Версія для людей з вадами зору
реклама партнерів:
Головна » Праві мають об'єднатися, відклавши затяжні дискусії про долю демократії

Праві мають об'єднатися, відклавши затяжні дискусії про долю демократії


Коментарі: 0 ПОЛІТИКУМ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Українські демократи можуть зробити чергову історичну помилку. Такою помилкою може стати створення об'єднання на міжпартійній основі, яке буде спрямоване лише на зміну владної команди в Україні, без чітко поставленої мети та завдань, яких планується досягти. На мою думку, сьогоднішні загальні розмови про захист демократії нагадують затяжні дискусії Народного руху або коаліції "Сила народу", яку Україну будувати: ніякої конкретики щодо стратегії політичного та економічного розвитку – одні гасла та посади. Я не розділяю переконань, що в Україні не може йти мова про ідеологічні об'єднання, оскільки на часі – захист демократії від режиму ЯНУКОВИЧА. Так, демократичні цінності потребують захисту. Однак, українські демократи повинні мати чітке уявлення, які вони мають зробити кроки в разі політичної перемоги.
Після будь-якої політичної перемоги виникає питання, – куди йти, що робити далі? Хотів би нагадати, що в Україні за 20 років незалежності не було проведено жодної системної демократичної реформи, хоч на чолі української держави та урядів були демократи, а в Верховній Раді вдалося створити демократичну більшість. Цей факт свідчить, що сьогодні недостатньо розмов про захист демократії. Настав час відверто визнати, що реформи зазнали поразки, бо в Україні не було створено правої демократичної політики, яка допомогла успішно розв'язати економічні та національні проблеми більшості посткомуністичних країн Європи.
Не заперечуючи права на об'єднання, щодо якого домовляються деякі демократичні партії, хотілося б в чергове нагадати, що нині в Україні є запит саме на праву політику, – підтримку національного виробника, жорсткий захист національних інтересів, створення середнього класу на базі малого та середнього бізнесу. Якщо в Україні не буде створено конкурентоспроможну праву політичну силу, здатну боротися за владу в країні – тобто створити парламентську більшість та уряд, – то Україна завжди плентатиметься в хвості світового розвитку. Навіть якщо в парламенті формально буде створено демократичну більшість та уряд, нагальні економічні проблеми не буде розв'язано. Це яскраво підтверджують "здобутки" попередньої демократичної більшості та уряду під керівництвом ТИМОШЕНКО в 2007-2009 роках. Праві сили мають негайно сісти за стіл переговорів для створення єдиної правоцентристської сили, що має забезпечити перемогу на парламентських виборах. Українським демократам потрібно зробити висновки з своїх помилок, через які зазнала поразки "помаранчева" більшість, що за ідеологічними уподобаннями нагадувала лебедя, рака та щуку.

Юрій Костенко.
Джерело: Українська правда







Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

21:08
06-Лип-2025
Кремль вже програв Азербайджану
Найбільшою стратегічною помилкою президента РФ Володимира Путіна було прийняття ним р
14:34
04-Лип-2025
Україна повернула з полону ще одну групу Захисників
Продовжуються обміни згідно зі “Стамбульськими домовленостями”, про це інформує Коорд
14:27
04-Лип-2025
У колишнього міністра оборони Олексія Резнікова проводять обшуки
Національне антикорупційне бюро провело обшуки у колишнього міністра оборони Олексія
14:41
02-Лип-2025
Припинено громадянство України Ореста Березовського (так званого митрополита УПЦ (МП) Онуфрія
За матеріалами СБУ було припинено українське громадянство Ореста Березовського, котри
21:49
01-Лип-2025
Росія сподівається зафіксувати недоторканість УПЦ та повернути її російську ідентичність
28 квітня міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров в інтерв'ю бразильській газет
13:14
30-Чер-2025
11 років тюрми заочно отримав митрополит УПЦ (МП), який благословив війну рф проти України
За матеріалами Служби безпеки до 11 років позбавлення волі заочно засуджено підсанкці
Усі новини

Сollaborator