Версія для людей з вадами зору
реклама партнерів:
Головна » Павло Лазаренко вийшов на свободу з американської в'язниці

Павло Лазаренко вийшов на свободу з американської в'язниці


Коментарі: 0 ПОДІЇ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Екс-прем'єр України Павло Лазаренко вийшов на свободу з американської в'язниці Terminal Island, де відбував більше 10 років за фінансові махінації. Однак це не означає, що він відразу зможе вільно пересуватися. Також Лазаренко буде обмежений у контактах до тих пір, поки не будуть завершені деякі юридичні процедури, передбачені законодавством США. Про терміни залагодження правових формальностей поки що не повідомляється.
Раніше сьогодні ЗМІ повідомляли, що охорона в'язниці Terminal Island не пускала до входу в будівлю журналістів і забороняла вести фото-і відеозйомку.
За деякими даними, після звільнення Лазаренко має намір побачитися зі своєю другою дружиною Оксаною Циковою і дітьми в м. Сан-Франциско (штат Каліфорнія).
Генеральна прокуратура України відзначає, що при поверненні Лазаренка в країну він тут же буде заарештований. За даними захисників колишнього прем'єра, в Україні йому інкримінують близько півсотні кримінальних справ.

Нагадаємо, 14 вересня ц.р. повідомлялося, що Лазаренка перевели до в'язниці з низьким режимом безпеки для підготовки до виходу. Інформація про це була розміщена на сайті Федерального бюро в'язниць США. Із в'язнем працювали психологи, які повинні повернути людину, котра тривалий час знаходиться в камері, до нормального суспільства.
Лазаренко народився 23 січня 1953 р. в селі Карпівка Дніпропетровської області в сім'ї колгоспників. У 1978 р. закінчив Дніпропетровський сільськогосподарський інститут. Депутат Верховної Ради України 1-го, 2-го і 3-го скликання (1999-2002 рр.).
З березня 1992 р. представляв Президента України у Дніпропетровській області. У 1994 р. знову обраний народним депутатом України, а в червні того ж року обраний головою Дніпропетровської обласної ради. З вересня 1995 р. Лазаренко обіймав посаду першого віце-прем'єр-міністра, а з травня 1996 р. по липень 1997 р. - прем'єр-міністра України. 4 серпня 1997 р. Лазаренко очолив депутатську фракцію "Єдність" у Верховній Раді України. У вересні 1997 року обраний головою Всеукраїнського об'єднання "Громада".
14 вересня 1998 р. Генеральна прокуратура України порушила кримінальну справу проти Лазаренка за розкрадання державного майна в особливо великих розмірах. Правосуддя Швейцарії засудило Лазаренка до ув'язнення за відмивання грошей у банках Швейцарії.
17 лютого 1999 р. Верховна Рада прийняла рішення про зняття депутатської недоторканності з Лазаренка. За тиждень до цього він виїхав з України до США, де після затримання просив про політичний притулок.

Як повідомлялося, поки Лазаренко відбував тюремний термін, його особняк у Каліфорніїпограбували підлітки.
Згідно з рейтингом найбільших корупціонерів світу, складеним у 2008 р. Світовим банком за спільною програмою з ООН "Повернення викрадених активів", Павло Лазаренко увійшов у десятку найбільш корумпованих державних діячів світу.

За матеріалами: http://www.rbc.ua






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

14:34
04-Лип-2025
Україна повернула з полону ще одну групу Захисників
Продовжуються обміни згідно зі “Стамбульськими домовленостями”, про це інформує Коорд
14:27
04-Лип-2025
У колишнього міністра оборони Олексія Резнікова проводять обшуки
Національне антикорупційне бюро провело обшуки у колишнього міністра оборони Олексія
14:41
02-Лип-2025
Припинено громадянство України Ореста Березовського (так званого митрополита УПЦ (МП) Онуфрія
За матеріалами СБУ було припинено українське громадянство Ореста Березовського, котри
21:49
01-Лип-2025
Росія сподівається зафіксувати недоторканість УПЦ та повернути її російську ідентичність
28 квітня міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров в інтерв'ю бразильській газет
13:14
30-Чер-2025
11 років тюрми заочно отримав митрополит УПЦ (МП), який благословив війну рф проти України
За матеріалами Служби безпеки до 11 років позбавлення волі заочно засуджено підсанкці
12:09
28-Чер-2025
ОУН мала свою Конституцію України
Напередодні Другої світової війни, коли стало очевидним, що в центрі уваги тоталітарн
Усі новини

Сollaborator