реклама партнерів:
Головна » Під «роздрібну» коаліцію почали переписувати Регламент

Під «роздрібну» коаліцію почали переписувати Регламент


Коментарі: 0 ПОЛІТИКУМ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Верховна Рада затвердила в цілому зміни до закону про Регламент, які дозволяють формувати коаліцію не лише з фракцій, але й із окремих депутатів.
Таку зміну Регламенту розглядають як передумову до створення коаліції у складі фракцій Партії регіонів, КПУ, Блоку Литвина та окремих «бютівців», «нашоукраїнців» і позафракційних депутатів. Натомість опозиція, Блок Юлії Тимошенко, в такій зміні внутрішніх правил роботи парламенту бачить грубе порушення Конституції.
Нову редакцію закону про Регламент підтримали 229 народних обранців. Крім фракцій Партії регіонів, Блоку Литвина та Компартії, «за» голосували декілька членів фракцій НУНС, БЮТ та всі чотири позафракційні депутати.
Ухвалений у лютому цього року закон про Регламент чітко визначав, що коаліцію утворюють парламентські фракції, а крім того, надаються підписи не менше як 226 депутатів, що входять до її складу. Про необхідність внести зміни до Регламенту стали говорити дедалі частіше відтоді, як стало зрозуміло, що в складі фракції НУНС немає більшості, згодної, щоб фракція увійшла до коаліції з Партією регіонів. Відтак, щоб уникнути перевиборів, три фракції і окремі депутати скасовують норму, що залишає право на утворення коаліції лише за фракціями.
Автор законопроекту, депутат-«регіонал» Валерій Бондик назвав законопроект про зміну регламенту «коротеньким, але дуже доленосним для держави».

Краще закон переписати, ніж порушити
Досі чинний закон про Регламент Президент Віктор Ющенко підписав 16 лютого цього року. Депутат-«регіонал» Владислав Лук’янов вважає, що в такій швидкій зміні Регламенту немає нічого ненормального.
«Зміни до законодавства приймаються постійно, – каже він. – І не лише тому, що є якісь помилкові дії, але й через те, що інші реалії виникають. Так само із законом про Регламент. Ми мусимо унормувати ситуацію, щоб не порушувати закон».
Натомість фракція БЮТ та частина «нашоукраїнців» висловлюють упевненість, що подібні зміни прямо суперечать Конституції. «Я тримаю Конституцію в руках, – зауважив «бютівець» Володимир Філенко. – І тут чітко написано, що коаліція формується з депутатських фракцій. А ви хочете засунути туди ще й депутатів».
У відповідь на обурені репліки «регіоналів», Володимир Філенко нагадав, як Віктор Янукович присягав на Біблії та Конституції. «І він казав, що Конституцію захищатиме!, – нагадав депутат-бютівець. – Хлопці, ви робите велику помилку. Президент Янукович ваші зміни не підпише – і ви вляпаєтеся».

Із «узурпацією» вирішили почекати
Колишній віце-спікер, вчений-правник Віктор Мусіяка також вважає, що створення коаліції в новому форматі можна потрактувати як спробу узурпації влади.
«Коаліцію мають створювати фракції, в яких кількість народних депутатів має бути більшою за половину конституційного складу Верховної Ради, – тлумачить Конституцію Віктор Мусіяка. – А просто зібрати 226 підписів, то це антиконституційна дія. Зараз є ідея: мовляв, створимо, а там, поки Конституційний Суд розбереться, то вже наступні вибори будуть. Думаю, такі дії можна сприймати так, що ніхто не зобов’язаний виконувати явно злочинні розпорядження й накази».
Коли зміни до Регламенту будуть ухвалені остаточно, наразі невідомо. У кулуарах парламенту кажуть, що теоретично ще залишаються перспективи для домовленості між Партією регіонів та НУНС. У такому разі сумнівні з точки зору Основного закону законодавчі зміни можуть виявитися й непотрібними.

Дмитро Шурхало.
Джерело: "Радіо Свобода"







Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

16:38
22-Квіт-2024
Виставка акварельного живопису Марії Рибіної-Ткач «Прозорі барви» в Чернігові
23 квітня о 12.00 в Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стар
08:16
21-Квіт-2024
Конгресвумен Марсі Каптур виступаючи за допомогу Україні процитувала Тараса Шевченка
Під час виступу на підтримку законопроєкту про допомогу Україні, конгресвумен-демокра
21:03
20-Квіт-2024
Конгрес США проголосував за військову допомогу Україні
Трохи статистики голосувань:
1. Конфіскація активів РФ та заборона TikTok — 36
18:46
19-Квіт-2024
Ворожий літак Ту-22МЗ збили на відстані близько 300 кілометрів від України
Один з дальніх бомбардувальників Ту-22М3, які в ніч на 19 квітня здійснювали ракетну
16:13
19-Квіт-2024
Дружба народів: росія використовує студентів з Африки заради пропаганди своєї геополітичної величі
У березні російське Сочі приймало Всесвітній фестиваль молоді. І поки тисячі його уча
10:16
19-Квіт-2024
Дослідження ефективності навчання у приватних школах

Приватна школа в сучасному світі привертає увагу батьк

18:39
18-Квіт-2024
«Хатят лі русскіє вайни»
З таким рефреном звучала давно радянська пісня. Зміст якої полягав у тому, щоби перек
17:25
17-Квіт-2024
Полтавська земля багата на пам’ятки історії: бережімо нашу історію
Полтавська земля багата на пам’ятки історії. Це й не дивно, адже тисячі років тому ту
12:07
17-Квіт-2024
Відбулося засідання штабу з ліквідації наслідків ракетних ударів по Чернігову
Щойно відбулося засідання штабу з ліквідації наслідків ракетних ударів, - повідомляє
11:43
17-Квіт-2024
Ракетна атака рашистів по Чернігову: загиблі і багато поранених
У місті Чернігів триває рятувальна операція. Три ракетні удари по центру міста. Зруйн
Усі новини