реклама партнерів:
Головна » Павло Лазаренко вийшов на свободу з американської в'язниці

Павло Лазаренко вийшов на свободу з американської в'язниці


Коментарі: 0 ПОДІЇ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Екс-прем'єр України Павло Лазаренко вийшов на свободу з американської в'язниці Terminal Island, де відбував більше 10 років за фінансові махінації. Однак це не означає, що він відразу зможе вільно пересуватися. Також Лазаренко буде обмежений у контактах до тих пір, поки не будуть завершені деякі юридичні процедури, передбачені законодавством США. Про терміни залагодження правових формальностей поки що не повідомляється.
Раніше сьогодні ЗМІ повідомляли, що охорона в'язниці Terminal Island не пускала до входу в будівлю журналістів і забороняла вести фото-і відеозйомку.
За деякими даними, після звільнення Лазаренко має намір побачитися зі своєю другою дружиною Оксаною Циковою і дітьми в м. Сан-Франциско (штат Каліфорнія).
Генеральна прокуратура України відзначає, що при поверненні Лазаренка в країну він тут же буде заарештований. За даними захисників колишнього прем'єра, в Україні йому інкримінують близько півсотні кримінальних справ.

Нагадаємо, 14 вересня ц.р. повідомлялося, що Лазаренка перевели до в'язниці з низьким режимом безпеки для підготовки до виходу. Інформація про це була розміщена на сайті Федерального бюро в'язниць США. Із в'язнем працювали психологи, які повинні повернути людину, котра тривалий час знаходиться в камері, до нормального суспільства.
Лазаренко народився 23 січня 1953 р. в селі Карпівка Дніпропетровської області в сім'ї колгоспників. У 1978 р. закінчив Дніпропетровський сільськогосподарський інститут. Депутат Верховної Ради України 1-го, 2-го і 3-го скликання (1999-2002 рр.).
З березня 1992 р. представляв Президента України у Дніпропетровській області. У 1994 р. знову обраний народним депутатом України, а в червні того ж року обраний головою Дніпропетровської обласної ради. З вересня 1995 р. Лазаренко обіймав посаду першого віце-прем'єр-міністра, а з травня 1996 р. по липень 1997 р. - прем'єр-міністра України. 4 серпня 1997 р. Лазаренко очолив депутатську фракцію "Єдність" у Верховній Раді України. У вересні 1997 року обраний головою Всеукраїнського об'єднання "Громада".
14 вересня 1998 р. Генеральна прокуратура України порушила кримінальну справу проти Лазаренка за розкрадання державного майна в особливо великих розмірах. Правосуддя Швейцарії засудило Лазаренка до ув'язнення за відмивання грошей у банках Швейцарії.
17 лютого 1999 р. Верховна Рада прийняла рішення про зняття депутатської недоторканності з Лазаренка. За тиждень до цього він виїхав з України до США, де після затримання просив про політичний притулок.

Як повідомлялося, поки Лазаренко відбував тюремний термін, його особняк у Каліфорніїпограбували підлітки.
Згідно з рейтингом найбільших корупціонерів світу, складеним у 2008 р. Світовим банком за спільною програмою з ООН "Повернення викрадених активів", Павло Лазаренко увійшов у десятку найбільш корумпованих державних діячів світу.

За матеріалами: http://www.rbc.ua






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

11:19
22-Груд-2024
Круглий стіл у Чернігові до 87-річчя від дня народження В’ячеслава Чорновола
21 грудня у Чернігові, в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Черніг
12:18
20-Груд-2024
Московською ракетою пошкоджено в Києві унікальну пам’ятку національного значення — Миколаївський костел
Вранці 20 грудня внаслідок чергової російської ракетної атаки в Києві пошкоджено унік
17:01
18-Груд-2024
Соратники з Чернігівщини про В’ячеслава Чорновола
«Над Україною нависає зловісна двоголова тінь російського імперіалізму, який тільки й
20:30
15-Груд-2024
Армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позицій ЗСУ біля міста Суджа
14 грудня вперше в історії армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позиції ЗС
19:19
14-Груд-2024
Європейський суд з прав людини про заборону носіння георгіївської стрічки в Україні
12 грудня 2024 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив рішення у справі «Б
20:28
13-Груд-2024
Війна за війну
Як тільки «перестануть стріляти», незалежно від того буде це тимчасова заморозка чи с
Усі новини