реклама партнерів:
Головна » Презентація збірника «Дніпровське: минуле та сьогодення»

Презентація збірника «Дніпровське: минуле та сьогодення»


Коментарі: 0 ПОДІЇ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
26 жовтня об 11.00 в читальному залі обласної наукової бібліотеки ім. В.Г. Короленка відбудеться презентація четвертого збірника з історії сіл Чернігівського району «Дніпровське: минуле та сьогодення».
Книга видана на кошти відомого земляка Анатолія Матвійовича Новіка, народного депутата України 3-го скликання (1998-2002 рр.). Голова редакційної колегії – Олександр Борисович Коваленко (кандидат історичних наук, професор, директор Інституту історії, етнології та правознавства імені О.М.Лазаревського Чернігівського національного педагогічного університету імені Т.Г. Шевченка). Упорядник – Андрій Леонідович Курданов (генеральний директор Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній», голова Чернігівської районної організації Всеукраїнської спілки краєзнавців).
У новому виданні розповідається про село Дніпровське. Як відомо з писемних джерел, його історія розпочинається із стародавнього містечка Навози. Місто збудували на двох берегах річки Дніпро, сюди звозили землю для будівництва укріпленого городища (звідси й назва міста – Навози). Містечко належало з 1097 року преподобному Миколі Святоші, сину чернігівського князя Давида Святославича (засновнику Борисоглібського собору у Чернігові), Печерському чудотворцю (помер 1143 р.).
Тож не випадково, що у жовтні 2009 року в селі встановлено пам’ятник засновнику міста Навози – Миколі Святоші (скульптор Владлен Караченцев, родом із Запорізької області). Вже тоді уродженець села Анатолій Новік запропонував збудувати в Дніпровському церкву та пообіцяв надати допомогу у виданні книги про старовинне містечко.
Завдяки праці краєзнавців та науковців і вийшов у світ цікавий ілюстрований літопис громади села Дніпровське з найдавніших часів і до сьогодення (понад 700 сторінок). У книзі розміщено багато нових матеріалів, зокрема описи села 1713, 1755, 1767 рр.; про відомого снайпера Григорія Симончука; про бойові дії біля села Навози у серпні 1941 р. У виданні також розповідається про відомих земляків, зокрема Віктора Михайловича Геращенка (начальника Головного управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації), Миколу Васильовича Кудрика (голову Чернігівської районної держадміністрації), Валентину Олександрівну Мележик (вчителя світової літератури, заслуженого вчителя України). Загалом у книзі згадується про багатьох односельців, розповідається про їх долю. Тобто, увічнюється пам’ять про старовинне містечко Навози та його мешканців. І таким чином, село Дніпровське продовжує свою багатовікову історію.
До речі,27 жовтня в Дніпровському відбудеться велике свято – освячення новозбудованої церкви преподобного Миколи Святоші. Старенький храм, збудований в кін. ХІХ – на поч. ХХ ст., простояв в селі до початку 60-х рр. ХХ століття. За відповідним приписом пожежників церкву закрили і розібрали. Але в селі до 1976 року залишався священик Терентій, який продовжував здійснювати православні обряди, він користувався великим авторитетом і повагою серед односельців. Довгий період Дніпровське було без церкви. Анатолій Матвійович Новік допомагав своїм землякам завжди. Завдяки його фінансовій підтримці в 2011 році збудовано і церкву. Храм споруджено на честь матері Анатолія Новіка – Галини Семенівни, яка виховала чотирьох дітей. Нова церква, велична і просторна, збудована на зразок Свято-Троїцького храму у селі Грабівка Куликівського району.






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

12:21
02-Січ-2025
11 унікальних музейних предметів внесено до Держреєстру національного культурного надбання
Після тривалої перерви відновила свою роботу Експертно-фондова комісія Міністерства к
12:08
02-Січ-2025
Внаслідок атаки російських дронів по Києву загинули відомий учений-нейробіолог Ігор Зима та його дружина Олеся Сокур
Унаслідок падіння уламків БпЛА на будинок у Печерському районі, під час удару дронамі
20:43
01-Січ-2025
Кремль забороняє на окупованих територіях святкування різдвяно-новорічних днів
Кремль настільки боїться бодай згадки про Україну та українське, що вирішив вчергове
09:44
31-Груд-2024
189 українців повернулося з російського полону
Повернення наших людей з російського полону – це завжди дуже хороші новини для кожног
02:19
31-Груд-2024
Документатори в 11 областях фотографують руйнування культурної спадщини: навіщо це робити

Громадські активісти, журналісти та організації-партнери “Антикору

22:57
26-Груд-2024
Війська КНДР на курщині продовжують зазнавати втрат
Держава-агресор росія продовжує використовувати війська КНДР у бойових діях проти Укр
Усі новини