Помаранчева революція в Єгипті
На думку фахівця, чинні події в арабському світі - це чіткий сигнал українській владі.
"Жодні репресії, жодні силові структури не зможуть зупинити людей, які виходять на акції протесту, якщо їх кількість перевищуватиме 50-60 тисяч. Ніхто не пробачить їй застосування сили проти людей", - наголосив він.
Семиволос вважає очевидним те, що в Тунісі і Єгипті відбудеться зміна влади, але для цього знадобиться час.
"Навряд чи варто говорити про якісь демократичні зміни у владі, затвердження демократичного режиму. Швидше - про лібералізацію. Але питання лібералізації - навряд чи довго вона триватиме - буде відкритим. Отже цілком можливо, що один авторитарний режим просто буде замінено іншим авторитарним режимом", - припустив експерт.
"З огляду на участь мас у цих подіях - вони є безпрецедентними. Очевидно, вони демонструють зростання впливу вулиці. Впливи навіть не політичних партій, а саме організованих громад. Зараз у минуле відходять режими-мастодонти, які проіснували 20-30 років, – вони падають під ударами мирних народних повстань", - зазначив Семиволос.
Нагадаємо, у Тунісі цілий місяць тривали акції протесту проти чинного президента Зін аль-Абідіна Бен Алі, який 14 січня залишив країну. Під час заворушень там загинули більше сотні людей, багато постраждали.
Революція в Єгипті набула активної форми після того, як вдалося скинути владу в Тунісі. З 25 січня там проходять масові акції протесту з вимогою відставки президента Хосні Мубарака,який перебуває при владі 30 років, а також проведення економічних і політичних реформ.
Жертвами заворушень, за неофіційними даними, вже стали понад 300 людей, більш як 4 тисячі поранені.
За матеріалами: ТСН
У Єгипті почалися переслідування журналістів. Самі представники ЗМІ впевнені – готується масштабна акція зачистки від повстанців, тому влада Єгипту не хоче, щоби про це дізнався світ.
Представників ЗМІ різних країн поліція забирає прямо з готелів, співробітники готелю прямо говорять кореспондентам, що їм потрібно позбутися від фото-і відеокамер, щоб врятувати свої життя.
Шведські ЗМІ повідомляють про ножове поранення свого співвітчизника: за даними місцевих видань, чоловік доставлений в одну з каїрських лікарень.
У готелі "Хілтон " 3 лютого поліція заарештувала всіх репортерів, забрала апаратуру і всі необхідні для роботи засоби зв'язку.
"Поліції невигідно, щоб весь світ знав про те, що тут відбувається, - не приховуючи, пояснює один з місцевих кореспондентів, - всіх заарештують".
За деякими даними, як тільки пресу видалять, в місті піде справжня зачистка вулиць від людей. Їх збираються просто розстрілювати.
За деякими даними, арешти журналістів пройдуть по всьому Каїру. При цьому у журналістів немає жодної можливості покинути країну.
Нагадаємо, масові акції протесту в Єгипті тривають з 25 січня. Демонстранти вимагають відставки президента Хосні Мубарака, який займає свій пост більше 30 років, а також проведення політичних і економічних реформ.
Джерело: ТСН-світ