Поетичні читання згуртували донецьку молодь
Поетичні читання так сподобались донеччанам, що місцева громадськість взялась видати першу за часів незалежності антологію сучасної донецької поезії.
Фінал поетичного конкурсу щорічного фестивалю мистецтв «Еко-арт-2009» провели у формі модної поетичної битви – літературного слему, де кожний автор має прочитати свої найкращі вірші не більше ніж за дві хвилини, а переможців визначає обране з народу жюрі.
Назва походить від англійського slam – ляскати дверима, різко критикувати. Це був вже четвертий поетичний слем у Донецьку – небагато, порівняно з Києвом, Львовом і Харковом, який вважають батьківщиною українського слему. Мистецький напрямок з’явився у Донецьку минулого року, і ще тоді мав шалений успіх, розповіла донецький поет Олексій Чупа.
«Це актуально. Поети кажуть своє слово і піднімають людей. Це якраз та сама ситуація, яка була сто років назад в Україні. Тому слем я розглядаю як таку річ, яка може підняти самооцінку, самоусвідомлення людей», – вважає Чупа.
«Це – виклик владі і громадськості»
Найбільше на подібному турнірі цінується вміння експресивно прочитати свої вірші, каже актор і частий гість подібних заходів Нік Ловіков.
«Якщо ви – професіонал, то можете виступити на подібній битві. Це, звичайно, виклик – владі, громадськості. Людина повинна говорити про найголовніше, щоб це було доречно і не приносило необміркованої агресії», – каже Ловіков.
У Донецьку захоплення публічними літературними читаннями дуже згуртувало молодих поетів, а зацікавлена громадськість взялась видати першу за часів незалежності антологію сучасної донецької поезії.
Книга вийде взимку у «Видавництві Сергія Пантюка», передмову до неї напише донецький поет Олег Соловей. У збірку ввійдуть твори 12 донецьких авторів, сучасних молодих літераторів – Олександра Демченка, Віктора Семерніна, Ірини Метелиці, Станіславі Орловської та Олексія Чупи і старшого покоління.
Ольга Доровських.
Джерело: ТСН