реклама партнерів:
Головна » Правда про Куропати у Чернігові

Правда про Куропати у Чернігові


Коментарі: 0 СОЦІУМ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Під такою назвою надрукована інформація в білоруській газеті «Новы час» про відкриття 19 червня в Обласному молодіжному центрі у м. Чернігів в Україні документально-мистецької виставки «Правда про Куропати. Факти, документи, свідчення».

Організатори експонування виставки: Український інститут національної пам’яті, Чернігівська обласна державна адміністрація, Чернігівський обласний молодіжний центр, українська громадська організація «Чернігівський осередок мережі «Вільні люди» та білоруська громадська організація «Експерти в обороні Куропат».

Пропонуємо Вашій увазі повний текст цієї публікації в українському перекладі, автором якої є Марат ГАРАВОЙ, учасник відкриття та один із авторів цієї виставки, білоруський журналіст.

ПРАВДА ПРО КУРОПАТИ У ЧЕРНІГОВІ
У відкритті виставки, підготовленої білоруською громадською ініціативою «Експерти в захист Куропат» разом з Українським інститутом національної пам'яті, взяли участь представники місцевої влади, преси та громадянського суспільства, в тому числі активісти «Білоруського національно-культурного товариства «Сябри», військовослужбовці Чернігівського гарнізону і автор цієї статті.

Серед виступаючих - заступник голови Чернігівської обласної державної адміністрації Наталія Романова, священик кафедрального собору святої великомучениці Катерини Української православної церкви Київського патріархату Євген Орда, який провів молебень за упокій душ безневинних жертв червоного терору, координатор Чернігівського осередку мережі «Вільні люди», краєзнавець Олександр Ясенчук, депутат Деснянської районної у м. Чернігів ради Юніс Аскеров.

Як зазначив представник Українського інституту національної пам'яті в Чернігівській області Сергій Бутко, після визволення Слов'янську 5 липня 2014 року в місті були знайдені три таємні поховання мирних жителів, замучені проросійськими бойовиками. Причому, ці поховання такого типу, як в українській Бикавні близько Києву або в білоруських Куропатах під Мінськом, зауважив дослідник.

Згідно з ним, в 2014 році російський агресор не просто окупував Крим, частину Донеччини і Луганщини, але приніс смерть і руйнування, як за часів комуністичного тоталітарного режиму.

«Безкарними і незасуджених зло повертається. Нам важливо розповідати про міжнародний масштаб злочинів комунізму. І не обмежуватися тільки відомими нам місцями злочин на території України. Ми розуміємо, що світ потребує засудження. Це засудження можливо лише як результат співпраці представників усіх народів, які страждали від дій тоталітарного режиму», - підкреслив Сергій Бутко.

Далі він звернув увагу на наступне:

1) Розстріли жертв комунізму в Куропатах здійснювали на місці поховань (до речі, як і нацисти), а на Чернігівщині вбивали в катівнях НКВД і потім відвозили трупи жертв у місця таємних поховань.

2) Близько 90% жертв - цивільні жителі: інтелігенція, чиновники, селяни і робітники.

3) У Білорусі зафіксовано 19 великих поховань жертв червоного терору, в Україні - 18.

4) Дослідження злочинів комунізму в Куропатах спираються виключно на матеріали розкопок, спогади і свідчення, а в Биківні - ще і на велику базу архівних документів.

5) В Україні - пропаганда, вихвалення злочинів радянського тоталітаризму, його діячів і символів знаходяться під кримінальним переслідуванням. У наших сусідів такого ще немає. Однак наші досягнення оплачені кров'ю близько 10 тисяч жертв, убитих російським агресором з 2014 року, а також муками 1 мільйона 500 тисяч вимушених переселенців.

Сергій Бутко підкреслив, що виставка є міжнародним проектом, результатом співпраці білоруського громадянського суспільства з української державою і громадянським суспільством України.

Передбачається, що виставка три тижні буде демонструватися в Чернігові, а потім почне подорожувати по 22 районах Чернігівської області. Причому першими з виставкою ознайомляться мешканці прикордонного з Білоруссю Ріпкинського району Чернігівщини.

Треба відзначити, що на відкриття виставки, яке пройшло надзвичайно зворушливо, зібралося близько 100 чоловік. Було озвучено пропозицію про необхідність збору підписів на підтримку активістів білоруського громадянського суспільства - захисників Куропат від недобросовісних бізнесменів і чиновників, причетних до будівництва і відкриття ресторану «Поїдемо поїмо» в охоронній зоні національного некрополя.

ДЖЕРЕЛО: Новы час





Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

21:28
27-Бер-2025
ЗСУ: новий наступ російських військ на Сумську, Харківську та Запорізьку області реальний
Є серйозні підстави вважати, що новий наступ російських загарбницьких військ на Сумсь
23:51
26-Бер-2025
Нерестова заборона на Чернігівщині: де і чому не можна рибалити з 1 квітня 2025 року

З 1 квітня 2025 року в Чернігівській області розпочинається нерестова заборона на

22:29
26-Бер-2025
Міжнародний рекрутинг: як українців наймають на дистанційні посади в Європі

Останні роки стали переломними для ринку праці в усьому світі. Українські фахівці,

21:23
26-Бер-2025
Москвa і Вашингтон просять ЄС зняти санкції з "Россельхозбанка"
Брюссель відхилив прохання Москви і Вашингтона зняти обмеження ЄС з "Россельхозбанка"
21:13
26-Бер-2025
Президент Франції оголосив пакет військової підтримки Україні на 2 млрд євро
Україна отримає від Франції пакет військової допомоги загальною вартістю 2 мільярди є
23:58
25-Бер-2025
Заволодіння коштами для військових: судитимуть службовців КЕВ та підприємця
Прокурорами Чернігівської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального ре
Усі новини