реклама партнерів:
Головна » Презентовано видання другої книги «Реабілітовані історією. Чернігівська область»

Презентовано видання другої книги «Реабілітовані історією. Чернігівська область»


Коментарі: 0 ПОДІЇ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Презентація другої книги Чернігівського тому «Реабілітовані історією» відбулася 18 березня у залі засідань головного управління культури, туризму та охорони культурної спадщини Чернігівської обласної державної адміністрації.
У цій книзі обсягом 710 сторінок на основі архівних документів проаналізовано причини репресій 1939 – 1991 років, особливості їх перебігу та наслідки. Один з трьох основних розділів «Мовою документів» наповнений документами як центрального, так і місцевого значення, які ілюструють методи роботи радянських та партійних органів. Розділ «Нариси та спогади про репресованих» присвячений особам, які проживали на території Чернігівської області та «Біографічні дані про громадян, що зазнали політичних репресій». Том «Реабілітовані історією» містить вступне слово голови обласної державної адміністрації Володимира Хоменка.
На початку заходу присутні переглянули фрагмент науково-популярного фільму про політичні репресії. Заступник голови облдержадміністрації, заступник голови обласної редакційної колегії книги Віктор Тканко у своєму виступі підкреслив велике соціальне, політичне значення державної програми «Реабілітовані історією», важливість навічного закарбування пам’яті про репресованих, актуальність увічнення трагічних подій ХХ століття. Він звернув увагу присутніх на те, що Президент України Віктор Янукович наголошував на необхідності вшанування пам’яті жертв політичних репресій.
Директор Інституту історії, етнології та права ім. О. М. Лазаревського Олександр Коваленко розповів про історію проекту «Репресовані історією», ініційованого постановами Президії Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України у 1992 році, та про здійснену роботу з підготовки власне другої книги Чернігівського тому.
Він висловив вдячність голові обласної державної адміністрації, голові обласної редакційної колегії видання Володимиру Хоменку за всебічну підтримку проекту та зазначив, що зараз триває робота уже над третьою книгою серії.
Відповідальний секретар головної редакційної колегії науково-документальної серії книг «Реабілітовані історією», старший науковий співробітник Національної академії наук України Роман Подкур у своєму виступі розповів про місце другої книги Чернігівського тому в загальноукраїнському проекті. Він також повідомив про Банк даних жертв політичних репресій, який можна знайти на офіційному Інтернет-сайті http://www.reabit.org.ua/nbr/. Зараз там міститься інформація про понад 91 тис. громадян, і готуються до включення дані ще про 100 тис. Коли проект тільки-но розпочинався, наголосив Роман Подкур, ніхто не очікував, що він виросте до таких глобальних масштабів, що кількість репресованих виявиться настільки значною, і що попит на нього серед громадян не лише України досягне таких величезних розмірів. Зараз з Інтернет-сайту проекту користувачі щомісяця скачують майже 20 гігабайт інформації про репресованих.
Про надзвичайно широку джерельну базу проекту розповіли заступник директора Пошукового агентства зі створення науково-документальних серіалів «Книга пам’яті» і «Реабілітовані історією» Олена Лисенко та директор Державного архіву Чернігівської області Раїса Воробей.
На презентації виступили історик і краєзнавець Олександр Добриця та директор Чернігівського історичного музею імені В.В. Тарновського Сергій Лаєвський, який, зокрема, запропонував перетворити Пошукове агентство з комунального закладу у повноцінний науково-дослідний інститут.
Заступник голови Чернігівської ОДА Віктор Тканко та начальник управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю облдержадміністрації Андрій Курданов вручили Олені Лисенко Подяку голови облдержадміністрації. Віктор Тканко урочисто передав три примірники другої книги Чернігівського тому «Реабілітовані історією» до обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка. При цьому він зауважив, що дане видання є черговою цеглиною у будівництво демократичної держави, і надзвичайно важливо, що з книгою може ознайомитися велика кількість людей, особливо молодь.

Джерело: Управління у справах преси та інформації облдержадміністрації







Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

12:18
20-Груд-2024
Московською ракетою пошкоджено в Києві унікальну пам’ятку національного значення — Миколаївський костел
Вранці 20 грудня внаслідок чергової російської ракетної атаки в Києві пошкоджено унік
17:01
18-Груд-2024
Соратники з Чернігівщини про В’ячеслава Чорновола
«Над Україною нависає зловісна двоголова тінь російського імперіалізму, який тільки й
20:30
15-Груд-2024
Армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позицій ЗСУ біля міста Суджа
14 грудня вперше в історії армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позиції ЗС
19:19
14-Груд-2024
Європейський суд з прав людини про заборону носіння георгіївської стрічки в Україні
12 грудня 2024 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив рішення у справі «Б
20:28
13-Груд-2024
Війна за війну
Як тільки «перестануть стріляти», незалежно від того буде це тимчасова заморозка чи с
22:35
12-Груд-2024
Європейська "дипломатична вісімка"
Європейська "дипломатична вісімка" - новий неформальний майданчик співробітництва між
Усі новини