реклама партнерів:
Головна » 2014 » Жовтень » 9 » Празький Майдан: Виходитимемо, доки чеський уряд не зрозуміє, що зраджує Україну

Празький Майдан: Виходитимемо, доки чеський уряд не зрозуміє, що зраджує Україну


2014 » Жовтень » 9
Автор: Редактор
Коментарі: 0
Переглядів: 655
ПОЛІТИКУМ


Прага після радянського вторгнення 1968 року - одне з міст-символів боротьби за демократію. Нині тут один з найактивніших українських Майданів. У перших лавах - росіянин Павло Коршиков. Про це пише Deutsche Welle.

Недільного полудня під дзиґарями, як завжди, гурт гостей чеської столиці. Чекають на небачене видовисько. Але не менший гурт і неподалік, біля пам’ятника Яна Гуса, де стоїть маленький намет, запнутий українським синьо-жовтим прапором. Чеський рух "Празький Майдан" проводить свою щотижневу акцію на підтримку України і водночас на протест проти байдужого ставлення чеської влади до російської агресії. І в натовпі, і перед мікрофоном лунає як чеська, так і вкраїнська мова. Аж ось перед мікрофон стає худорлявий чоловік у шкіряній куртці і промовляє чистісінькою російською, але зміст ним мовленого так само чистісінько український.


Павло Коршиков втік з Росії, щойно почалося становлення путніського режиму. Сьогодні він у Празі протестує проти антиукраїнської агресії Кремля


З Росії Путіна до Чехії Гавла
Уже кілька місяців щосуботи і щонеділі виходить на Старомак, як кажуть пражани, 46-річний Павло Коршиков. Росіянин, сибіряк, він уболіває за долю України і не може погодитися з промосковською позицією чеського президента, чеського прем’єр-міністра та деяких інших чеських політиків, які вдають, що Росія не є агресором, а Україна не є жертвою. Не може погодитися й тому, що віднедавна Чехія стала його, Павла Коршикова, другою батьківщиною. Сибірський математик, програміст, він з початком путінської епохи зрозумів, що з демократією покінчено, що путінська Росія невпинно перетворюється на репресивну державу.

Тоді і опинився Коршиков у Чехії, де у нього були друзі. Працював за фахом і не ліз в політику. До осені 2013-го, уточнює найвідоміший у Празі проукраїнський росіянин. Восени Коршиков стажувався в Іспанії і там довідався, що коїться на київському Майдані. Зацікавився. Схотів подивитися на власні очі. У Києві був на Різдво. Нині пригадує, що його найбільше вразило: "Українці на Майдані дискутували, співали, молилися й чекали, що той Янукович почує їхні голоси, а дочекалися кийків й пострілів у спину...".

"Уряд зраджує Україну"
Вернувши до Праги, колишній сибіряк побачив, що й тут, на Старомаку, з’явився "Празький Майдан". Співпраця почалася з того, що Павло Коршиков запропонував празьким майданівцям свої гучномовці. А далі було чимало спільних заходів. У Павловому гаражі виготовляли плакати і транспаранти, мітингували проти продажу Росії французьких "Містралів" і, звичайно ж, виходили по вихідних на Старомнєстський майдан і напинали "майданівські" намети.
"Виходитимемо доти, – каже нетиповий празький росіянин, – доки чеський уряд не зрозуміє, що він зраджує Україну". У чому, на думку Павла Коршикова та його товаришів з чеського проукраїнського руху, полягає зрада? "Та хоча б і в тому, – пояснює він, – що найвищі представники чеської політичної еліти – президент Мілош Земан, прем’єр-міністр Богуслав Соботка, міністр закордонних справ Любоимр Заоралек – уперто твердять, що на сході України маємо не російсько-українську війну, а війну громадянську, що на українських теренах нема російських військ". Далі Павло Коршиков згадує геть промосковську промову Земана на конференції "Діалог цивілізацій", яку організували друзі Путіна і на яку чеський президент приїхав їхнім коштом, згадує, як опирався Богуслав Соботка прийняттю останніх протиросійських санкцій.

Відповіді влади поки немає
Підпис Павла Коршикова стоїть під листом "Празького Майдану", що його надіслано главі уряду Богуславу Соботкові. Вимога підписантів: "Захистіть Україну!". "Чехія, яка на цілий світ славиться своєю зброєю, постачає її курдам. А чому не українцям?", – риторично запитує наш співрозмовник. Виглядає, що його запитання так і залишиться риторичним, бо глава чеського уряду, який досі не спромігся відповісти на листа празьких майданівців, заявив днями: "Нашу допомогу Україні зброєю можна було б сприйняти на даному етапі (під час "перемир’я" на Донбасі. – Ред.) як спробу поглибити певною мірою російсько-український конфлікт".

"А чи змінилося за ті кілька місяців, що існує "Празький Майдан", ставлення типових празьких росіян до України? "Важко сказати, – замислюється Павел. – Більшість росіян, з якими я спілкуюся, уникає цієї теми. Не хочуть говорити. Гадаю, що і "неохота" то є позитивна ознака. Коли в неділю, п’ятого жовтня, ми йшли походом від Старомаку до палацу, в якому працює чеський Кабінет міністрів, минули російський антимайданівський пікет. Стояв він під гаслом "Прага – це не Київ!".
QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar

Останні новини

20:36
28-Січ-2020
В Чернігові відбудеться профспілковий мітинг щодо непідтримки антинародних законопроєктів
30 січня 2020 року о 14:00 годині на Алеї Героїв у м. Чернігові (напроти обласної дер
19:03
28-Січ-2020
130-річні роковини ОУН: звитяги минулого і тривоги щодо майбутнього
Завдяки старанням радянської пропаганди у багатьох ще й донині залишилися викривлені
18:04
27-Січ-2020
Бійка у Харкові: п’ята колона піднімає голову
Сьогодні, 27 січня, в Харкові вперше за останні кілька років підняли голову захисники
20:50
26-Січ-2020
У чернігівській "Просвіті" - лекція про Крути
25 січня у приміщенні Чернігівського обласного об’єднання Всеукраїнського Товариства
20:25
26-Січ-2020
Знову втрати на російсько-українському фронті: 2 військових загинули і 2 травмовано
Упродовж поточної доби збройні формування Російської Федерації 12 разів порушили режи
14:39
26-Січ-2020
Ярослав Качинський: Росія атакує там, де бачить слабке місце - як у Криму і на Донбасі
Лідер правлячої партії Польщі "Право і справедливість" Ярослав Качинський заявив, що
18:13
24-Січ-2020
Константинополь не визнає титулів єпископів московського патріархату в Україні
У щорічному виданні Константинопольської церкви Українська православна церква названа
11:09
24-Січ-2020
У Чернігові СБУ викрила антиукраїнського Інтернет-агітатора
Чернігівське Управління СБУ викрило та припинило діяльність місцевого жителя, який по
12:50
23-Січ-2020
Посли миру – лауреати Міжнародної літературної премії миру за 2020 рік
Міжнародний Центр «Незалежне посольство миротворців» (Німеччина, голова міжнародного
12:45
23-Січ-2020
Названі лауреати премії ім. Якова Гальчевського
За багаторічною традицією, яка була започаткована у 1995 році, громадський комітет Вс
Усі новини