реклама партнерів:
Головна » Погляд крізь віки

Погляд крізь віки


Коментарі: 0 ПОДІЇ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Минулого тижня в рамках святкування 20-ї річниці Незалежності України в Чернігівській обласній універсальній бібліотеці ім. В.Г Короленка відбулася презентація книги відомого українського вченого та знавця Чернігівського краю, професора Ніжинського державного університету ім. М. Гоголя Григорія Самойленка «Літературне життя на Чернігівщині в XII-XX століттях».
Презентуючи свій доробок, автор зазначив, що ця книга створювалася протягом 20 років і розповідає про творчість та життєву долю понад 130 письменників нашого краю, як відомих широкому загалу читачів, так і тих, хто нині незаслужено забутий.
Прізвище давньоруського літописця Кузьмище Киянина майже не згадується в інших літературних довідниках. Дарма що саме цим автором написані такі основоположні твори давньокиївської доби як «Повість про вбивство Андрія Боголюбського» та «Слово про князів», де гарно висловлена думка про єднання князівств Київської Русі проти зовнішніх ворогів. Саме ця тема й була в подальшому розвинута в широковідомому, але більш «молодому» творі «Слово о полку Ігоревім».
У другій половині XVII століття, після утворення гетьманської держави, в Чернігові була сформована літературна школа на чолі з Лазарем Барановичем. Саме він об’єднав навколо себе таких відомих постатей як Іоанікій Галятовський, Іван Величковський, Петро Туптало, які багато зробили для розвитку літературного життя держави, адже в той період саме наше місто, а не Київ, що на той час занепав, було осередком культурного життя країни.
У 20-30 роки позаминулого століття центр літературного життя Чернігівщини перенісся з Чернігова до Ніжина. Пов’язане це з відкриттям там Гімназії вищих наук. У цьому навчальному закладі свого часу навчалися такі відомі особистості як Микола Гоголь, Євген Гребінка, Нестор Кукольник. Не можна не згадати ім’я жителя Прилук Павла Білецького-Носенка, вклад якого у становлення та розвиток української літератури можна порівнювати за значенням тільки з творчістю його сучасника Івана
Котляревського.
Велику увагу приділив автор у своєму творі й таким корифеям української літератури як Леонід Глібов, Михайло Коцюбинський, Борис Грінченко, Володимир Самійленко. Завдяки їх творчості Чернігів у XIX сторіччі став всеукраїнським центром літературного життя.
Книга видана за допомогою обласної програми «Українська книга», завдяки якій вже вийшло у світ 250 книг місцевих авторів.

Олена БЕРЕЗКІНА, газета "Чернігівські відомості"






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

20:57
23-Лис-2024
Доба Гетьманщини в постатях
Запрошуємо Вас цікаво і доступно дізнатися про Гетьманщину! Чому важливо знати і розу
22:02
22-Лис-2024
Північнокорейські військові готуються до штурмів у Маріуполі та Харківській області
Технічні радники Північної Кореї прибули в південне окуповане Росією портове місто Ма
19:10
22-Лис-2024
У США обговорюється питання повернення Україні ядерної зброї
Офіційні особи США та Європи обговорюють стримування як можливу гарантію безпеки для
22:00
21-Лис-2024
Перейменування вулиць на Харківщині: проміняють Олександра Олеся на Затишну
Малоданилівська громада вирішила перейменувати три топоніми, що були раніше затвердже
19:50
21-Лис-2024
До Дня Гідності та Свободи
День Гідності та Свободи відзначають щорічно 21 листопада згідно з Указом Президента
18:46
21-Лис-2024
18 загиблих, 33 поранених: результати удару по командному пункту ЗС Росії в Курській області
Серед поранених троє військовослужбовців КНДР. Більшість постраждалих – офіцери Півде
Усі новини