реклама партнерів:
Головна » Підсумки мінської ночі. Що далі?

Підсумки мінської ночі. Що далі?


Коментарі: 0 ПОЛІТИКУМ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Домовленості про припинення вогню і врегулюванні ситуації на Донбасі, досягнуті сьогодні, 12 лютого, у Мінську дали змогу Україні уникнути найгіршого сценарію розвитку країни. Про це пише агенція УНІАН з посиланням на керівника аналітичної групи Da Vinci AG Андрія Колпакова.

«За оцінкою попередньої інформації про домовленості, Україні вдалося уникнути найгіршого сценарію - повномасштабної війни вже взимку, переходу економіки на військові рейки і фактичної відмови від ринкової моделі на невизначений період. При такому сценарії нас очікувала б досить гнітюча ситуація в економіці, яка могла б відкинути нас на десятки років назад», - сказав Колпаков.

На його думку, угода про перемир'я дає Україні відтермінування, хоча і не вирішує системної проблеми - фактору російської агресії в політиці та економіці. «Переконаний, що після певного перепочинку Росія намагатиметься порушити або обійти Мінські домовленості, намагаючись змусити Київ до подальших поступок. Кремль не є договороздатним партнером і порушуватиме будь-які договори, якщо вони не будуть підкріплені реальною силою з протилежного боку», - вважає Колпаков.

Він наголосив на необхідності тверезо оцінювати ситуацію. «Дивно очікувати від держави, яка погрожує світу ядерною зброєю, виконання підписаних домовленостей. Вважаю, що Україні у своїй позиції сьогодні необхідно виходити з реальних, а не декларованих кроків Росії, тверезо оцінюючи ситуацію», - резюмував експерт.

У свою чергу фінансовий аналітик Анатолій Гулей відзначив, що найголовніше нині – психологічний спокій. «Ми перестали очікувати чогось поганого. І це головний меседж, який ми одержали з Мінська. Я б хотів, аби ми одержали більш матеріальні підтвердження домовленостей, а саме – припинення вогню впродовж 48 годин. І щойно це матеріалізується, ми зможемо видихнути і почати життя в новій країні, в іншому суспільстві, яке думатиме про майбутнє», – сказав Гулей.

Сьогодні, 12 лютого, після багатогодинних переговорів у «нормандському форматі» (Німеччина. Франція, Україна і Росія) вдалося досягнути домовленостей про припинення вогню в Донецькій і Луганській областях з 00 годин 15 лютого, про обмін заручниками і полоненими і про подальші кроки з деескалації конфлікту на основі дотримання принципів територіальної цілісності України і збереження її суверенітету.

Україна веде антитерористичну операцію в ряді районів Донецької і Луганської областей з квітня 2014 року. Обсяг втрат, що їх зазнала Україна, за оцінками уряду, становить до 20% економічного потенціалу країни.






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

11:19
22-Груд-2024
Круглий стіл у Чернігові до 87-річчя від дня народження В’ячеслава Чорновола
21 грудня у Чернігові, в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Черніг
12:18
20-Груд-2024
Московською ракетою пошкоджено в Києві унікальну пам’ятку національного значення — Миколаївський костел
Вранці 20 грудня внаслідок чергової російської ракетної атаки в Києві пошкоджено унік
17:01
18-Груд-2024
Соратники з Чернігівщини про В’ячеслава Чорновола
«Над Україною нависає зловісна двоголова тінь російського імперіалізму, який тільки й
20:30
15-Груд-2024
Армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позицій ЗСУ біля міста Суджа
14 грудня вперше в історії армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позиції ЗС
19:19
14-Груд-2024
Європейський суд з прав людини про заборону носіння георгіївської стрічки в Україні
12 грудня 2024 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив рішення у справі «Б
20:28
13-Груд-2024
Війна за війну
Як тільки «перестануть стріляти», незалежно від того буде це тимчасова заморозка чи с
Усі новини