реклама партнерів:
Головна » Поки депутати б'ються, Україна втрачає позиції

Поки депутати б'ються, Україна втрачає позиції


Коментарі: 0 ЕКОНОМІКА

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Україна за рік втратила п’ять позицій у світовому рейтингу конкурентоспроможності, оприлюдненому Світовим економічним форумом. Найбільш конкурентною у єврозоні визнали Німеччину, показники США погіршилися.
Цьогорічний рейтинг значною мірою відображає, наскільки ефективно уряди країн світу боролися з наслідками глобальної економічної кризи, кажуть автори дослідження Світового економічного форуму. Криза, як і очікувалося, майже не зачепила лише Швейцарію. Ця країна традиційно залишає за собою перше місце. Дещо погіршилися, порівняно з минулим роком, позиції США – четверте місце у рейтингу. Багато років поспіль Сполучені Штати обіймали другу сходинку. Однак надто вже сильно вдарили по Штатах економічна та фінансова кризи. Другою стала Швеція, Сингапур – на третій позиції. Замикає першу п’ятірку Німеччина – це кращий показник у єврозоні. Тим часом найбільш позитивну динаміку серед «нових індустріальних країн» демонструє Китай – 27 позиція.

Ефективний кризовий менеджмент у ФРН
Німеччина поліпшила свої позиції у рейтингу, завдяки вдалому кризовому менеджменту, зауважують експерти. Насамперед ФРН вирізняється нині «сприятливим загальним економічним кліматом», а також ефективною урядовою політикою на підтримку конкурентності. Економісти відзначають і професійність менеджменту великих підприємств країни – вони швидко впроваджують технічні новації та покращують продуктивність.
Загалом оцінка конкурентоспроможності здійснюється за 110 показниками. Основні 12 критеріїв: інституції, інфраструктура, макроекономічне середовище, здоров’я та шкільна освіта, вища та професійна освіта, ефективність товарних ринків, ринок праці, розвиненість фінансових ринків, рівень технологічного розвитку, об'єм ринку, рівень розвитку підприємств та інновації. Крім того, автори дослідження опитали 13500 провідних економістів та представників бізнесу по всьому світі.

Податковий терор і непрозорі правила
Україна опинилася на 89 позиції, втративши у рейтингу п’ять позицій. Найслабшою ланкою у конкурентоспроможності України залишається «фактор інституцій», пояснив в інтерв’ю Deutsche Welle Володимир Дубровський, експерт Центру соціальних та економічних досліджень CASE-Україна. Цей центр виступає партнером Світового економічного форуму в підготовці рейтингу по Україні.
Погіршення пояснюється, за словами Дубровського, наслідками економічної кризи та невдалої антикризової політики минулого року. Однак, на жаль, відзначає Дубровський, негативні явища в економічній політиці спостерігаються і цього року. «Посилився податковий терор. Податкові інспектори приходять на підприємства і шантажують їх, домовляються про суму податків до сплати. Плани збору податків підвищилися. Це не має нічого спільного з проголошеними намірами про полегшення податкового тиску, про запровадження європейських норм оподаткування», - критикує експерт. Добровський зауважує: для підвищення конкурентоспроможності України потрібна насамперед дерегуляція, а також впровадження прозорих правил, які би не залишали можливостей для корупції. І, звісно, більш ефективне урядування.

Автор: Євген Тейзе
Редактор: Леся Юрченко
Джерело: Німецька хвиля







Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

22:02
22-Лис-2024
Північнокорейські військові готуються до штурмів у Маріуполі та Харківській області
Технічні радники Північної Кореї прибули в південне окуповане Росією портове місто Ма
19:10
22-Лис-2024
У США обговорюється питання повернення Україні ядерної зброї
Офіційні особи США та Європи обговорюють стримування як можливу гарантію безпеки для
22:00
21-Лис-2024
Перейменування вулиць на Харківщині: проміняють Олександра Олеся на Затишну
Малоданилівська громада вирішила перейменувати три топоніми, що були раніше затвердже
19:50
21-Лис-2024
До Дня Гідності та Свободи
День Гідності та Свободи відзначають щорічно 21 листопада згідно з Указом Президента
18:46
21-Лис-2024
18 загиблих, 33 поранених: результати удару по командному пункту ЗС Росії в Курській області
Серед поранених троє військовослужбовців КНДР. Більшість постраждалих – офіцери Півде
18:09
21-Лис-2024
Російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками
Те що російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками було ясно з 20
Усі новини