реклама партнерів:
Головна » Полтавщина. У Кременчуці біля бронзового Ілліча «воскрес» розіп’ятий Христос

Полтавщина. У Кременчуці біля бронзового Ілліча «воскрес» розіп’ятий Христос


Коментарі: 0 ПОДІЇ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Спасителя зображено на кам’яному Пам’ятному хресті, тільки–но спорудженому на головній площі наддніпрянського міста — площі Перемоги — за кілька десятків метрів від пам’ятника Ульянову–Леніну. Меморіал зі згаданим хрестом уже освятив єпископ Полтавський і Кременчуцький УПЦ Київського патріархату Федір. Як відомо, згідно з православними канонами, хрест є своєрідним прапором перемоги Христової над гріхом і смертю.
Та чи справді подоланий гріх за умов вимушеного «сусідства» одного з символів віри з уособленням войовничого безбожництва, власне, за переконаннями багатьох віруючих людей, із самим Антихристом? Тим паче що пам’ятник Леніну в Кременчуці — один із найбільших в Україні (сама лише скульптура без постаменту сягає шести з половиною метрів).
Те, що саме у християнських святинь незрівнянно більше «прав» на це намолене місце, ніж у забронзовілого пролетарського вождя, не викликає сумнівів. Хоча б тому, що останній «поселився» на площі, яка раніше називалася Соборною, тільки в 1971 році. А спорудження тут рідкісної краси і величі Успенського кафедрального собору за проектом відомого італійського архітектора Джакомо Кваренгі завершили ще в 1816 році.
У середині того ж таки ХІХ століття до нього «присусідили» таку ж величну й ошатну дзвіницю. Старожили добре пам’ятають: службу Божу в цьому храмі правили навіть за часів фашистської окупації. Та вже у вересні 1943 року, під час визволення Кременчука, головний православний храм міста було зруйновано.
Згідно з затвердженою в 1995 році урядовою програмою відновлення визначних історичних пам’яток, Успенський собор у Кременчуці належало відбудувати. Місцеві ентузіасти навіть знайшли відповідні креслення видатного італійця й заговорили про відтворення святині у «повному форматі» (як з’ясувалося, архітектор задумував п’ятикупольний храм, але через брак коштів два століття тому проект «урізали» до одного купола).
Прикро, та досі ні дозволу на новітнє проектування храму, ні землі для його спорудження міська влада не надала. Бо ж для цього треба спочатку запланувати «переселення» пам’ятника Леніну... Тож поки що обмежилися тільки встановленням Пам’ятного хреста. Зі сподіваннями священиків, усіх віруючих людей на те, що він допоможе відновити справедливість і невдовзі бронзовий Ілліч таки «звільнить» це місце, а вслід за Спасителем там «воскресне» й величний Успенський собор.

Василь НЕЇЖМАК
"Україна молода"







Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

12:29
13-Лис-2024
У Севастополі ліквідовано керівника штабу ракетних кораблів ЧФ РФ
В тимчасово окупованому росією Севастополі 13 листопада ліквідували керівника штабу р
21:53
10-Лис-2024
Сили оборони України не припиняють знищувати військову інфраструктуру російських загарбників
Сьогодні вночі підрозділи Сил безпілотних систем Збройних Сил України у взаємодії з і
21:21
08-Лис-2024
На Кіровоградщині затримали керівницю районної МСЕК, яка вимагала хабар у паралізованого воїна ЗСУ
Служба безпеки та слідчі Національної поліції викрили на корупційних схемах керівницю
21:42
06-Лис-2024
РПЦ відповіла архієреям УПЦ МП , які виступили проти усунення донецького ієрарха Іларіона
Російська православна церква (РПЦ) відреагувала на звернення 29 архієреїв Української
21:35
06-Лис-2024
Трамп тріумфує
Історичний камбек. Як на це реагують американські ЗМІ.
Раніше переобратися піс
12:32
06-Лис-2024
Трамп перемагає і ще отримує республіканську більшість в Сенаті та, ймовірно, в Конгресі
Трамп перемагає і ще отримує республіканську більшість в Сенаті та, ймовірно, в Конгр
Усі новини