реклама партнерів:
Головна » 2015 » Квітень » 30 » Пішов із життя засновник козацької генеалогії в Україні Володимир Кривошея

Пішов із життя засновник козацької генеалогії в Україні Володимир Кривошея


2015 » Квітень » 30
Коментарі: 0 СОЦІУМ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
30 квітня 2015 року сумна і несподівана звістка облетіла всю Україну — вранці цього дня із життя пішов Володимир Володимирович Кривошея, доктор історичних наук, професор, перший заступник директора Державної наукової установи «Енциклопедичне видавництво».
Народився 9 червня 1958 р. у селищі Софіївка Софіївського району Дніпропетровської області. Закінчив Дніпропетровський державний університет, Вищу партійну школу при ЦК КПУ, аспірантуру Київського інституту політології і соціального управління.
Трудовий шлях розпочав вчителем історії і суспільствознавства СШ № 11 м. Новомосковська Дніпропетровської області. Працював старшим викладачем Київського інституту політології і соціального управління, старшим, провідним науковим співробітником, головним науковим співробітником Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф. Кураса Національної академії наук України. За сумісництвом — завідувачем кафедри всесвітньої історії Уманського державного педагогічного університету ім. П. Тичини, професором кафедри українознавства Запорізького національного технічного університету. Доктор історичних наук.
З 2010 р. — до кінця березня 2014 р. був першим заступником голови, а потім заступником директора Українського інституту національної пам’яті. Навесні 2014 р. — першим заступником директора Державної наукової установи «Енциклопедичне видавництво».
Володимир Кривошея — відомий авторитетний історик національного та міжнародного рівня, невтомний дослідник генеалогії української козацької старшини.
Тема генеалогії козаччини довгий час замовчувалася в Україні з ідеологічних та політичних причин. Перші, хто почав її розробляти — українська діаспора, яка мала доступ до багатьох архівів і свято зберігала історію своєї батьківщини.
У буремні 90-ті роки XX ст., після набуття Україною незалежності, молодий історик-романтик Володимир Кривошея вперше зацікавився цим невивченим пластом козаччини. Архіви, старовинні рукописи, лупа — все це стало невід’ємною часткою життя завзятого вченого. Спочатку видавав невеликі брошури зі списками козацької спільноти. Потім — історію козацьких полків.
Він — автор і співавтор понад 200 наукових праць, у тому числі 34 монографій.
Серед останніх ґрунтовних наукових праць назвемо «Козацька еліта Гетьманщини» у 2008 р., «Неурядова старшина Гетьманщини» (співавтори І.І. Кривошея та О.В. Кривошея) у 2009 р. і унікальне видання «Козацька старшина Гетьманщини. Енциклопедія» у 2010 р.; «Козацька старшина Гетьманщини» у 2011 р.; двотомники «Українське козацтво в національній пам’яті. Чернігівський полк» у 2012 р. і «Українське козацтво в національній пам’яті. Полтавський полк» у 2014 р.
Володимир Володимирович був талановитим науковцем і організатором наукової діяльності, науковим керівником та добрим наставником цілої плеяди успішних українських істориків, активним громадським діячем.
Член двох спеціалізованих рад із захисту дисертацій з історичних і політологічних спеціальностей — при Інституті політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Кураса НАН України і Київському національному університеті ім. Тараса Шевченка, у редколегіях багатьох історичних видань.
Його репутація гідної, чесної і патріотичної особистості та відомого вченого визнана за життя: дійсний член Української академії наук, Міжнародної академії козацтва і генерал-лейтенант козацтва, Заслужений діяч науки і техніки України (2012).
Володимир Кривошея добре відомий і шанований на Чернігівщині. Його пов’язувала дружба та плідна багаторічна співпраця з багатьма представниками інтелектуальної та духовної еліти Чернігово-Сіверського краю.
У цей скорботний час висловлюємо щире, глибоке співчуття рідним і близьким покійного. Світла пам’ять про Володимира Володимировича Кривошею назавжди збережеться в наших серцях.

Творчий колектив веб-порталу «Європейська Україна».
QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar

Останні новини

17:01
28-Січ-2022
Національний спротив: з нового року в Україні набрав чинності новий Закон
З 1 січня 2022 року набув чинності Закон України «Про основи національного спротиву»,
14:44
28-Січ-2022
Який дім краще вибрати: одно- чи двоповерховий?

Приватні будинки зводяться в одно- та двоповерховому варіантах. Часто охочим придб

13:50
28-Січ-2022
Росія використовує Білорусь як буферну зону своїх геополітичних амбіцій
Якщо Росію вже давно можна порівнювати з купкою людей із так званого кооперативу «Озе
17:45
26-Січ-2022
Як правильно приймати антибіотики? Головні правила прийому антибіотиків
З часу винайдення антибіотики значно знизили захворюваність і смертність від інфекцій
17:39
26-Січ-2022
1 лютого стартує кампанія зі щеплення від поліомієліту дітей, які не були вакциновані вчасно
1 лютого в Україні розпочинається кампанія зі щеплення дітей від поліомієліту. Її пер
16:04
26-Січ-2022
Омікрон та інші штами. Загрози мутацій коронавірусу
Ще у квітні 2020-го вчені змогли розшифрувати геном вірусу SARS-CoV-2, збудника COVID
15:46
26-Січ-2022
Російські олігархи втрачають мільярди пропорційно нарощуванню військ на кордонах з Україною
З 20 грудня 2021 року по 25 січня 2022-го сукупний статок 104 російських мільярдерів
17:06
25-Січ-2022
Казахський гамбіт: чи вистачить ресурсів у довгожителя Кремля втримати екс-республіку
Москва з великим задоволенням скористалася б ситуацією в Казахстані і приєднала би зн
09:42
23-Січ-2022
Виступ Блiнкена в Берлiні: Чиї вiйська отoчили чиїх?
Перед зустріччю з Лавровим у Женеві Ентоні Блінкен виступив у Берліні із промовою про
20:56
22-Січ-2022
Москва обурена розвитком української мови в Україні
У Міністерстві закордонних справ РФ поскаржилися на те, що в Україні українська мова
Усі новини