависає зловісна двоголова тінь російського імперіалізму, який тільки й
20:30
15-Груд-2024
Армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позицій ЗСУ біля міста Суджа
14 грудня вперше в історії армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позиції ЗС
19:19
14-Груд-2024
Європейський суд з прав людини про заборону носіння георгіївської стрічки в Україні
12 грудня 2024 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив рішення у справі «Б
20:28
13-Груд-2024
Війна за війну
Як тільки «перестануть стріляти», незалежно від того буде це тимчасова заморозка чи с
22:35
12-Груд-2024
Європейська "дипломатична вісімка"
Європейська "дипломатична вісімка" - новий неформальний майданчик співробітництва між
Усі новини