реклама партнерів:
Головна » 2010 » Вересень » 7 » Підписано договір про дружбу та співпрацю між Черніговом та Градець Кралове

Підписано договір про дружбу та співпрацю між Черніговом та Градець Кралове


Коментарі: 0 ПОДІЇ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Договір про дружбу та співпрацю між Черніговом та чеським містом Градець Кралове днями підписали Чернігівський міський голова Олександр Соколов та міський голова Градець Кралове Отакар Дівішек.
За словами О.Соколова, це перший випадок в історії Чеської республіки, коли українські міста, які вже мали партнерські відносини у радянські часи, офіційно заявляють про поновлення співпраці.
У тексті документу, зокрема, зазначено: "Договірні сторони переконані, що різноманітні контакти у сфері політики, економіки, культури, спорту та приватних зв'язків є гарантією дружби між двома містами в об'єднаній Європі, й висловили своє бажання розвивати існуюче співробітництво між містами Градець-Кралове та Чернігів і надати йому форму повноцінного партнерства. Цим договірні сторони заявляють про свій намір розвивати та підтримувати дружні стосунки між громадянами обох міст, міськими органами управління та іншими установами. Метою партнерських стосунків є також створення умов для взаємовигідної співпраці."
Так, у сфері культури і мистецтва обидві сторони задля взаємного пізнання культурного життя й художньої творчості міст-партнерів та їхнього розвитку сприятимуть обміну професійними митцями та мистецькими колективами, аматорськими гуртами, будуть спільно організовувати художні виставки та використовувати взаємні контакти для організації фестивалів. Заохочуватиметься також пряме співробітництво між закладами культури.
У сфері освіти, науки та спорту сторони будуть ініціювати обмін педагогічними працівниками, учнями та студентами, сприяти у налагодженні контактів між дітьми та молоддю обох міст, організовувати конференції та наукові семінари, створювати умови для обміну спортсменами зі спортивних клубів.
Крім того, органи місцевого самоврядування обох міст сприятимуть розвитку спільних економічних ініціатив на своїй території та вільному доступу до необхідної інформації в даній області у рамках чинного законодавства обох країн.
Чернігівська делегація мала нагоду ознайомитися з роботою адміністрації Градець Кралове, де працює близько 300 осіб. "У роботі з громадянами тут запроваджені європейські стандарти," – переконався Чернігівський міський голова. Він також відзначив високий рівень організації роботи комунальної сфери.
Гарне враження отримали гості від перебування в історичній частині міста, де збереглися пам'ятки ХV - ХVІ століття. "Приємно, що під час святкування і підприємці, і жителі міста охоче роблять акцент на історичних традиціях," – зауважили учасники чернігівської делегації. Відтак Чернігів, який має власну Схему перспективного розвитку туризму, може сподіватися на підтримку партнерів у цій сфері.
Чернігівський міський голова висловив переконання, що відновлення партнерства, яке ґрунтується на старій дружбі, стане додатковим імпульсом до розвитку обох міст та вірним кроком на проголошеному Президентом України європейському шляху розвитку.
Нагадуємо, що О.Соколов з 2 до 5 вересня на чолі делегації перебував з офіційним візитом у Чехії, де брав участь у святкових заходах з нагоди Дня міста Градець Кралове.

ДОВІДКОВО: Місто Градець Кралове розташоване у південно-західній частині Чеської Республіки. Перша літописна згадка про місто датується 1225 роком. Градець Кралове є адміністративним центром краю та округу. Кількість населення міста сягає понад 95 тис. жителів. Основою місцевої економіки є промисловість, зокрема, легка та хімічна галузі. Місто належить до найважливіших туристичних центрів Чехії.

Джерело: Відділ зв'язків з громадськістю міської ради

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar

Останні новини

08:10
21-Трав-2022
Над окупованим Херсоном замайорів український прапор
Над будівлею залізничного вокзалу окупованого Херсона підняли український прапор.
17:18
20-Трав-2022
Росія пижилася - тужилася і народила...
Росія пижилася - тужилася і народила помсту Фінляндії: перекрила газ
Для генер
08:48
20-Трав-2022
Яку роботу нині можна знайти в Чернігові?
На початку квітня російські загарбники були вибиті з області. З того часу окупанти ча
17:38
19-Трав-2022
Загадкова? "руzzкая душа" путіна
Якщо коротко, то ніякої загадки тут нема. Його ментальність - це ментальність раба з
13:52
19-Трав-2022
Три «зради» про Макрона, яких не було
Три «зради» про Макрона, яких не було:
1. Щоб не пускати Україну в ЄС вигадав
10:27
18-Трав-2022
Фінляндія і Швеція йдуть у НАТО
Фінляндія та Швеція у штаб-квартирі НАТО у Брюсселі офіційно подали заявки на вступ д
08:46
18-Трав-2022
Серед членів НАТО виникають розбіжності щодо посилення Східної Європи
Серед членів НАТО виникають розбіжності щодо того, як посилити Східну Європу після вт
08:38
18-Трав-2022
ЗСУ можуть звільнити Крим та Донбас
ЗСУ можуть звільнити Крим та Донбас, як деокупували Київщину та частину Харківщини, –
09:35
17-Трав-2022
Декомунізація. Апеляційний суд остаточно заборонив Компартію України
Заборону Компартії підтвердила постійний представник Верховної Ради у Конституційному
09:26
17-Трав-2022
Демілітаризація. Індія призупинила переговори з Росією щодо придбання 10 військових гелікоптерів
Індія призупинила переговори з Росією щодо придбання 10 військових гелікоптерів раннь
Усі новини