реклама партнерів:
Головна » Погруддя радянському діячеві Юрію Коцюбинському демонтували і привезли до Чернігівської міськради. Відео

Погруддя радянському діячеві Юрію Коцюбинському демонтували і привезли до Чернігівської міськради. Відео


Коментарі: 0 ПОДІЇ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
У Чернігові націоналістично налаштована молодь вночі знесла погруддя радянському діячеві Юрію Коцюбинському, встановлене на Алеї героїв у центрі міста.
Як повідомили УНІАН у міському відділі міліції, група молодих людей вночі звалили із постаменту погруддя сину відомого письменника Михайла Коцюбинського та у сміттєвому баку відкотили до Чернігівської міської ради.
Там їх затримали правоохоронці. Молодих людей опитали і відпустили.
За фактом правопорушення відкрито кримінальне провадження за ч.2 ст. 298 Кримінального кодексу України (знищення, пошкодження, руйнування пам'ятників культурної спадщини або їх частин), максимальна санкція якої передбачає 3 роки позбавлення волі. У справі триває слідство.
У місцевих ЗМІ поширено інформацію, що відповідальність за знесення погруддя взяла на себе націоналістична організація «Третя сила».
Це вже п’яте погруддя, знесене на Алеї героїв у Чернігові.

Як повідомлялося, 9 лютого у Чернігові представники націоналістичних організацій знесли погруддя радянським діячам Миколі Подвойському та Володимиру Антонову-Овсієнку на Алеї героїв.
17 квітня у місті було повалено погруддя радянським діячам Миколі Щорсу та Миколі Кропив’янському.
Загалом дискусія щодо подальшого пам'ятників у центрі Чернігова активізувалася перед Днем пам'яті Героїв Крут. Місцеві історики під час круглого столу пропонували вирішити це питання зважено, а також провести інформаційну компанію щодо правдивих біографій діячів, адже життя і діяльність переважної більшості з них об'єктивно не вивчалися.
Чернігівські ветерани виступили категорично проти знесення пам'ятників на Алеї героїв, натомість низка молодіжних громадських організацій вимагали негайного демонтажу погрудь.
міський голова Олександр Соколов підписав розпорядження про проведення громадських слухань щодо подальшого місцезнаходження пам’ятників радянським діячам, що встановлені на Алеї героїв у центі міста. Громадські слухання заплановано було провести 3 квітня 2015 року, але потім їх перенесли на 15 травня 2015 року.

Довідка
Алея Героїв знаходиться у Чернігові майже у центрі міста, поруч з Красною площею. Алея героїв - сквер, початок створення якого належить до 70-х років минулого століття, архітектором проекту виступав чернігівець - Віктор Устинов. Ним розроблено план території, розміщення архітектурних елементів, фонтани.
Алея Героїв є улюбленим місцем відпочинку і прогулянок городян, міською владою тут проводяться різні міські заходи-виставки, ярмарки, урочистості і концерти. Вздовж алеї розташовані пам'ятники уродженцям Чернігівщини та жителям міста імена яких нерозривно пов'язані з історією області:
- "Жертвам Чорнобильської Катастрофи" - жертвам аварії на Чорнобильській атомній електростанції 1986 р.;
- Миколі Олександровичу Щорсу (1895-1919) - командиру дивізії під час громадянської війни в Росії;
- Сенько Василю Васильовичу (1921-1984) - двічі Герою Радянського Союзу, штурману авіації у Другій Світовій Війні;
- Примакову В.М (1897-1937). - командиру Червоної Армії, розстріляному разом з Тухачевським у 1937 р. по досі ще не розсекреченій справі "Змова маршалів".
- Миколі Іллічу Подвойському (1880-1948) - активному учаснику революційного руху у Росії з 1900 року, більшовику, радянському партійному і державному діячеві;
- Миколі Григоровичу Крапивянському (1889-1948) - підполковнику царської армії Росії, більшовику з 1917 р., учаснику Першої Світової та Громадянської війни в Росії, радянському військовому і державному діячеві. Репресований у 1937, реабілітований у 1956 р.;
- Юрію Михайловичу Коцюбинському (1896-1937) - відомому українському державному і політичному діячеві, члену РСДРП з 1913 р., учаснику штурму Зимового Палацу в Петербурзі - розстріляний радянською владою по звинуваченню у націоналізмі;
- Михайлу Петровичу Кирпоносу (1892-1941) - Герою Радянського Союзу, генерал-полковнику, відомому радянському військовому діячеві;
- Володимиру Олександровичу Антонову-Овсієнко (1883-1938)-російському революціонеру, меншовикові, розстріляному як шпигун-троцькист і реабілітованому у 1956 р.







Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

20:27
07-Жов-2024
Третя штурмова бригада: на Харківщині відбили позиції та українських військових з полону!
Третя окрема штурмова бригада підтверджує інформацію ТГр «Кремінна» про проведення ус
19:27
06-Жов-2024
Вступ України до НАТО обговорять на "Рамштайні"
Союзники можуть запропонувати Україні конкретніші кроки до вступу до НАТО, однак не н
10:08
05-Жов-2024
Успішна операція ЗСУ на Харківщині, біля Липців
Нещодавно 13 бригада оперативного призначення «Хартія» Національної гвардії України п
09:55
05-Жов-2024
А ти донать мудрий народе... Про корупціонерів Тетяну і Володимира Круп
Тетяна Крупа депутат Слуга народу облради, голова МСЕК у Хмельницькій області , при о
19:28
04-Жов-2024
Шість офіцерів з КНДР загинули поблизу Донецька після ракетного удару України
Внаслідок ракетного удару поблизу окупованого росіянами Донецька могли загинути 20 лю
20:05
03-Жов-2024
Генеральний секретар НАТО Марк Рюте: Перемога України у війні з Росією є пріоритетом
3 жовтня новий генеральний секретар НАТО Марк Рютте відвідав Київ з неоголошеним візи
Усі новини