реклама партнерів:
Головна » Премію Європейського парламенту імені Сахарова отримала 16-річна пакистанська правозахисниця

Премію Європейського парламенту імені Сахарова отримала 16-річна пакистанська правозахисниця


Коментарі: 0 ПОДІЇ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
У четвер, 10 жовтня, Європарламент назвав лауреата престижної міжнародної премії імені Сахарова За свободу думки за 2013 рік.
Переможцем була названа 16-річна Малала Юсуфзай з Пакистану, на яку рік тому було вчинено замах талібів через її правозахисну діяльність.
Дівчинку намагалися вбити за те, що вона у своєму блозі на сайті Бі-бі-сі занадто сміливо розповідала про зміни в житті її рідного регіону - долини Сват пакистанської провінції Хайбер-Пахтунхва. Вона також виступала проти Талібану і підтримувала пропаганду світського способу життя.
Зазначимо, це вже не перша премія для Малали. Минулого тижня правозахисна організація RAW in War (Reach All Women in War, Допомогти кожній жінці у вогні війни) вручила Юсуфзай премію імені Анни Політковської, яка присуджується жінкам, що працюють у зонах конфлікту.
Наприкінці вересня Гарвардський університет присвоїв дівчинці звання Гуманіста року.
Крім того, Юсуфзай входить до числа найбільш вірогідних претендентів на отримання Нобелівської премії миру, вручення якої відбудеться в п'ятницю.
Торік лауреатами премії імені Сахарова стали два представники іранської опозиції - Насрін Сотоудех і Джафар Панахі.

У 2013 році крім Малали Юсуфзай на премію претендували екс-працівник американських спецслужб Едвард Сноуден та білоруські опозиціонери Олесь Бєляцький, Микола Статкевич і Едуард Лобов.

Джерело: http://ria.ru/






Модуль не активізовано (module is not installed)